newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Niekiedy znajdziesz abażury, które wykonane będą z tworzywa sztucznego i odmiennych geometrycznych kształtach. Pamiętaj również, że masz możliwość dobru abażurów w różnych kolorach i wielkościach na tej samej podstawie. Jeśli abażur Ci się znudzi, możesz dokupić inny - w innej stylistyce, wielkości. Sprawdź nasze kinkiety z abażurami i zamów online.

Klasyczne kinkiety do modernistycznego salonu? Takie zestawienia są coraz bardziej popularne. Wiele osób stawia na współczesne wykończenie wnętrz choćby z przyczyn praktycznych. Proste formy mebli, przestrzeń i ład, jasne kolory – to wszystko można zaliczyć do korzyści współczesnego designu, ale przecież klasyka nadal zachwyca swoim zdobnictwem, więc dlaczego tego nie połączyć?

Do jakiego stylu pasuje kinkiet z abażurem?

W pięknych, stylowych salonach wszelkie dodatki powinny być niezwykle subtelne i stonowane. Dlatego często jako ozdoby wykorzystuje się elementy lamp wiszących i kinkietów. Doskonałym rozwiązaniem są kinkiety do salonu z abażurami, które nie tylko podkreślają charakter wnętrza, ale także cudownie rozprowadzają światło.

Szeroki wybór abażurów sprawia, że bez problemu można znaleźć model pasujący do każdego stylu wnętrzarskiego. W nowoczesnych, minimalistycznych salonach na przykład warto postawić na czarne lub białe osłony kinkietu. Z kolei we wnętrzach klasycznych pięknie prezentują się odcienie beżu i brązu. W salonie glamour warto zaś wykorzystać kinkiety z abażurem i kryształkami, które podkreślą bogactwo tego stylu.

Jakie można wyróżnić rodzaje abażurów?

Abażury to piękne osłony lamp, które można skategoryzować pod różnymi kątami. Po pierwsze kolorystyki i wzornictwa. Jednolite, wielobarwne i wzorzyste. Jasne i ciemne. Tutaj ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia producentów, a dzięki dużej różnorodności każdy może znaleźć abażur pasujący do jego wnętrza. Kolor klosza warto dopasować do motywów przewodnich pomieszczenia - zasłon, dywanów i ozdób.

Z bardziej technicznego punktu widzenia abażury można podzielić z punktu widzenia kształtu i rodzaju zastosowanych mocowań.

Kształt abażura wpływa na to, jak odbierane będzie całe wnętrze, dlatego zawsze warto dopasować ten aspekt nie tylko do upodobań, ale również pomieszczenia, w którym lampa się znajdzie. Najpopularniejsze są abażury w kształcie stożka, które są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. W naszym sklepie znaleźć można jednak również kinkiety z abażurami okrągłymi, walcowatymi czy też owalnymi.

Jeśli zaś chodzi o mocowanie, istnieją cztery typy abażurów. Pierwszy z nich to model na stałe zamocowany w lampie, ponieważ jest on jednak trochę niepraktyczny z punktu widzenia konserwacji, klienci chętniej wybierają kinkiety ze zdejmowanymi abażurami. Drugi rodzaj osłon mocowany jest na oprawę. Abażur umieszcza się na oprawie żarówki, a następnie dokręcana specjalnym pierścieniem dla stabilności konstrukcji. Należy zwrócić uwagę do jakiego gwintu żarówki dostosowany jest dany klosz. Trzeci rodzaj abażuru mocowany jest na żarówce. Takie modele wykorzystuje się przede wszystkim w lampach stołowych i podłogowych. Abażur kładzie się bezpośrednio na bańkę żarówki, dlatego należy dobrać odpowiednią żarówkę do mocowania. Ostatni rodzaj abażurów to te mocowane na śrubę. Obecnie częściej spotyka się takie abażury w starych lampach niż nowoczesnych rozwiązaniach oświetleniowych.

Czy kinkiet z abażurem dobrze oświetli salon?

Wybierając kinkiet z abażurem do salonu zawsze należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim warto wcześniej ustalić czy kinkiet ma stanowić główne źródło światła w pomieszczeniu czy dodatkowe, a może funkcyjne? Kinkiet, który ma dobrze oświetlić całe wnętrze powinien posiadać dość cienki abażur osłaniający całą żarówkę, dzięki czemu przedostanie się przez niego więcej światła. Taka lampa oświetli także salon równomiernie, bez tworzenia się niepotrzebnych cieni. W celu optycznego powiększenia przestrzeni warto wybierać jasne, cienkie, a nawet transparentne tkaniny. Nada to pomieszczeniu lekkości i prostoty.

Kinkiety do salonu jako oświetlenie funkcyjne dekoracji ściennych mogą posiadać nieco grubsze abażury i być odsłonięte z góry, z dołu lub jednocześnie z obu stron. Dzięki temu strumień świetlny będzie mocniejszy w punktach, które lampa ma zaakcentować. Dopasowując dodatkowo odpowiedni kształt i wielkość abażuru zyska się pewność, że kinkiet dobrze oświetli każde pomieszczenie.