newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

W lampach ściennych nie może zabraknąć szkła, kryształków oraz metalicznych wykończeń, dlatego właśnie takie kinkiety najmocniej polecamy do stylu glamour. Poznaj ofertę producentów, którzy wyspecjalizowali się w projektowaniu tego typu modeli, a ich produktu rozchwytywane są w Polsce jak i za granicą. Poznaj zdjęcia i aranżacje oświetlenia glamour, a z pewnością się w nich zakochasz.

Czym odznacza się kinkiet glamour?

Styl glamour od zawsze był wyznacznikiem luksusu i przepychu. Kinkiety w tym stylu to jedne z najpiękniejszych rękodzieł oświetlenia, które można kupić w wielu sklepach. Najczęściej spotykane produkty wykonane są ze szkła, kryształów, złota lub srebra. Tych pokrytych prawdziwym złotem jest zdecydowanie mniej i ceny mogą przywrócić o zawrót głowy, jednak producenci zadbali również o kieszeń klienta i stworzyli modele, na które stać będzie każdą osobę, która remontuje lub wykańcza nowowybudowany dom.

Kinkiet glamour zdobiony dekoracyjnymi kryształkami, pięknymi kloszami oraz abażurami idealnie odnajdzie się we wnętrzach pałacowych, hotelach czy restauracjach. Mało kiedy ten styl gości w naszych domach bowiem oświetlenie to nie jedyne cechy tego stylu. Do kinkietów w stylu glamour należy odpowiednio dobrać również meble, stół, zastawę i wiele innych dodatków.

Jak dobrać kinkiet do stylu glamour?

W stylu glamour liczy się harmonia i porządek. Nie ma w nim miejsca na nieład i minimalizm. Oświetlenie ścienne odgrywa w nim bardzo istotną rolę bowiem to elementy, które w znacznym stopniu przyciągają uwagę połyskującymi złotymi lub srebrnymi zdobieniami. Kinkiet glamour z kryształowym kloszem po włączeniu sam w sobie będzie tworzył niezwykły klimat, ale spowoduje, że rozświetli połyskującymi promykami wszelkie inne ozdoby.

Dobierając kinkiet glamour musisz wiedzieć, że lubią one pary lub nawet całe komplety. Możesz zamocować je na przeciwległych ścianach lub obok siebie, by zdobiły dzieła sztuki, kredensy i meble. W tym stylu najczęściej spotyka się jasne kolory zarówno ścian jak i tapicerki czy dywanów. Dzięki temu kolorystyka kinkietów glamour jest bardzo przewidywalna i łatwo je wpasować w każde wnętrze - czerń, brąz, złoto i srebro. Wybierając model do swojego salonu, prawdopodobnie nie trafisz na żadne inne kolory wykończenia.

Czy styl glamour jest drogi?

Ceny wyznacza nie sam styl, lecz materiały i jakość w jakiej zostały wykonane. W sklepie Ardant znajdziesz zarówno te tanie jak i droższe modele. Osobiście musisz ocenić ich jakość i wygląd, ale od tańszych produktów nie możesz oczekiwać zbyt wiele. Te droższe często są pozłacane lub posrebrzane, zdobione są kryształkami, polerowanymi zdobieniami i abażurami. W tańszych kinkietach glamour częściej spotkasz szklane kule, a niekiedy tworzywo sztuczne, których na pierwszy rzut oka nie odróżnisz. Różnicy w cenie z pewnością dopatrzysz się z bliższa, w dotyku, rodzaju żarówki, czy wadze produktu, ale czy ma to dla Ciebie tak ogromne znaczenie?