newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Czym wyróżnia się kinkiet w stylu skandynawskim?

Wnętrza skandynawskie to najczęściej jasne i minimalistyczne aranżacje, gdzie oświetlenie spełnia znaczącą rolę, bowiem mieszkańcy Skandynawii cenią sobie ciepłe światło i przytulną atmosferę w salonie. Kinkiety skandynawskie są poniekąd dopełnieniem i kontrastem dla bieli, ekologicznych dodatków, materiałowych pledów czy dywanów. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła, ale i dekoracja ścian salonu.

Mimo, że kinkiety skandynawskie wyróżnia oszczędność formy, nie oznacza to wcale, że ich forma jest ograniczona. Wręcz przeciwnie, w naszej ofercie znajdziesz scandi kinkiety w kształcie kuli, dzwonka, reflektorka czy z drucianymi elementami. Zatem jeśli urządzasz salon w stylu scandi, na pewno musisz pomyśleć o oświetleniu. Na przykład, kinkiety skandynawskie na wysięgniku są często wybierane jako oświetlenie dodatkowe strefy wypoczynkowej w salonie. Model w kształcie dzwonka czy kuli to dobry pomysł jako oświetlenie konsoli czy komody lub oświetlenie dodatkowe w salonie – są na tyle kompaktowe, by nie zajmować za dużo miejsca i na tyle estetyczne, by spełnić funkcję dekoracyjną.

Kinkiety skandynawskie wyróżniają się najczęściej drewnianymi zdobieniami dla białych lub ciemnych kolorów klosza i opraw. Będą to również modele na długich przewodach z włącznikiem, dopasowane do stolika w salonie czy półki na książki. Często wybieranymi kinkietami w stylu skandynawskim, są modele wykonane z metalu, stali, a mniej ze szkła i tworzyw sztucznych. Stawia się głównie na produkty ekologiczne, które kojarzą się z naturą. Wszystko połączone w całość ma mieć raczej charakter bardziej surowy i minimalistyczny.

Kolor kinkietu do salonu skandynawskiego

Salony w stylu skandynawskim lubią biel i jej odcienie. Dotyczy to zarówno ścian, sufitu czy mebli. Dobór kinkietu do białych ścian nie jest trudny. Pasować tu będzie również biel, każdy ocień szarości, delikatny naturalny brąz i oczywiście czerń. To główna paleta barw i kolorów, które powinny znaleźć się w każdym salonie w stylu skandynawskim. Alternatywą dla pojedynczych przypadków może być delikatne złoto i miedź. Raczej na próżno szukać tu czerwieni i innych pastelowych barw.

Osoby, dla których nudne będą modele w jednym kolorze, postawić mogą na kinkiety skandynawskie w dwóch barwach. Takim przykładem może być biały klosz z drewnianym ramieniem, kinkiet czarny od zewnątrz, a biały od wewnątrz, odróżniający się kolor przewodu. Sposobów na urozmaicenie przestrzeni w salonie jest wiele. Poniżej zaprezentujemy kilka przykładowych modeli.

Polecane kinkiety skandynawskie w 2024 roku

Jeszcze do niedawna furorę robiły kinkiety z kloszami z gęsich piór od firmy UMAGE. Obecnie trend się nieco odmienił i bardziej popularne stają się bardzo minimalistyczne modele jak Explore, Drop czy MIB. To bestselery w naszym sklepie, które cieszą się największa popularnością.

Równie modnymi i charakterystycznymi kinkietami w stylu skandynawskim do salonu, są bardziej designerskie modele na długich ramionach. Mowa tutaj o takich egzemplarzach jak: Job, Arigato Wall, Micro Parete i Antika. Wyróżniają się tym od pozostałych, że są zdecydowanie większe oraz posiadają możliwość mocowania na suficie. Oprócz tego dają spore pole manewru jeśli chodzi o zmianę kierunku padania światła. Można je regulować i dostosować do własnych potrzeb - światło będzie padać tam, gdzie nam się spodoba lub tam, gdzie akurat będziemy się relaksować lub odpoczywać.