newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Względem oczywistym jest chęć oświetlenia nieruchomości, ale tym zasadniczym jest dodatkowa dekoracja ścian budynku. Czarna lampa ścienna będzie dobrze prezentowała się na większości białych elewacji, dzięki czemu zyskasz atrakcyjniejszy wygląd domu. To uniwersalne połączenie kolorystyczne, szczególnie lubiane w nowoczesnych budynkach. Zanim jednak kupisz konkretny model, poznaj kilka aspektów, która należy wziąć pod uwagę przy jego doborze.

Dobór czarnego kinkietu zewnętrznego do elewacji i funkcji

Kupując czarny kinkiet musisz wiedzieć o tym, że będzie narażony na działanie uciążliwych warunków atmosferycznych. Są to w szczególności woda, mróz, ale i promieniowanie słoneczne. Czarny kinkiet zamocowany na zewnątrz domu będzie narażony na promieniowanie UV, który może powodować jego blaknięcie i nadmierne nagrzewanie. To w szybkim tempie spowoduje jego uszkodzenie lub utratę pierwotnego wyglądu. By temu zapobiec wybierz lampę:

  • Wykonaną z wytrzymałych materiałów jak stal lub poliwęglan.
  • Z odpowiednią ochroną: IP44, IP54, IP65

To zagwarantuje jego sprawne działanie i wygląd na wiele lat.

W sklepie Ardant posiadamy wytrzymałe i odporne kinkiety, które przetrwają mocne nasłonecznienie, mrozy i deszcz. Wybieraj spośród setek sprawdzonych produktów od znanych firm jak Nordlux, Steinel, Elstead i ciesz się ich pięknem oraz dobrym oświetleniem!