newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Mimo, że kinkiety skandynawskie wyróżnia oszczędność formy, nie oznacza to wcale, że ich forma jest ograniczona. Wręcz przeciwnie, w naszej ofercie znajdziesz scandi kinkiety w kształcie kuli, dzwonka, reflektorka czy z drucianymi elementami. Zatem jeśli urządzasz salon w stylu scandi, na pewno musisz pomyśleć o oświetleniu. Na przykład, kinkiety skandynawskie na wysięgniku są często wybierane jako oświetlenie dodatkowe strefy wypoczynkowej w salonie. Model w kształcie dzwonka czy kuli to dobry pomysł jako oświetlenie konsoli czy komody lub oświetlenie dodatkowe w salonie – są na tyle kompaktowe, by nie zajmować za dużo miejsca i na tyle estetyczne, by spełnić funkcję dekoracyjną.

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Wnętrza skandynawskie to najczęściej jasne i minimalistyczne aranżacje, gdzie oświetlenie spełnia znaczącą rolę, bowiem mieszkańcy Skandynawii cenią sobie ciepłe światło i przytulną atmosferę w salonie. Kinkiety skandynawskie są poniekąd dopełnieniem i kontrastem dla bieli, ekologicznych dodatków, materiałowych pledów czy dywanów. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła, ale i dekoracja ścian salonu.

Kinkiety skandynawskie wyróżniają się najczęściej drewnianymi zdobieniami dla białych lub ciemnych kolorów klosza i opraw. Będą to również modele na długich przewodach z włącznikiem, dopasowane do stolika w salonie czy półki na książki. Często wybieranymi kinkietami w stylu skandynawskim, są modele wykonane z metalu, stali, a mniej ze szkła i tworzyw sztucznych. Stawia się głównie na produkty ekologiczne, które kojarzą się z naturą. Wszystko połączone w całość ma mieć raczej charakter bardziej surowy i minimalistyczny.

W jakim kolorze wybrać kinkiet do salonu skandynawskiego?

Jak już wspomniano, salony w stylu skandynawskim lubią biel i jej odcienie. Dotyczy to zarówno ścian, sufitu czy mebli. Dobór kinkietu do białych ścian nie jest trudny. Pasować tu będzie również biel, każdy ocień szarości, delikatny naturalny brąz i oczywiście czerń To główna paleta barw i kolorów, które powinny znaleźć się w każdym salonie w stylu skandynawskim. Alternatywą dla pojedynczych przypadków może być delikatne złoto i miedź. Raczej na próżno szukać tu czerwieni i innych pastelowych barw.

Trendy 2021 w skandynawskim oświetleniu

Jeszcze do niedawna furorę robiły kinkiety z kloszami z gęsich piór od firmy UMAGE. Obecnie trend się nieco odmienił i bardziej popularne stają się bardzo minimalistyczne modele jak Explore, Drop czy MIB. To bestselery w naszym sklepie, które cieszą się największa popularnością. Równie modnymi i charakterystycznymi kinkietami w stylu skandynawskim do salonu, są bardziej designerskie modele na długich ramionach. Mowa tutaj o takich egzemplarzach jak: Job, Arigato Wall, Micro Parete i Antika. Wyróżniają się tym od pozostałych, że są zdecydowanie większe oraz posiadają możliwość mocowania na suficie. Oprócz tego dają spore pole manewru jeśli chodzi o zmianę kierunku padania światła. Można je regulować i dostosować do własnych potrzeb - światło będzie padać tam, gdzie nam się spodoba lub tam, gdzie akurat będziemy się relaksować lub odpoczywać. Posiadamy całą gamę produktów, które koniecznie musisz zobaczyć w naszym sklepie.