newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Oczka sufitowe są polecane jako oświetlenie pomocnicze i oświetlenie ciągów komunikacyjnych. W naszym sklepie oferujemy reflektory, downlighty i oczka które doskonale wpasowują się w aranżacje nowoczesne, klasyczne i glamour. Napisz lub zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz pomocy w doborze lamp sufitowych do Twojego domu.

Czym są spoty sufitowe - gdzie je montować?

To nowoczesny typ oświetlenia sufitowego, który montować można w każdym typie pomieszczenia. Spoty najczęściej są montowane bezpośrednio na suficie, a ich rozmiary są niewielkie. Mogą mieć różne kształty, ale najczęściej spotykane i wybierane to te kwadratowe, prostokątne i okrągłe tuby. Niekiedy spotkać można spot z możliwością przekręcania w różnych kierunkach by oświetlić konkretne miejsce lub przestrzeń.

Spoty sufitowe to swojego rodzaju alternatywa dla typowych oczek LED. Różnią się budową, gdyż oczka wpuścić można jedynie w sufit podwieszany. Spoty natomiast można przyczepić do sufitu, nawet tego otynkowanego. Zapewniają taki sam słup światła jak oczko LED. Są bardziej designerskie i nowoczesne niż inne typy lamp w tej kategorii. Sprawdzą się w salonach, łazienkach, korytarzach czy schodach. Ciekawe kształty i kolory pozwolą wyróżnić dom i mieszkanie. To z pewnością nowoczesny trend w oświetleniu punktowym.

Designerskie reflektory sufitowe jako alternatywa dla oczek

Reflektorki montowane na suficie to równie piękna i funkcjonalna forma dekoracji oraz oświetlenia wielu pomieszczeń. To swojego rodzaju oświetlenie hybrydowe, bowiem mocować je można bezpośrednio na ścianie lub suficie jak spoty, ale spełniają jednocześnie rolę oczek, czyli lamp punktowych. Sprawdzą się idealnie w roli lampy do obrazu, gablotki, czy innych wydzielonych stref w mieszkaniu. Umieszczone w rzędach będą ciekawą dekoracją nawet dużych minimalistycznych pomieszczeń.

Reflektory sufitowe mogą być pojedyncze, podwójne, a nawet potrójne. Dzięki temu zastąpić mogą lampę w niewielkim pokoju. Każdy reflektorek skierować można w inną część pomieszczenia, dzięki czemu oświetli je w całości. W ofercie sklepu najdziesz te z wbudowanymi ledami, ale również takie, w których mocuje się żarówki LED GU10. Wybierając nowoczesny reflektor do salonu, zwracaj uwagę na rodzaj montażu oraz napięcie na jakim będzie pracować.

Nowoczesne oczka sufitowe do wielu zastosowań

Oczko sufitowe to jedna z bardziej minimalistycznych form oświetlenia. Zwykle występują w formie okrągłej lub kwadratowej. Formy prostokątne przyjmują najczęściej oczka podwójne oraz potrójne. Zdecydowanie ozdobią sufit, jeśli zdecydujesz się na ciemny kolor. Dają dobrze rozproszone światło, a nowsze modele mogą mieć możliwość regulacji padania światła. IDealne do korytarzy, przedpokojów i łazienek. Ich wadą jest to, że mocować je można tylko w suficie podwieszanym lub innym lekkim jak drewno

Montaż i podłączenie oczka sufitowego jest dość prosty. Musisz nawiercić otwór w płycie kartonowo-gipsowej, a następnie włożyć w nią oprawkę, która wyposażona jest w sprężynę zabezpieczająco oczko przed wypadaniem. Następnym krokiem będzie już tylko założenie porcelanki lub innego łącznika na przewodzie zasilającym. Ostatecznie do porcelanki podpina się żarówkę LED i wkłada ją w oprawkę oczka. Nie wolno zapomnieć o zabezpieczeniu żarówki przed wypadaniem. Do tego celu producent najczęściej załącza niewielki drucik lub blaszkę. Wszystkiego jednak dowiesz się z prostej instrukcji obsługi.