newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Oświetlenie elewacji ma znaczenie!

Do zakupu i wyboru oświetlenia zewnętrznego, należy się odpowiednio przygotować. W tym celu określ ilość lamp potrzebnych do wykonania instalacji oświetleniowej domu. Uwzględnij przy tym, że na każdą ścianę o długości 10m przypada jedna oprawa. W przypadku budynku dwukondygnacyjnego, oświetlenie można uzupełnić o oczka LED w podbitce dachowej. Przed tym koniecznie zweryfikuj i sprawdź niezawodność instalacji elektrycznej na fasadzie budynku, dzięki czemu unikniesz rozczarowań i problemów podczas montażu.

Na dobrze oświetlony dom i jego ściany ma wpływ barwa światła, która w przypadku domów nowoczesnych powinna być neutralna lub zimna, a w przypadku klasycznych - ciepła. Jeśli w budynku jest garaż, warto wybrać naświetlacze LED lub reflektory z czujnikami ruchu i zmierzchu. Je montuje się nad bramą wjazdową do garażu.

Nowoczesne lampy elewacyjne - wybieraj tylko sprawdzone rozwiązania

Na ścianie domu nie możesz zamocować zwykłych kinkietów, które montuje się wewnątrz budynku. Muszą one spełniać szczególne warunki i wymagania, które zagwarantują długą i niezawodną pracę. Chodzi o jakość i materiał konstrukcyjny - do zastosowania zewnętrznego przeznaczone są kinkiety wykonane z materiałów nierdzewnych (stal nierdzewna, mosiądz, aluminium) lub specjalnych tworzyw sztucznych jak poliwęglan. Dzięki temu oprawy nie będą się nagrzewać i powodować odkształceń pod wpływem temperatury. Dodatkowo promieniowanie słonecznie nie będzie powodować wyblaknięcia pierwotnej barwy i koloru lampy pod wpływem UV.

Funkcjonalna lampa na elewację budynku

Odpowiednie oświetlenie musi być wielozadaniowe i nie powinno się kończyć jedynie na kinkietach. Dobrym rozwiązaniem będzie montaż lamp z czujnikami ruchu i zmierzchu na ścianie garażowej lub nad wejściem do domu. Ich szczególnymi zaletami są

  • Automatyzacja - nie musisz włączać i wyłączać światła ręcznie. Lampa zapali się automatycznie po wykryciu ruchu.
  • Oszczędność - cały dom nie musi być oświetlony przez całą noc. Lampa zapali się tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Pozostałe kinkiety mogą świecić stale przez całą noc.
  • Duża moc świetlna - posiadają o wiele większa moc w porównaniu z innymi lampami jak kinkiety i oczka.

Innowacyjne oświetlenie elewacji - inteligentne rozwiązania

W naszym sklepie dostępnych jest wiele rodzajów lamp i oświetlenia. Na wyróżnienie zasługują te wyposażone w nowoczesne technologie. Takimi lampami są w szczególności:

  • Kinkiety zewnętrzne z kamerą i domofonem
  • Słupki oświetleniowe LED do alejek i ogrodu
  • Lampy dogruntowe i wpuszczane w ziemię oraz kostkę brukową
  • Plafony i lampy wiszące do wejść budynków

Te wszystkie rodzaje mogą być wyposażone w urządzenia umożliwiające sterowanie zdalne i podgląd domu. Wystarczy, że odpowiednio się je skonfiguruje i posiada dostęp do internetu. Lampy sparowane ze sobą mogą włączać się i wyłączać całymi grupami na jedno dotknięcie w telefonie.

Oprawy i oczka zewnętrzne wpuszczane w grunt mogą oświetlać elewację budynku od dołu tworząc ciekawe efekty wizualne i ozdobne. Ich hermetyczna obudowa sprawia, że są szczelne na zalania i będą działać przez wiele lat.

Lampy na elewacje - odpowiednie światło i barwa

Dobrze oświetlone ściany domu mogą wyglądać pięknie tylko wtedy, gdy kupisz lampy zewnętrzne o odpowiedniej barwie światła. Możesz kupić lampy na tradycyjne żarówki o ciepłej lub zimnej barwie lub postawić na bardziej nowoczesne rozwiązania i kupić lampy LED. Te pozwolą na dostosowanie oświetlenia do konkretnych potrzeb. Dlaczego to jest istotne? Dlatego, że elewacje domów zupełnie inaczej prezentują się w ciepłej lub zimnej barwie światła. Ciepła przeznaczona jest dla domów wykonanych w stylu klasycznym (domy z drewna, czerwone dachówki ceramiczne), zaś zimna dla domów nowoczesnych (płaskie dachówki szare, antracytowe, czarne). Lampa LED łączy większość funkcji, które sprawdzą się przy oświetleniu ścian: diody LED, czujniki ruchu i zmierzchu, regulacja natężenia i barwy. To kompaktowe lampy, które spełnią wiele zadań jednocześnie bez konieczności inwestowania w wiele opraw.

Istotnym szczegółem przy kupnie lampy jest jej szczelność i to czy sprawdzi się podczas ciężkich warunków atmosferycznych. Lampa zamontowana na elewacji domu narażona jest na takie czynniki jak: wilgoć, deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury (mróz i upały). By zabezpieczyć się przed tymi pierwszymi, należy wybrać lampę o wysokiej klasie szczelności jak IP44, IP54, IP65, IP67, IP68.