newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Kolor antracytowy to ciemny odcień szarości, często o głębokim, matowym wykończeniu. Nazwa "antracytowy" pochodzi od skałopochodnego węgla kopalnego. Może mieć wiele odmian, gdzie oznacza się je na palecie barw RAL.

Antracytowe kinkiety zewnętrzne do ozdoby i oświetlenia elewacji

Gdy wybudowałeś dom i wykonałeś elewację budynku, kolejnym aspektem jest dobór odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego. Najczęstszy wybór pada na kinkiety, ale nie zawsze oczywisty jest wybór odpowiedniego koloru. Dobiera się go zwykle do koloru dachu lub okien. Te bardzo często są szare lub czarne, dlatego antracyt znajduje wielu zwolenników. Dodatkowo ciemny, szary kolor dobrze prezentuje się jako wyróżnik na wielu fasadach budynków. Chcąc oświetlić dom, warto w ten sposób podkreślić jego wygląd wybierając nowoczesne oświetlenie. Poza kolorem miej na uwadze kształt, budowę oraz materiał wykonania. O ile wygląd i styl jest kwestią uznaniową, materiał ma duże znaczenie. Najlepiej jeśli będzie to stal nierdzewna z antracytowa powłoką lub kinkiet wykonany z poliwęglanu. Dzięki temu nie straci na swoim wyglądzie przez wiele lat. Jest to istotne wtedy, gdy lampa narażona jest na mocne promienie słoneczne, szczególnie od strony południowej. Ostatnim parametrem technicznym jest ochrona przed warunkami zewnętrznymi - woda, mróz, deszcz i kurz. Przeglądając nasze produkty w sklepie dokładnie zapoznaj się z parametrami technicznymi lampy i wybieraj te z IP44, IP54 oraz IP65. Odpowiada ona za szczelność co chroni go przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi.

W sklepie Ardant mamy do zaoferowania wiele rodzajów oświetlenia zewnętrznego. Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady przy zakupie - służymy Ci pomocą! Pamiętaj, że możesz zamawiać i zwracać produkty bez podania przyczyny zgodnie z regulaminem.