newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Żyrandole na linkach - ringi i obręcze LED

Początkowo producenci oświetlenia wprowadzali do swoich katalogów raczej pojedyncze lampy wiszące ring, gdzie do dyspozycji oddawano 1 duży okrąg LED. Wraz z popularnością tego typu oświetlenia pojawiały się żyrandole nowoczesne z dwoma oraz trzema obręczami ledowymi. Wszystkie z nich zawieszane były na linkach, które pozwalały na regulację i położenie profilu LED. Z czasem pojawiły się lampy z 2 i 3 okręgami, gdzie każdą z nich można ustawić inaczej - nie musza być ustawione poziomo, a bardziej przypominają orbity na jakich poruszają się planety.

Dobór odpowiedniego żyrandola ring oraz to ile okręgów ma mieć, zależy od wielkości pomieszczenia i funkcji jaką ma spełniać. Pojedyncze okręgi można wykorzystać jako lampę wisząca nad stół, zaś te rozbudowane z 2 lub 3 obręczami, jako oświetlenie centralne zastępujące typowy żyrandol

Dobór żyrandola ring do salonu

Jak już wspomniano, do dyspozycji mamy jedną, dwie lub trzy obręcze w żyrandolu led. Są one nie tylko designerską ozdobą, ale również odpowiadają za dostarczenie odpowiedniej ilości światła. Jeśli Twój salon jest duży, należy postawić na większy model i większa ilość lumenów. Warto przy tym zwrócić uwagę czy obręcze emitują światło we wszystkich kierunkach czy tylko w jednym - np. w dół lub w górę. Tylko niektóre ringi led oddają światło we wszystkich kierunkach, dzięki czemu dobrze oświetlają nawet duże salonu.

Jeśli urządzasz mniejsze pomieszczenie, żyrandole mogą mieć jedną lub dwie obręcze led. Zwróć jednak uwagę na barwę światła jaką emituje. Tutaj najczęściej nie ma możliwości wymiany żarówek czy paneli led. Jedynym rozwiązaniem jest zakup żyrandola na pilota, który pozwala na sterowanie barwą oraz natężeniem światła.

Żyrandole z obręczami LED na pilota

To kolejny gadżet, który pojawił się wraz z popularnością tego typu oświetlenia LED. Pozwala uzyskać wiele ciekawych efektów przy pomocy prostego w obsłudze pilota. Najczęściej dzięki pilotowi można włączać i wyłączać światło, zmieniać barwę na ciepłą lub zimną, włączać jeden ring lub wszystkie jednocześnie. Innym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zmiany koloru światła na czerwony czy niebieski. Dzięki temu podczas kolacji czy imprezy możemy wprowadzić nastrojowe światło w salonie.

Tylko wybrane modele żyrandoli ring posiada możliwość sterowania światłem za pomocą aplikacji. Lista tych modeli stale się powiększa i będzie to kolejnym trendem, który zagości w polskich domach. Nikt przecież nie lubi zbyt wielu pilotów w swoim domu. W tym przypadku aplikacja w telefonie zastąpi go i nada mu dodatkową użyteczność i wygodę.