Lampy stołowe do salonu

Lampy stołowe w salonie pełnią funkcję oświetlenia dekoracyjnego, ważne więc by dobrać do nich odpowiednie źródło światła. Takie, przy którym łatwo odpocząć, wyciszyć myśli i zrelaksować się po ciężkim dniu. Najlepsze do tego będzie światło o ciepłym zabarwieniu i takie też polecamy do lamp stołowych. Nie ma też potrzeby montować w nich mocnych żarówek, światło o mocy 60W wystarczyłoby do oświetlenia całego pomieszczenia, jeśli lampa w salonie ma być tylko dodatkowym, delikatnym oświetleniem, żarówka o mocy 40W to już maksimum, na jakie powinno się zdecydować.

Warto pamiętać też o tym, że to jakie światło będzie dawała lampa w dużej mierze zależy od rodzaju klosza. Im grubsza tkanina klosza, tym światło będzie bardziej delikatne. W przypadku lamp z metalowym kloszem, światło będzie padało punktowo. Warto przemyśleć, jakiego rodzaju oświetlenia oczekuje się we własnej aranżacji salonu.

Lampy stołowe są bardzo różnorodne i oryginalne, dlatego trudno jest scharakteryzować i opisać wszystkie schematy tego typu oświetlenia. Każda lampa jest odnajdzie się w innym pomieszczeniu - zarówno w tym małym jak i większym salonie.