newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Duży wybór lampek nocnych do sypialni

Zakup lampki stołowej na szafkę w sypialni to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści domownikom. Oprócz oczywistego aspektu praktycznego - czyli zapewnienia źródła światła po zmroku, może stanowić elegancki element upiększający wnętrze. Światło, które zapewni jest niezwykle pomocne podczas wieczornego czytania poruszania się po domu.

W takich pomieszczeniach jak sypialnia, często spotykane są lampki nocne o nietypowych kształtach, wykonane z metalu lub szkła, a także modele pozbawione klosza. Takie nowoczesne oświetlenie doskonale komponuje się z wszystkimi stylami aranżacyjnymi.

Lampka na szafkę do sypialni - jaką wybrać?

Wybór powinien być poprzedzony rozważeniem kilku ważnych aspektów. Czy lampka ma dostarczać mocne i intensywne światło, czy ma być stonowane i delikatne. W przypadku zamiaru otrzymania przytulnej sypialni, należy wybierać lampy z przysłoniętymi źródłami światła - z abażurami lub pełnymi kloszami. Dodatkowo, ich kolor również ma znaczenie. Ciemne i tekstylne abażury będą pochłaniać światło, a jasne je rozpraszać. Tego problemu nie ma z lampami o kloszach pełnych, które rzucają światła w dół. Tutaj kolorystyka nie ma istotnego znaczenia, co daje większe możliwości aranżacyjne.

Wybór należy poprzedzić również miejscem na jakim ma być postawiona lampka oraz jej wielkością.

Wybór miejsca na lampkę w sypialni

Przed zakupem lampki nocnej do sypialni warto zastanowić się, gdzie będzie ona umieszczona. Czy będzie to model na stolik, na komodę czy na szafkę? Wybór miejsca może być kluczowy, biorąc pod uwagę jej rozmiar i budowę - pamiętaj, że może zabierać sporo przestrzeni na stoliku. Model z abażurem będzie wymagał o wiele więcej miejsca, niż malutka lampa bez abażuru. Może zamiast dwóch, warto kupić jedną większą i postawić ją na komodzie lub kredensie? Miejsce postawienia lampki również ma znaczenie. Jeśli będzie znajdować się blisko łóżka, pozwoli Ci poczytać przed snem. Jest to funkcjonalne również z tego względu, że gaszenie i zapalanie światła jest znacznie wygodniejsze. Wystarczy sięgnąć ręką by ją włączyć lub wyłączyć.

Dobierz rozmiar i wysokość lampki do stolika w sypialni

Dobór odpowiedniego rozmiaru lampy jest istotny dla zachowania równowagi w sypialni. Wielkość powinna być dobrana proporcjonalnie do wielkości blatu szafki nocnej. Zaleca się, aby jej szerokość zajmowała jedną trzecią szerokości stolika. Co więcej, jej wysokość ma znaczenie, szczególnie podczas wieczornego czytania. Dolna część klosza powinna znajdować się nie wyżej niż 60 centymetrów od poziomu łóżka, zapewniając komfort dla oczu. Zbyt duża będzie ograniczać przestrzeń i przeszkadzać. Szczególnie wtedy, gdy obok znajdują się inne meble.

Najlepszym sposobem jest zapoznanie się z aranżacjami i inspiracjami. Pozwolą uzyskać pewien pogląd na to, jak wielkość lampy stołowej wpływa na ogólny odbiór sypialni.