newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Wybieramy lampy wiszące do łazienkowej przestrzeni

Minęły już czasy, kiedy w łazienkach montowało się jedynie skromne lampy ścienne z mlecznego szkła lub proste lampy na suficie. Obecnie coraz częściej spotyka się lampy wiszące w całej gamie barw, różnorodności materiałów i rodzajów wykończenia. Odpowiednie wykonanie sprawiają, że są bezpieczne w użytkowaniu i stanowią świetną dekorację tego małego pomieszczenia. Można montować je nad umywalką, zlewem, nad blatem szafki lub w każdym innym miejscu. Istotny jest jednak ich odpowiedni dobór - funkcja, barwa światła, ochrona IP i typ klosza.

Ochrona IP w lampach wiszących do łazienki - podstawa bezpieczeństwa

Wiszące lampy łazienkowe już nie tylko pełnią funkcję stricte praktyczną, mają doborze wyglądać i być spójne z aranżacją. Montując je, wybierz taką strefę łazienki, która nie jest narażona na zachlapanie przez wodę z umywalki, prysznica lub wanny.

Lepszym rozwiązaniem będzie zakup oświetlenia z ochroną IP44 lub wyższą. Dzięki niej lampa będzie chroniona przez zachlapaniem wodą z różnych kierunków, a tym samym bezpieczna dla domowników. Warto tutaj zaznaczyć, że ich oferta jest mocno ograniczona. Alternatywnym rozwiązaniem będzie zakup szklanej lampy wiszącej, której klosz osłoni źródło światła przed kroplami wody i wilgocią.

Dobór lampy wiszącej do lustra w łazience

Ciekawym rozwiązaniem jest oświetlenie lustra dzięki zamontowaniu dwóch lamp wiszących obok niego - to najnowszy trend, który zobaczyć można w wielu aranżacjach i inspiracjach oferowanych przez architektów i projektantów. Warto podkreślić to, że lampa wisząca obok lustra powinna mieć designerski wygląd i niewielki rozmiar. Świetnie sprawdza się tutaj lampy tuby z ryflowanego szkła lub te z kloszami w kształcie stożków. Emitowane światło powinno być rozproszone, ciepłe i przytulne by nie oślepiać i nie tworzyć cieni przy lustrze. To bardzo interesujący i oryginalny dodatek, o który warto zadbać szczególnie, gdy posiadasz drewniane meble. Pozwoli na świetną ekspozycję struktury drewna, ale i pozostałych elementów wyposażenia łazienki - armatury, kwiatków, itp.

Lampy przy lustrze muszą mieć regulację zwisu, by swobodnie dobrać odległość klosza do wysokości montażu tafli szkła.

Dekoracyjne lampy wiszące nad umywalkę, zlew i szafkę

Jeśli w łazience masz już oświetlone lustro za pomocą kinkietów, rolą lampy wiszącej może być tylko dekoracja wnętrza. W tej roli sprawdzą się designerskie lampy w wielu kolorach, geometrycznych kształtach i kontrastujących materiałach. Montażu możesz dokonać nieopodal blatu szafki, przy umywalce lub zlewie. Im bliżej tych urządzeń się znajdzie, tym większa uwagę należy przyłożyć do klasy szczelności IP. Warto by była odporna na wodę, a jej elementy mocujące i oprawa wykonane z niklu lub chromu. Pozwoli to na utrzymanie ich w czystości, ale i będą odporne na korodowanie.

W naszym sklepie stale śledzimy trendy oświetleniowe, dlatego wybrane przez nas produkty są świetnym dodatkiem pod każdym względem. Koniecznie je sprawdź!