newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jaki kinkiet na taras wybrać?

W wielu sklepach znajdziesz setki produktów, tylko większość z nich, nie nadaje się do oświetlenia tarasu. Zakup powinien być przemyślany i podyktowany kilkoma aspektami technicznymi:

  • Materiał wykonania - najlepsze będą kinkiety wykonane z aluminium, stali nierdzewnej oraz poliwęglanu. Lampy zewnętrzne narażone są na działanie warunków atmosferycznych takich jak deszcz, mróz, śnieg, które mogą powodować korozję. Dodatkowo, promieniowanie UV może odkształcać oprawy wykonane z tworzywa jak również sprawiać, że będą blaknąć z czasem. To sprawia, że po 2-3 latach konieczna będzie ich wymiana na nowe.
  • Ochrona IP - lampy muszą być odporne na przedostawanie się do środka wody, pyłu i kurzu. Nie każda obudowa jest na tyle szczelna, by przetrwać pracę w wilgotnych warunkach. Wybieraj kinkiety z IP44 lub IP54 i IP67.
  • Estetyka - taras to miejsce rekreacji, ale i spotkań towarzyskich. Postaw na ładne ozdobne oświetlenie ścienne, które oświetli, ale i udekoruje ściany budynku. W przypadku elewacji drewnianych sprawdzą się kinkiety miedziane i aluminiowe, zaś w przypadku elewacji otynkowanych - kinkiety czarne i antracytowe.
  • Technologia i innowacja - wybieraj kinkiety LED, które są oszczędne i bardziej niezawodne. Mogą to być lampy z czujnikami zmierzchu, dzięki którym oświetlenie będzie działać tylko wieczorem i nocą.
  • Odkryte źródło światła - lampa musi zapewnić dobre oświetlenie przestrzeni, dlatego wybieraj produkty z odsłoniętymi źródłami światła. Nie pomyl kinkietów tarasowych z kinkietami elewacyjnymi, które najczęściej kierują światło w kierunkach góra-dół.
  • Barwa światła - przy projektach nowoczesnych postaw na zimną barwę światła, zaś przy domach klasycznych - na ciepłą.

W naszym sklepie znajdziesz oświetlenie uwzględniające powyższe parametry techniczne. Dzięki temu Twój taras zawsze będzie piękny, ale i praktyczny.

Kinkiet ogrodowy w skandynawskim stylu - bliskość z naturą

Liderem w produkcji ozdobnych kinkietów zewnętrznych jest Skandynawia (Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia). To tam najczęściej domy położone są na klifach, fiordach i wybrzeżach nieopodal morza. Jako, że oświetlenie w Skandynawii odgrywa bardzo ważną rolę, nie może u nich zabraknąć kinkietów na pięknych drewnianych elewacjach. Mieszkańcy tamtych rejonów zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska i bliskość z naturą. To dlatego wśród takich producentów jak Nordlux, znajdziesz piękne lampy wykonane z miedzi i aluminium. Charakteryzują się naturalnymi kolorami i oryginalnym designem. Mowa o takich modelach jak: Bastica, Kurnos, Phoenix i Blokhus.

Skandynawia uwielbia również bardziej surowe modele w czarnym i brązowym kolorze, które w Polsce określamy mianem oświetlenia industrialnego. To często minimalistyczne i geometryczne oprawy z żarówkami dekoracyjnymi na wierzchu. Koniecznie musisz je zobaczyć!

Kinkiety tarasowe z rattanu - piękna ozdoba elewacji

Jeśli posiadasz własny dom, musisz zadbać o dekorację elewacji, a do tego najlepiej nadają się kinkiety. Można ją podkreślić na wiele sposobów, ale najprościej zrobić to dzięki mocnym kontrastom. W tym celu wybierz czarną lub antracytową lampę lub bardziej nowoczesną, wykonaną z rattanu. Zamontuj ją na białej elewacji i gotowe! Ten dodatek będzie się świetnie sprawdzał jeśli na tarasie znajdują się rattanowe krzesła i stół.

Jeśli Twój dom wykonany jest w stylistyce bardziej klasycznej, sprawdź nasze mosiężne lampiony w czarnych i brązowych kolorach. To rustykalne lampy, które cechują tradycyjne wzory i ozdoby - Baltimore, Bay Shore, Ashlandbay, Bayswater i wiele innych.

Zapraszamy do przemyślanych i udanych zakupów!