newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Tuby wiszące jako designerskie oświetlenie kuchni

Kształt tych lamp jest nietypowy i nowoczesny dzięki zastosowaniu ledów, które są dużo mniejsze niż typowe żarówki. Dzięki pojedynczym diodom, można stworzyć tuby wiszące, o bardzo małych średnicach. Te większe zwykle zasilane będą typowymi żarówkami LED z trzonkiem GU10 co przekłada się na średnicę nie mniejszą niż 5 cm. Oba typy są dość atrakcyjne i designerskie, potrafią zarówno oświetlić jak udekorować niedostępne wcześniej miejsca w kuchni.

To designerskie lampy, które idealnie wyznaczą strefę gotowania lub spożywania posiłków. Powieszone nad wyspą będą tworzyć granice między salonem, a kuchnią. Powieszone nad stołem sprawią, że potrawy nabiorą innego wyglądu, a nawet smaku. Duży wybór oraz kolorystyka z pewnością ułatwi możliwość zakupu do niejednej kuchni urządzonej na wiele sposobów.

Tuby wiszące i ich dostępne kształty

Sama nazwa kojarzy się raczej z okrągłym kształtem. Jednak wielu producentów idąc za trendami, wyszło z nowszymi modelami w kształcie kwadratów, prostokątów lub bardzo cienkich rurek. Te okrągłe zyskały jednak sporo ciekawych detali jak ukośne przycięcie, różnego typu zwężenia i poszerzenia. Nie obyło by się to jednak bez zastosowania odpowiednich materiałów. Teraz możesz wybierać już nie tylko spośród tych metalowych, ale również szklanych, drewnianych, materiałowych czy miedzianych.

Mówiąc o kształcie, zwróć uwagę również na podsufitkę i rodzaj montażu. W ofercie dostępne są tuby pojedyncze, podwójne, potrójne lub z kilkoma, a nawet kilkunastoma źródłami światła zawieszonymi obok siebie - z jednej okrągłej podsufitki. Nie musisz zatem kupować 3 małych lamp, a jedną dużą na kilka źródeł światła. Być może taka forma będzie bardziej pasować do Twojej kuchni czy jadalni. To doskonały typ opraw do oświetlenia blatów jak i stołów.

Lampy wiszące tuby i ich kolory - jakie wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych kolorów, które będą współgrać niemalże z każdym typem nowoczesnej kuchni. Te białe i czarne wpasują się wszędzie przez co masz pewność, że na długie lata nie wyjdzie ona z mody.

Innymi kolorami cieszącymi się duża popularnością to te złote, srebrne, oraz kolorowe, wykonane z takich materiałów jak szkło i metal. Mogą mieć nieco ciekawsze kształty bowiem są tworzone ręcznie i dmuchane, co powoduje, że każda może być nieco inna.

Oprócz kolorów zwracaj uwagę również na materiały wykonania. Możesz kupić lampę miedzianą lub mosiężną, czyli uzyskasz kolor, który nie jest możliwy do otrzymania poprzez pomalowanie.

Lampa wisząca tuba z regulacją długości zwisu

To prosty rodzaj oświetlenia ma jeszcze swoją główną zaletę. Można dostosować jej długość w bardzo prosty sposób - ucinając kabel, na którym wisi. Dzięki temu nie ma problemu z doborem odległości klosza od blatu czy szafki. Jest to szczególną zaletą na wypadek, gdy ma być lampką nocną powieszoną w sypialni nad szafką. Tam światło nie może być zbyt intensywne i nie może razić w oczy. Jeśli posiadasz długi kabel, zawisie bardzo blisko blatu. Światło z takiej lampy będzie padać na niewielką powierzchnię, a Ty zyskasz miejsce na swojej szafce nocnej. To ciekawa i dyskretna forma oświetlenia minimalistycznego, która cieszy się coraz większą popularnością wśród dekoratorów i projektantów wnętrz.