newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Po chaosie I Wojny Światowej powstała swoista przeciwwaga do panujących na świecie nastrojów; styl dekoratorski, który cechuje harmonia, spokój i symetria - art déco. Wszelkie obiekty, stworzone w tym nurcie są niezwykle piękne, ale przy tym funkcjonalne i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Nie inaczej jest w przypadku plafonów art déco, które są kwintesencją piękna i jakości. Ponieważ art déco uwielbia luksus i symetrię, plafony stworzone w tym stylu są odzwierciedleniem tych cech. Najczęściej ze złotymi lub srebrnymi akcentami, przeważnie ze szklanymi kloszami i zaprojektowane na wzór figur geometrycznych. To wszystko sprawia, że plafony art déco są nie tylko doskonałym sposobem na oświetlenie pomieszczenia, ale dodatkowo stanowią ozdobę wnętrza.

Jaki plafon art déco wybrać?

Wybór odpowiedniej lampy do domu to zagwozdką, przed którą staje wiele osób. Ponieważ plafony są najczęściej wykorzystywane jako oświetlenie główne wnętrza, powinny dawać odpowiednia ilość światła. W przypadku większych pomieszczeń warto niekiedy wybrać większy model plafonu art déco lub skorzystać z większej ilości takich samych lamp. Wybierając plafon z transparentnym kloszem zyskuje się więcej mocniejszego światła niż ma to miejsce w przypadku szkła mlecznego. Stawiając z kolei na kryształki, można uzyskać przepiękne refleksy świetlne, które upiększą całe wnętrze.

Plafony art déco kojarzą się głównie z dwudziestoleciem międzywojennym, nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystać w nich nowinek technologicznych. Doskonałym przykładem jest plafon Asteria, którego design i jakość wykonania wpisują się w stylistykę art déco, ale wykorzystuje jednocześnie technologię ledową. Wybierając plafon art déco pamiętajmy jednak przede wszystkim, że jest to styl, który charakteryzuję się harmonią i symetrią. Wewnątrz pomieszczeń art déco nie ma miejsce na przypadkowość i bałagan, dlatego plafon art déco musi być spójny z całą aranżacją.