newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Nowoczesne kinkiety w złotym wydaniu

Moda na złote oświetlenie panowała od zawsze, ale to klasyka przyciągała je najczęściej. Obecnie wielu architektów i projektantów wnętrz, wykorzystuje tę kolorystykę i wykończenia w nowoczesnych pomieszczeniach. Bardzo często spotyka się złote kinkiety w kształcie tub. Te najczęściej posiadają jeden kolor bez zdobień i dodatków. Innym popularnym typem są kinkiety, których klosze wykonane są z białego szkła w kształcie kul, a tylko ich ramiona i podstawy pomalowane są na złoto.

Złote detale w kinkietach są również popularne, a widać to dobrze w modelach tworzonych do wnętrz industrialnych i loftowych. Tutaj łączy się odrobinę czerni i szarości, gdzie ostatecznego charakteru kinkietom nadają dekoracyjne żarówki. Sprawdź nasze propozycje na kinkiety industrialne ze szklanymi i złotymi zdobieniami. Jeśli jednak nie przepadasz za złotem, koniecznie przejrzyj aranżację oświetlenia wykonanego z miedzi.

Jeśli nie kinkiety złote to może miedziane?

Jeśli nie masz na tyle odwagi by zdecydować się na prawdziwie złote odcienie, inną propozycją mogą być kinkiety miedziane. Spotkać można te całkowicie wykonane z miedzi, ale i takie, gdzie miedź jest jedynie drobnym zdobieniem - podstawy, trzonki, mocowania. Te również prezentują się cudownie i w 100% pasują do wnętrz nowoczesnych, ale i loftowych.

Musisz pamiętać, że istnieje wiele odcieni miedzi jak i samego złota. Możesz znaleźć także modele, które pomalowane są na kolory przypominające miedź. To tańsze odpowiedniki, które zadowolą i całkowicie będą je imitować. Kinkiety miedziane jak również i inne lampy będą bardziej kosztowne z uwagi na ceny surowca oraz problematyczność w jego obróbce. Sprawdź koniecznie lampy ścienne od firmy Nordlux, która posiada wiele oryginalnych i zaskakujących modeli oświetlenia ściennego w wspomnianych kolorach.

Do jakich pomieszczeń pasują miedziane i złote kinkiety?

Złoto to wyznacznik luksusu i przepychu dlatego idealnym miejscem na montaż złotych czy też miedzianych kinkietów będzie salon. Wybierając konkretny model upewnij się by był dodatkowym zdobieniem pośród wielu innych dodatków. Nie przesadzaj z ich ilością oraz wielkością. Pomyśl nad wyborem całego kompletu oświetlenia, które wniesie do pomieszczenia harmonię i spokój.

Innym pomieszczeniem do jakiego pasować będą kinkiety będzie sypialnia. To miejsce, gdzie wieczorem panuje lekki półmrok, co dodatkowo nada sypialni uroku i odrobinę tajemniczości. Powiesić je możesz nad łóżkiem, gdzie odegrają rolę oświetlenia nocnego. Będą ułatwiać czytanie lub oglądanie telewizji. Dobrze zaplanuj dobór barwy światła, zbyt jaskrawa żarówka może odciągać uwagę od samych lamp na ścianie.