newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dobór mocy naświetlacza - 5W, 10W, 20W, 30W, 50W, 100W i 200W

Od czego uzależnić moc naświetlacza LED. Moc reflektora powinna być uzależniona od miejsca jego zamocowania. Jeśli potrzebujesz lampy na wjazd do garażu lub nad samą bramę garażową, wystarczy naświetlacz o mocy do 20W. Strumień świetlny z takiej lampy ledowej będzie zbliżony do 150W żarówki starego typu. W połączeniu z wysokiej jakości oprawą, światło to oświetli nie tylko sam wjazd, ale i przestrzeń wokoło bramy czy domu.

Wyższe moce, czyli naświetlacz 50W lub 100W może być niezbędny w dużych halach produkcyjnych, magazynach, na parkingach czy samych zakładach pracy. Naświetlacz 150W warto montować przy rampach i punktach załadunkowych, które pozwalają sprawnie obsługiwać punkty spedycyjne w nocy. Reflektory domowe przy ogrodzeniach i wjazdach, powinny mieć tę moc zdecydowanie niższą by zbyt intensywne światło nie sprawiało problemów innym mieszkańcom

Lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu - zastosowanie

Dobrze dobrana lampa zewnętrzna z automatycznym wyzwalaczem światła, pozwala zwiększyć komfort życia i pracy, a dodatkowo zmniejsza koszty zużycia energii elektrycznej. Sam czujnik ruchu niezależnie od technologii (czujnik ultradźwiękowy, czujnik na podczerwień, czujnik na zwiększoną częstotliwość) powoduje włączenie naświetlacza. Włączy się po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień według instrukcji obsługi. Czułość zależeć może od odległości w jakiej znajdzie się osoba i wyzwoli światło, lub nawet od hałasu czy drgań w jego otoczeniu. Lampa samoczynnie może się zapalić, ale i zgasnąć po uprzednio ustawionym okresie czasu - 1,2 czy 5 minut. Nasze naświetlacze pozwalają dodatkowo regulować samo natężenie światła co również jest ciekawym rozwiązaniem w zależności od tego, gdzie zechcemy go umieścić.

Czujnik ruchu w naświetlaczach LED współpracuje również z czujnikami zmierzchu. Ustawiając odpowiednią wartość, możemy decydować od której godziny lub przy jakim świetle dziennym, lampa włączy naświetlacz. Znajduje to zastosowanie głównie na zewnątrz lub w budynkach przemysłowych, biurach, magazynach czy łazienkach i toaletach - miejsca, w których nie ma okien i dostępu światła dziennego.

Obrotowy naświetlacz z możliwością regulacji

Na rynku dostępnych jest wiele modeli naświetlaczy ledowych, lecz przed zakupem warto się zastanowić, czy nie potrzebny będzie model z możliwością obracania i regulacji padania światła. Nie każdy wjazd do garażu czy budynku leży idealnie prostopadle do linii budynku. Niekiedy droga jest pod ukosem lub nie ma miejsca by zamocować go na tej samej ścianie, na której zaplanowany został wjazd. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będą regulowane i obrotowe naświetlacze, które ustawić można dowolnie. Ta zaleta pozwoli również na montaż lampy na ogrodzeniu czy dowolnym innym miejscu. Regulacja dotyczy w tym przypadku zarówno lampy LED jak i czujnika ruchu. Czujnik ruchu bowiem również powinien mieć możliwość ustawiania go w osi poziomej i prostopadłej.

Nasze obrotowe naświetlacze wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a ich wygląd świetnie wpisze się w nowoczesne budowle i aranżacje. Na rynku mało jest ciekawych i designerskich naświetlaczy, które będą dodatkowo zdobić elewację garażu czy budynku.

Jaki wybrać - kolor, moc, strumień świetlny?

Przede wszystkim warto się zastanowić nad tym, gdzie będzie umieszczony naświetlacz - w środku czy na zewnątrz. Jeśli w środku, można pominąć hermetyczność i odporność na warunki atmosferyczne. Jeśli jednak zamocowany będzie na elewacji domu, jego obudowa powinna być metalowa i mieć wysoka szczelność.

Ważnym parametrem będzie moc [W], ale i sam strumień świetlny. Naświetlacze 15W z pewnością będą wystarczające do użytku domowego w środku jak i na zewnątrz. Warto także zwrócić uwagę na sam kolor bowiem w przeważającej ilości przypadków, w marketach budowlanych otrzymasz jedynie wersje w kolorze czarnym. Nie zawsze będzie to jednak wyglądać dobrze w środku budynku. Kolor biały sprawi, że lampa nie będzie mocno rzucać się w oczy. Ostatnim parametrem będzie tutaj żywotność czyli to jak długo lub na ile godzin przewidziano pracę takiego naświetlacza. Nasze produktu działać mogą nawet przez 50 000h, dzięki czemu posłuży przez wiele lat. Niekiedy wymiana naświetlacza może być dość kosztowna. Nie u wszystkich tego typu lampa mocowana jest nisko. Lampy tego typu mocowane mogą być w halach i magazynach, a sama wymiana wiązać się może z dodatkowymi kosztami.

Sprawdź nasze inteligentne naświetlacze z czujnikami ruchu oraz czujnikami zmierzchu, które dodatkowo sterować możesz przy pomocy telefonu. W razie pytań, napisz do naszego biura obsługi klienta.