Żarówki dekoracyjne - edisona, industrialne, retro

Żarówki dekoracyjne LED to świetne rozwiązanie do wnętrz minimalistycznych, skandynawskich czy industrialnych retro. Dobrze dobrana żarówka wraz z zawieszeniem z pewnością zastąpi typową lampę wiszącą w salonie, sypialni czy kuchni. Wiele modeli i kolorów pozwoli stworzyć oryginalne wnętrze, które zachwyci niejednego domownika lub gości. Żarówki dekoracyjne można podzielić na 2 grupy - te z widocznym żarnikiem tradycyjnym lub LED i bez niego. Te z żarnikiem lepiej wpasują się do stylu industrialnego i retro, zaś te w których żarnik został ukryty za ciekawą szklaną obudową lub zamalowany, pasować będą lepiej do stylu nowoczesnego czy skandynawskiego.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli żarówek dekoracyjnych - pamiętaj tylko o dobraniu odpowiedniego zawieszenia. Może być ono pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne. Zwróć uwagę również na długość i kolor samej zawieszki. W naszym sklepie znajdziesz je tutaj. W sklepie Ardant dostępne są również żarówki dekoracyjne z możliwością regulacji natężenia światła (DIM).

Żarówka…czy ktoś z nas wyobraża sobie dzisiaj życie bez światła? Kto by pomyślał, że Edison opatentował ten produkt zaledwie 138 lat temu. Ciekawe czy wtedy myślał o tym, że stanie się ona niezbędnym elementem życia każdego człowieka.

Wystarczyło nieco ponad 100 lat, by żarówka rozwinęła się z w zniewalający sposób. Jeszcze niedawno jej jedynym zadaniem było dawanie światła, miała być po prostu funkcjonalna. Dzisiaj to także bardzo ważny element dekoracji wnętrza. Żarówki stały się detalem, który często domyka aranżację. Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli. Od klasycznych, przez halogenowe, po te najnowsze – ledowe. Każde z nich mają swoje wady i zalety, każde z nich muszą wyglądać dobrze, aby ktoś zdecydował się na umieszczenie ich w swoim wnętrzu.