newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jakie lampy dobrać na zewnątrz domu?

Dobór oświetlenia zewnętrznego nie jest trudny, lecz należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Należy mieć świadomość tego, że lampy w ogrodzie mogą być wystawione na niesprzyjające warunki atmosferyczne jak woda, wilgoć, mróz czy słońce. Przez to należy dobrać odpowiednie oprawy, które będą zarówno szczelne - co ochroni je przed zalaniem, ale i wykonane będą z odpowiednich materiałów, które nie będą korodować pod wpływem wilgoci, czy też odbarwiać się pod wpływem promieni słonecznych.

W sklepie ardant.pl znajdziesz oświetlenie z odpowiednią klasą szczelności - IP44 - chroni lampę przed deszczem i kroplami wody, IP54 - przed pyłem i deszczem, IP65 - odporna na strumień wody, IP67 - możliwość czasowego zanurzenia lub zatopienia lampy, IP68 - całkowite zanurzenia lampy pod wysokim ciśnieniem. Tego typu lampy powinieneś montować na podjazdach, w kostce brukowej, alejkach i chodnikach. Sprawdź całą ofertę lamp zewnętrznych, a jeśli będziesz potrzebować wsparcia - zadzwoń.

Zadbaj o energooszczędność w nocy

Kupując oświetlenie zewnętrzne, należy zastanowić się nad tym, jak długo będzie ono włączone. Jeśli planujesz oświetlać ogród przez całą noc, wybieraj pośród lamp zewnętrznych LED lub solarnych, zasilanych energią słoneczną. Te będą nieco droższe przy zakupie, ale pozwolą oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Najczęściej wybieranymi modelami są obecnie lampy ogrodowe LED wyposażone w baterie słoneczne, które ładują swoje akumulatory od promieni UV. Energia zmagazynowana za dnia wykorzystywana jest do oświetlenia ogrodu nocą.

Ważne jest jednak to by wybierać sprawdzone i renomowane produkty, które wyróżniają się znacznie dłuższą żywotnością, jakością oraz estetyką wykonania - oferujemy wiele nowoczesnych słupków czy kinkietów zewnętrznych, które sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych jak wiatr, krople deszczu i śnieg.

Rozwiązania inteligentne czyli jakie?

Decydując się na oświetlenie zewnętrzne, możesz wybierać spośród wielu modeli inteligentnych. Pomijając już wspomniane wyżej modele solarne LED, zastanów się nad zakupem lamp z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Te pozwolą oświetlić przestrzeń wokół domu tylko wtedy, gdy ktoś z domowników podejdzie w pobliże lampy. Czujnik zmierzchu natomiast automatycznie zgasi lub zapali kinkiet czy słupek w ogrodzie wtedy, gdy słońce zajdzie za horyzont lub zza niego wyjdzie.

Inteligentne oświetlenie to także lampy z wbudowanymi kamerami i czujnikami sterowanymi przy pomocy aplikacji zainstalowanej w telefonie komórkowym. Dzięki takim rozwiązaniem możemy sprytnie zaprojektować całe oświetlenie na tarasie lub na podjeździe domu i posesji. Lampy zewnętrzne z czujnikami IHF można łączyć w grupy, sterować ich natężeniem światła, planować dokładne godziny zapalania i gaszenia świateł na całej działce. To nie jedyne rozwiązania bowiem w naszym katalogu znajdziesz także modele mobilne, które możesz przenosić w dowolne miejsce, a dodatkowo nie potrzebują one zasilania - ładują się przy pomocy portu USB i ładowarki. Sprawdź nasze propozycje, a w razie pytań zadzwoń i porozmawiaj z konsultantem.