newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Mieszanka kolorów i materiałów w lampkach boho

Styl boho jest polecany tym, którzy stawiają na mix wielu dodatków wykonanych z różnych materiałów w naturalnych kolorach. Wykorzystuje się tutaj zarówno stare, jak i nowe przedmioty. Na szczególną uwagę zasługują te sprzedawane na targach staroci. Można połączyć tu kolorowe poduszki z frędzlami i naturalne materiały w stylu orientalnym. Dzięki eklektycznej mieszance powstają ciekawe lampki nocne, które wyróżniają się na tle wszystkich innych stylów. Będą świetnie pasować do kolorowych puf i dywaników, czy do ulubionego fotela. Wszystko, co lubisz, jest możliwe do połączenia.

Jak wybrać lampkę boho by pasowała do sypialni?

Styl Boho w wyposażeniu charakteryzuje się brakiem pustych przestrzeni, każde miejsce należy wypełnić, wstawiając element wzbogacający historię tego otoczenia. Absolutnie nie może zabraknąć w nim oświetlenia w postaci różnego rodzaju lampek z wikliny lub naturalnych tkanin. Te warto połączyć z dywanami, narzutami i wszelkimi koszami na drobiazgi, czy nawet roślinami doniczkowymi. Wydaje się, że jedynym miejscem dla lampy stołowej jest szafka nocna, ale nic bardziej mylnego. Można ją wcisnąć w dosłownie każdą wolną przestrzeń - chociażby ustawiając ją na książkach złożonych na podłodze, czy na parapecie. Tak na prawdę postaw ją tam, gdzie tylko masz ochotę, a i tak sypialni będzie wyglądać świetnie!

Oświetlenie z naturalnych materiałów od Ardant

Wśród elementów oświetlenia, które mogą być wykonane z naturalnych materiałów, znajdują się przede wszystkim abażury. Sprawdzą się tutaj wiklina, len, bawełna, papier czy trzcina. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które wpływają zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność oświetlenia. Len i bawełna stworzą naturalny "look", idealnie pasujący do wnętrz boho. Klosze z papieru czy trzciny, podkreślą bardziej orientalny styl prosto z Indonezji. Naturalny rattan czy drewniana sklejka, podkreślą piękno wywodzące się z naturalnych kolorów drewna. Pomysłów i inspiracji do tworzenia lampek z naturalnych materiałów jest o wiele więcej. Wystarczy sięgnąć po poradniki DIY lub zajrzeć na naszego bloga!