newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Czym jest kinkiet na wysięgniku?

To rodzaj oświetlenia ściennego, gdzie klosz zamocowany jest na ruchomym ramieniu lub długim składanym wysięgniku. Umożliwia kierowania światła w wybrane miejsce, co czyni go niezwykle wszechstronnym i funkcjonalnym. Są popularne zarówno w domowych wnętrzach jak i w biurach oraz pracowniach projektowych. Spełniają wiele funkcji:

 • Regulacja kierunku padania światła - to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz oświetlić konkretny obszar, na przykład miejsce do czytania, biurko lub dekorację ścienne.
 • Oszczędzają miejsce poprzez montaż ścienny, co jest szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach.
 • Estetyka i dekoracja - są dostępne w różnych kształtach i kolorach, co pozwala dopasować je do dowolnej aranżacji wnętrza. To idealny element dekoracyjny do stylu nowoczesnego (w szczególności do skandynawskiego i industrialnego).
 • Pasują do wszystkich pomieszczeń - są uniwersalne i znajdują zastosowanie w sypialniach, salonach, kuchniach, biurach, a nawet w łazienkach.

Budowa kinkietu na wysięgniku - solidne i trwałe

Wysięgnik to specjalne ramię, które można obracać, przekręcać, odciągać i wyginać na różne sposoby. Mogą mieć różną konstrukcję w zależności od swojej wielkości i przeznaczenia. Ich budowę można podzielić na:

 • Teleskopowe - to modele, gdzie klosz zamocowany jest na rurkach. Przy składaniu i rozkładaniu jedna rurka wsuwa się w drugą.
 • Harmonijkowe - ramie tej lampy przypomina wyglądem harmonijkę, która zbudowana jest ze stalowej kratownicy. To piękny model o designerskim wyglądzie.
 • Giętkie ramię z oczkiem LED - to najcześciej cieniutki uchwyt, wewnątrz którego znajduje się metalowy trzpień, który można wyginać w każdym kierunku. Na jego końcu zamontowane jest oczko LED.
 • Przegubowe - to modele posiadające kilka ramion różnej długości, które połączone są przegubami. W tych miejscach można ją zginać i przekręcać we wszystkich kierunkach.

Najbardziej skomplikowane pod względem budowy są te z ramieniem obrotowym 360. Można je obracać wokół własnej osi, co umożliwia wybór dowolnego kierunku oświetlenia.

Gdzie sprawdzą się kinkiety na wysięgniku?

To doskonały wybór dla osób ceniących sobie komfort użytkowania i możliwość dostosowania źródła światła według własnych potrzeb. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

 • Pracownia projektowa - tutaj będą nieocenionym narzędziem pracy podczas kreślenia i rysowania. Przekręcane ramię zapewni dobre oświetlenie obszaru i nie będzie przeszkadzał projektantowi.
 • Sypialnia - zamocowane nad łóżkiem są idealne do czytania książek, a jednocześnie mogą pełnić rolę lampek nocnych.
 • Pokój dziecięcy - to dobre rozwiazanie do nauki. Można ustawić go tak, by światło padało na książkę lub zeszyt.
 • Salon - mogą oświetlać obrazy, dzieła sztuki, fotografie, pełniąc jednocześnie rolę dekoracyjną pomieszczenia.
 • Witryny sklepowe - dzięki nim można eksponować różnego rodzaju produkty, np. ubrania.

To lampy, które ożywią aranżację i ułatwią wiele czynności. Jeśli zamierzasz oświetlić obszar w pokoju, który nie jest duży, ale chcesz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca - sprawdzą się tutaj idealnie. Oprócz oszczędności miejsca zyskasz także funkcjonalność, która pomoże oświetlić trudno dostępne miejsca i każdy zakamarek.

Długi designerski wysięgnik może również stanowić piękną dekorację. Odpowiednio zamontowany oświetli galerię zdjęć, dekoracje ścienne czy strukturę danego materiału. Trendy projektowania pokazują, że odpowiednio oświetlony beton strukturalny, ściana z cegły czy lamelki, tworzą efekt trójwymiarowy w pomieszczeniu. Możesz idealnie podkreślić i uwypuklić je odpowiednio dobranym światłem.

Jak zamontować kinkiet na wysięgniku?

Kupując lampę należy zastanowić się nad konkretnym miejscem montażu. W tym celu wybierz solidną ścianę lub miejsce na suficie. Waga produktu to niekiedy kilka kilogramów, dlatego trzeba podejść do montażu rozważnie. Rozkładany kinkiet zmienia swój środek ciężkości co stwarza niebezpieczeństwo wyrwania uchwytu ze ściany. By tego uniknąć zastosuj mocne kołki oraz wkręty. Zastosuj się dokładnie do instrukcji obsługi i montażu dołączonej przez producenta. Wiąże się to z wywierceniem nawet 6 otworów, które zapewnią stabilne mocowanie i użytkowanie.

Jeśli Twoja ściana w salonie lub sypialni wykonana jest z karton gipsu, rozważ montaż na suficie. Tam obciążenie działa punktowo, a środek ciężkości skierowany jest w dół. W ten sposób uzyskasz takie same możliwości oświetleniowe, nie ograniczysz funkcji, a masz pewność, że lampa nie wyrwie się z uchwytów i nie uszkodzi ściany.

Oferujemy wiele ciekawych i designerskich produktów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, w wielu kolorach i o różnej budowie. Zachęcamy do obejrzenia tej niesamowitej kolekcji i zakupów online!