newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Lustro - źle dobrane kinkiety do lustra naprawdę mogą być kłopotliwe. Nierównomierne oświetlenie twarzy równa się nierównomiernemu nałożeniu makijażu czy niekomfortowemu goleniu. Efekt może okazać się bardzo słaby, ale dowiemy się o tym dopiero w odpowiednim świetle, możliwe że już poza domem… niezbyt miła sytuacja. Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Dlaczego? Ponieważ właśnie w łazience spędzamy czas relaksując się w gorącej kąpieli, ale to też tutaj dbamy o swój wygląd. Codzienna, poranna toaleta to ważny element dnia, szczególnie dla kobiet, które w łazience wykonują makijaż. To właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie kinkietów do tego miejsca, mężczyznom dobre światło również się przydaje, na przykład podczas golenia.

Jak prawidłowo oświetlić lustro w łazience?

Depilacja, golenie, makijaż, higiena osobista – to zajęcia, które wykonywane są zwykle w łazience. Wszystkie one powinny cechować się precyzją i dokładnością, co jest niemal niemożliwe przy nieodpowiednim oświetleniu. Większość czynności typowo łazienkowych ma miejsce przy lustrze, dlatego warto je dodatkowo oświetlić (poza głównym oświetleniem łazienki). Oświetlenie lustra w łazience powinno odpowiadać światłu dziennemu na zewnątrz lub – jeszcze lepiej – być regulowane. Wszystko dlatego, że efekty codziennej toalety będą najlepiej widoczne właśnie na zewnątrz. Oświetlenie wewnętrzne budynków nie zdradza aż tak wszystkich szczegółów jak światło słoneczne.

W przypadku prostokątnych i kwadratowych zwierciadeł, bardzo dobrze prezentują się podłużne kinkiety nad lustro. Jeśli jednak posiadasz owalne lub okrągłe lustro w łazience, lepiej prezentować się będą identyczne kinkiety po obu stronach, lub jeden mniejszy tuż nad jego taflą./

Kinkiet łazienkowy przy lustrze - na co zwrócić uwagę?

Kinkiety w łazience pełnią funkcję zadaniową, mają dokładnie oświetlać zarówno taflę lustra jak i obszar dookoła. Wybierając odpowiedni kinkiet lub kinkiety do łazienki zwróć uwagę na wielkość lustra i dopasuj do niej lampę. W przypadku podłużnych kinkietów trzymaj się zasady, że lampa powinna być nieco dłuższa od szerokości lustra. Jeśli chcesz oświetlić zwierciadło z obu stron, zawsze wybieraj takie same kinkiety, dzięki czemu nie zakłócisz harmonii wnętrza.

Bardzo ważne w przypadku lamp łazienkowych jest dopasowanie urządzenia o odpowiedniej klasie szczelności. Najlepszym rozwiązaniem są kinkiety do łazienki o IP44, które są odporne na bryzgi wody. Ze względu na specyficzne warunki panujące w pomieszczeniu dobrze też postawić na szklane klosze, które łatwiej będzie utrzymać w czystości. Najbardziej nowoczesnym i energooszczędnym zarazem typem oświetlenia są lampy LED, których światło można dobrać odpowiednio do potrzeb.

Kinkiety do lustra ze stopniem IP44?

Najlepszym wskaźnikiem jakości lamp są dla nas zawsze opinie klientów. Dlatego przedstawiamy kinkiety do łazienki o klasie szczelności IP44, które wybieracie Państwo najchętniej.

  1. Elegancki kinkiet Hester to prawdziwa perełka wśród kinkietów do łazienki. Nowoczesny design w połączeniu z hartowanym szkłem sprawia, że lampa jest niezwykle funkcjonalna. Ale to nie wszystko. Kinkiet idealnie nadaje się do oświetlenia lustra ze względu na wbudowany ściemniacz – wykonujesz makijaż dzienny? Wieczorowy? To nie ma znaczenia, bo lampę bez problemu dostosujesz do swoich potrzeb.
  2. Kinkiet IP S6 biały – kolejny funkcjonalny kinkiet do oświetlenia lustra w łazience. Dzięki możliwości obracania kloszem lampy, możesz oświetlić dowolny obszar w łazience. Doskonale sprawdzi się zarówno nad owalne lustro jak i po jego bokach.
  3. Kinkiet Bari – nowoczesna, minimalistyczna, ale zarazem piękna propozycja do oświetlenia łazienki, dostępna w naszym sklepie w różnych kolorach. Złoto, srebro, biel czy czerń? Dopasuj lampę do wnętrza i ciesz się pięknie oświetlonym lustrem.
  4. Kinkiet Crystal – to bez wątpienia najlepszy wybór do pięknej, eleganckiej łazienki. Klosz kinkiety złożony został z półtransparentnych kryształów, dzięki czemu lampa tworzy niezwykłe refleksy świetlne.
  5. Ostatnia propozycja to nowoczesny kinkiet Mashiko Classic o klasycznym, delikatnym designie. To kinkiet tak uniwersalny, że bez problemu zastosować go można we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, modern classic czy w stylu nowojorskim.