newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Poradnik doboru żarówek LED

Wybór żarówek nie musi być prosty. Zależeć to może od preferencji, rodzaju pomieszczenia, czy wielkości i budowy samej lampy lub oprawy. Poniżej prezentujemy poradnik i wskazówki, które będą pomocne podczas zakupu żarówki:

  • W zależności od rodzaju pomieszczenia (salon, sypialnia, kuchnia, łazienka) i jego przeznaczenia (czytanie, praca, relaks) kupić należy żarówkę o konkretnych parametrach. Barwy ciepłe tworzą przytulną i relaksującą atmosferę, gdy zimne pobudzają do wysiłku i pracy. Barwy neutralne są polecane do wszelkich innych czynności. Cieplejsza temperatura barwowa to ok. 2700K, a chłodniejsza to ta o wartości powyżej 4000K.
  • Należy dobrać żarówkę do konkretnego rodzaju oprawy lub lampy. W niektórych oprawach nie można stosować żarówek o wysokiej mocy. Mogą powodować nagrzewanie się oprawy - zbyt wolna i mała wentylacja będzie powodować ich uszkodzenie. Lampy mogą posiadać wąskie i małe klosze, dlatego zwróć uwagę na wielkość żarówki.
  • Dobierz żarówkę ze względu na rodzaj gwintu lub wtyk. Możesz wybierać pomiędzy gwintem E14 i E27, oraz popularnymi wtykami jak GU10.
  • Wybierz żarówki o jak najwyższej efektywności energetycznej (wyrażonej w lumenach i watach). Zapewni Ci to dużą ilość światła przy niskim poborze prądu.

Żarówki LED są obecnie najbardziej powszechne ze względu na swoją wysoką efektywność energetyczną, długą żywotność i szeroki wybór temperatur barwowych. Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i zmniejszyć swój ślad węglowy - wymień je na nowe.

Żarówki dekoracyjne

W ofercie naszego sklepu znajdziesz typowe żarówki LED, ale także te, których głównym zadaniem i funkcją jest ozdoba pomieszczenia i lampy. To bardzo często modele, w których mocuje się delikatne spiralne formy filamentu. Po ich włączeniu żarówka emituje delikatny promień świetlny, który zdobi oprawę. Można je spotkać najczęściej w lampach industrialnych w stylu loft. Tam sprawdzają się znakomicie.

Żarówki dekoracyjne mogą być używane do samych kabli i przewodów, gdzie określane są mianem "zwisów" lub "żarówek na kablu". Innym typem lamp, gdzie wykorzystuje się żarówki edisona są kinkiety industrialne. To połączenie stanowi świetną dekorację wnętrza w wielu pomieszczeniach.

Zachęcamy do zakupu tanich, ale jednakowo dobrych jakościowo żarówek w sklepie Ardant. Posiadamy całe komplety i zestawy, które są bardziej ekonomiczne. Na wszystkie produkty dajemy producencką gwarancję. Jeśli nie wiesz, która będzie najlepsza, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.