newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dekoracyjne lampy wiszące LED maję tę zaletę, że nie zabierają miejsca ani i na półkach, ani na podłodze. W końcu miło odpoczywa się w salonie otoczonym ładnymi dodatkami. Całe szczęście, że projektanci i inwestorzy/klienci samodzielnie aranżujący swoje wnętrza, zaczęli przykładać coraz więcej uwagi kreowaniu atmosfery. Obecnie nawet oferta oświetlenia dedykowanego stricte salonom i pokojom dziennym jest już bardzo bogata i można dobrać stylową lampę LED oszczędzając dodatkowo na energii elektrycznej.

Trendy 2021 - lampa wisząca LED ring

Oświetlenie zmieniło się na naszych oczach na przełomie ostatnich 5 lat. W trendach pojawiają się wszelkiego typu lampy wiszące LED o ciekawych kształtach i formach. Tymi, który uzyskały popularność w 2020 roku i nadal będą wybierane w 2021 są wiszące ringi LED. Swoją popularność zawdzięczają pięknym ledowym obręczom, które zawieszone są na linkach. Mże to być jedna obręcz, ale również dwie lub trzy. Nie musza być zawieszone poziomo, a mogą mieć różne ułożenie dzięki możliwości regulacji. Dzięki temu tworzą coś na wzór pięknych orbit planetarnych. Zaświecone zapewniają wiele światła i klimatu.

Lampy wiszące LED ring przeznaczone są do dużych pomieszczeń jak salony, pokoje czy sypialnie. Czym większy salon, tym więcej ringów można dobrać i na odwrót. Przed doborem należy wziąć pod uwagę ilość lumenów oraz barwę światła jaka będzie emitowana przez ledy.

Podłużne lampy wiszące LED nad stół

Kolejnymi ciekawymi propozycjami do wnętrz są podłużne lampy LED. Ciekawa forma i listwy wkomponowane w różnego typu profile pozwalają oświetlić stoły w salonach i jadalniach. Występują w klimacie nowoczesnym, ale i często w stylu bardziej eleganckim jak glamour. W tym przypadku zdobione mogą być kryształkami i szklanymi zdobieniami, które ciekawie będą rozpraszać światło i rzucać promyki na inne ozdoby w pomieszczeniu.

Podłużne lampy wiszące LED z wąskimi taśmami wybierane są także do biur i przestrzeni komercyjnych. Pozwalają wyeliminować tradycyjne oprawy świetlówkowe, które często ulegały zniszczeniu i migotały. Zimne światło, które emitują takie lampy wiszące jest idealne do wysiłku intelektualnego. Pobudzają i zapewniają komfort, który jest istotny dla naszych oczu i mózgu. Do wyboru jest wiele ciekawych i pomysłowych egzemplarzy, które również mocowane są do sufitu na stalowych linkach. Dzięki temu możesz regulować długość zwisu w zależności od warunków panujących przy danym stanowisku. Niektóre modele mają możliwość sterowania i regulacji barwy światła. Połączone w system dzięki BT lub sieci Wi-Fi, będą oszczędne i bardziej funkcjonalne

Ledowa lampa wisząca - barwa i moc [W]

Przed wyborem lampy LED musisz poznać kilka ważnych aspektów jakimi są barwy światła oraz moc danej lampy. Oszczędzisz sobie kłopotu jeśli zdecydujesz się na lampę wiszącą LED Cristal od Yeelight z możliwością regulacji tych parametrów przy pomocy aplikacji. Posiada ona specjalne taśmy LED, które pozwolą Ci na zmianę kolorów oraz to z jaką mocą (jasnością) będzie świecić. Dodatkowo masz możliwość obsługiwania jej za pomocą głosu

Jeśli wybierzesz tradycyjny model, wybieraj spośród barw ciepłych (do mieszkania), zimnych (przestrzenie biurowe) oraz neutralnych (zarówno biura jak i przestrzenie w mieszkaniu). W przypadku mocy najczęściej mamy do czynienia z modelami pobierającymi od 30W do nawet 100W. Takie lampy wiszące LED zagwarantują sporo światła, ale są już nieco mniej energooszczędne. Zwróć także uwagę na to w jaki sposób rozpraszane jest światło - czy tylko w dół, czy może na całe pomieszczenie.