newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Kinkiet nad łóżko z wysięgnikiem do czytania

Tradycyjny biały abażur rozprasza promienie i daje delikatne, ciepłe światło. Z kolei mały reflektor ledowy to doskonałe rozwiązanie do pracy lub do czytania książek, oświetli on punktowo wybrane miejsce i sprawi, że oczy nie zmęczą się nawet podczas długiej lektury. Sprawdź też modele z regulowanym ramieniem, na przykład kinkiet z wysięgnikiem Astro Lighting. Na co dzień kinkiet może oświetlać przestrzeń z wysoka, a podczas lektury można ustawić go tak, by światło padało bezpośrednio na książkę czy na komputer.

Jaka będzie najlepsza lampa do czytania?

Jeśli lubisz dobrą lekturę przed snem, musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie przestrzeni wokół łóżka. Należy to zrobić z rozwagą bowiem możesz napotkać wiele problemów. Bardzo częstym błędem jest dobranie kinkietu, który daje zbyt rozproszone światło w całej sypialni. Może to sprawiać problemy drugiej osobie, która w tym momencie stara się zasnąć, dlatego światło powinno być ciepłe i mniej intensywne. Jeśli zdecydujesz się na kinkiet z kloszem, wybierz taki, który da Ci możliwość regulacji padania światła - np. na książkę. Może to być również kinkiet na ramieniu jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kinkietu stworzonego właśnie do tego celu. Takim kinkietem do czytania jest model Fuse Switched z ręcznym włącznikiem od Astro lub model Mento od firmy Nordlux.

Pierwszy z nich posiada możliwość chowania go w ścianie, dzięki czemu możesz używać go jednie do czytania książek. Na co dzień w sypialni możesz korzystać z innego oświetlenia jak lama wisząca czy stołowa. Drugi kinkiet do czytania posiada giętkie ramie zakończone malutkim oczkiem LED, które skierujesz bezpośredni na książkę. Pamiętaj jednak o tym, że oba są podłączane bezpośrednio do instalacji, dlatego wcześniej musisz zadbać o poprowadzenie przewodów w te miejsca sypialni, gdzie będą zamocowane kinkiety.

Lampka nocna z oczkiem do czytania - 2 w 1

W ofercie sklepu Ardant pojawiło się ciekawe rozwiązanie dla amatorów nocnego czytania książek. Są to kinkiety nad łóżko, które posiadają typowy klosz lub abażur i działają jak każde typy lamp, ale są i takie, które dodatkowo zostały wyposażone w dodatkowy mały reflektor LED na giętkim ramieniu. Kinkiet ten ma 2 źródła światła - jedne do typowych czynności, a drugie tylko i wyłącznie do czytania. Zapala się go niewielkim małym pstryczkiem, a dodatkowo skierować go można w dowolne miejsce w sypialni tak, by nie raziło drugiego partnera. Mowa tutaj o kinkiecie Hotel lub Marbella.

Jeszcze inną opcją może być lampka nocna stojąca, wyposażona w dodatkowy kinkiecik do czytania w sypialni. To nowość w naszym sklepie pod nazwą Dakota, który również idealnie sprawdzi się do codziennej wieczornej lektury. Pamiętaj jednak, że warto zadbać o ciepłą temperaturę barwową źródła światła. Będzie ono mniej intensywne, wyciszające oraz uspokajające. Dobrze wiesz, że czytanie książki w sypialni ma właściwości usypiające, światło zimne może dać odwrotny efekt od oczekiwanego.