newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Pająki warto montować w centralnej części salonu, tak by każdy z kloszy rozświetlał inną część pomieszczenia. Można także wybrać dwa mniejsze modele i zamontować je w strefie jadalnej oraz w strefie wypoczynku, dzięki temu każdą z nich będzie można oświetlić w innym momencie. Nie należy zapominać także o pająkach z abażurami z tkaniny, które można wykorzystać w salonie eleganckim, w którym nie brakuje szlachetnych tkanin, mebli w ciepłych odcieni drewna i tradycyjnych wzorów. Czarne abażury ze złotymi wnętrzami lub całe w bieli… takie detale decydują o ostatecznym designie wnętrza, więc warto zdecydować się na model, który dopełni aranżację i nada jej charakteru.

Ile żarówek i zawieszeń (ramion) wybrać?

Szukając żyrandola należy pomyśleć o tym, na ile źródeł światła będzie zasilany. Powinno być to uwarunkowane od wielkości salonu lub innego pomieszczenia, a także od wykonania instalacji elektrycznej. Jeśli pająk ma być głównym oświetleniem w pomieszczeniu, powinien mieć możliwość podłączenia go na podwójny włącznik. To pozwoli zapalić wszystkie żarówki jednocześnie lub jedynie te wybrane. Dlaczego tak? Zbyt wiele światła nie stworzy nam uspokajającej i klimatycznej atmosfery, a wybiórczo zapalone żarówki już tak.

Druga kwestia to powierzchnia i wielkość danego pomieszczenia. Żyrandol z wieloma kablami i żarówkami może przytłoczyć zbyt małe pomieszczenie. Będzie przysłaniał i odwracał uwagę od pozostałych dodatków. Jeśli jest ono małe, postaw na maksymalnie 5 żarówek. Jeśli jest przestronne i duże, możesz wybrać model z nawet 11 źródłami światła. Warto też od razu przemyśleć miejsce i to w jaki sposób będzie zamocowany każdy zwis i kabel pająka. Przyjrzyj się dostępnym zdjęciom i aranżacja, co zdecydowanie poprawi Twoje wyobrażenie o tym typie oświetlenia w salonie.

Gdzie można go zamontować?

Duże pająki najczęściej mocowane są w salonie. To, które miejsce będzie do tego najlepsze, zależy od rozłożenia i kształtu pomieszczenia. Musisz wiedzieć, że lampami oraz światłem możesz wydzielać pewnego rodzaju strefy w jednym dużym pomieszczeniu. Dobrym miejscem na powieszenie pająka będzie strefa wypoczynkowa w salonie. Nie polec się go do zawieszenia nad stołem, ale już nad blatem kuchennym jak najbardziej. Tutaj jednak warto zrezygnować zbyt rozłożystych i dużych modeli.

Równie dobrym miejscem, w której zawisnąć może lampa pająk jest każdy dowolny pokój. W szczególności pokój dziecka, który do pewnego czasu przyjmie każdą ciekawą i nowoczesną ozdobę. Tak jak w przypadku salonu, tak samo i w przypadku pokoju - żyrandol typu pająk powinien być dobrany odpowiednio do wielkości i metrażu. Niekiedy spotyka się przypadki, że żyrandol zawisa równocześnie na suficie, ale i ścianie. Odgrywa rolę dekoracyjną i stanowi jednocześnie oświetlenie sufitowe jak i ścienne. Zastanów się także o tym, czy nie kupić modelu z kolorowymi kablami. Takie idealnie dopasują się do pokoju dziecinnego i będą współgrać z innymi kolorowymi meblami czy zabawkami.

Dekoracyjne żarówki jako ciekawy dodatek

Kupując pająka na wiele żarówek, musisz mieć świadomość, że producent w 95% przypadkach nie załączy do niego źródeł światła. Żarówki musisz dokupić oddzielnie i o ile sama lampa tego typu może kosztować zaledwie 100 czy 200 zł, żarówki dekoracyjne takie jak producent pokazuje na zdjęciu produktu, mogą kosztować nawet 200 lub i 400 zł. Przed samym zakupem warto zorientować się w cenach, bowiem okaże się, że ta którą chcesz mieć ty, kosztuje 50 zł za 1 sztukę. Mając żyrandol na 10 żarówek - 500 zł będzie sporym wydatkiem. Idąc i kupując tańszą o innym wyglądzie, możesz spowodować, że cały pająk straci na wyglądzie i będzie wyglądał zupełnie inaczej niż tego oczekujesz.

Zarówno w naszym sklepie jak i wielu innych znajdziesz bogatą ofertę dekoracyjnych żarówek edisona. Warto jednak przy wyborze zwrócić uwagę na to, by były one wyprodukowane w technologii LED. Najlepiej gdybyś mial możliwość sterowania natężenia światłem do czego przyda się ściemniacz. Ten zamontować wystarczy za włącznik, ale ostatecznie pozwoli kreować fajny nastrój i oświetlenie całego salonu lub innych pokoi w mieszkaniu.