newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Sufitowe tuby jako oświetlenie do salonu

Lampy tuby stały się dość popularne i często wypierają z wielu domów tradycyjne oczka, montowane w sufitach podwieszanych. W przypadku tub sufitowych nie ma potrzeby wykonywania otworów po to, by zamocować oświetlenie. Dzięki takim rozwiązaniom, właściciel mieszkania ma możliwość zmiany oświetlenia, gdy to już wyjdzie z mody. Oczko wymienić jest trudniej bowiem zostaje po nich wiele otworów, które wymagałyby poprawek, a nawet remontu sufitów.

Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem w tego typu lampach jest to, że wyposażone mogą być, w wbudowane ledy. Nie wymagają wymiany żarówek, a dodatkowo są energooszczędne. Tuby ledowe cieszą się coraz większym uznaniem i znajdują szereg zastosowań w samym salonie lub salonie połączonym z kuchnią. Oczywiście to nie jedyne miejsce, gdzie można je umieścić, użytek znajdą w korytarzach, sypialniach czy łazienkach. W naszym sklepie znajdziesz czarne oraz białe tuby ledowe - nie tylko te okrągłe.

Jak podłączyć tuby i zamocować na suficie?

Podłączenie tego typu lampy nie jest trudniejsze od podłączenia typowego żyrandola. Na pewno sprawi mniej problemów niż oczko sufitowe, ale musisz wziąć pod uwagę kilka zasadniczych uwag. Jeśli wykańczasz nowe mieszkanie wystarczy, że wywiercisz 2 otwory, a do nich przymocujesz uchwyt. Uchwyt wystarczy połączyć z oprawa lampy i tuba gotowa jest do działania. Jeśli jednak zmieniasz np. oczka na tuby, musisz wziąć pod uwagę ich średnicę bowiem musi być większa niż otwór, który pozostanie po starej lampie. Wszystkie tuby zasilane są w tym wypadku napięciem 230V, dlatego nie musisz wyposażać instalacji w zasilacz.

Lampy możesz również podłączyć szeregowo pod podwójny włącznik czy kontakt. Dzięki temu przy zapaleniu światła, świecić będą wszystkie tuby lub te wybrane przez Ciebie. Daje to sporo oszczędności, a również wygodę, gdy w salonie chcesz stworzyć bardziej klimatyczną atmosferę. Możesz oświetlać dowolnie wybrane strefy jak stół czy miejsce do czytania i relaksu.

Jak dobrać tuby do nowoczesnego salonu?

Kupując nowoczesne tuby sufitowe, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze - możesz wybierać te, które rzucają światło wyłącznie w dół. Dodatkowo jeśli żarówka lub ledy będą umieszczone w głębi tuby, wtedy światła będzie mniej - to istotne jeśli ma być go dużo w celu oświetlenia większej części salonu. Po drugie - możesz zdecydować się na rozwiązania, które pozwalają, że tuba sufitowa jest też jednocześnie reflektorkiem - możesz ją przekręcać w dowolnym kierunku. Sam wygląd tych lamp jest również ciekawszy i bardziej oryginalny. Po trzecie - barwa światła. Jeśli zdecydujesz się na tubę led, musisz wcześniej poznać jej barwę bowiem nie będziesz mieć możliwości jej zmiany w przyszłości. Pomyśl czy światło w salonie ma być neutralne, zimne czy ciepłe. Na to należy zwrócić uwagę już przed zakupem, gdyż producenci dają niekiedy wiele możliwości wyboru. Po - czwarte - kolory i kształty. Zastanów się czy do pozostałych dodatków będzie pasować tuba okrągła czy może kwadratowa. Podobnie z kolorami - czy dobra będzie biała, czy jednak chcesz by tuba była tutaj motywem dekoracyjnym - wtedy wybierz czarną lub złotą.