newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Co należy widzieć kupując kinkiet zewnętrzny?

Musisz odpowiednio zaplanować ilość, która będzie niezbędna do oświetlenia domu. Najczęściej montuje się je na środku ścian bądź samych rogach. Budynek o prostej konstrukcji w formie kwadratu będzie potrzebował 4 kinkietów. Zwróć dodatkowo uwagę na to czy kinkiet posiada żarówkę w komplecie. Jeśli jest dołączona, zwróć uwagę na barwę światła jaką zapewnia oraz moc. Moc odpowiada za natężenie światła, dlatego musisz wiedzieć jak dużo go potrzebujesz - czy chcesz by oświetlenie zewnętrzne było bardzo intensywne czy klimatyczne. Jest to szczególnie istotne, gdy zdecydujesz się na kinkiet LED.

Zwróć uwagę na jakość produktu, materiał wykonania, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. W większości oferowanych przez nas produktów, wszystko dostajesz w komplecie przez co instalacja jest prosta i przyjemna

Czy posiadacie kinkiety zewnętrzne smart z możliwością sterowania telefonem?

W naszej ofercie znajdziesz modele sterowane telefonem i aplikacją, którą otrzymasz bezpłatnie po zakupie. Będziesz mógł ją pobrać ze strony producenta. Dzięki niej w prosty sposób można skonfigurować kinkiet z telefonem i sterować oświetleniem zewnętrznym za pomocą internetu z każdego miejsca na świecie. Aplikacja umożliwia planowanie godzin włączania się i wyłączania oświetlenia, zmiany barwy, natężenia i wielu innych. Kinkiety inteligentne są polecane wszystkim osobom, które posiadają nowoczesne domy i chcą mieć możliwość wglądu w to co się dzieje na około jego posesji. Będzie to możliwe dzięki kinkietowi z wbudowaną kamerą smartcam 600 od firmy Steinel.

Gdzie najcześciej mocuje się kinkiety zewnętrzne?

Najlepszy miejscem są elewacje budynku, ogrodzenia, ściany tarasu, werandy lub pergoli. Mogą być zamocowane bezpośrednio na ścianie lub na specjalnych wspornikach. Ważne jest, aby przed montażem upewnić się, że wybrane miejsce jest stabilne i bezpieczne oraz, że istnieją odpowiednie źródła zasilania elektrycznego. Nie powinno się ich montować bezpośrednio obok okien bo zapalane nocą będą oświetlać pomieszczenia co może być niepraktyczne, jeśli w pobliżu będzie okno do sypialni. W tym celu warto sięgnąć do instrukcji obsługi i montażu dołączonej przez producenta. Niezbędnymi akcesoriami do montażu będą odpowiednie kołki do elewacji budynku i styropiany.

Kolory kinkietów zewnętrznych dobre do ozdoby budynków i elewacji

Wybór koloru do elewacji zależy od stylu architektonicznego budynku, jego kolorystyki, otoczenia oraz upodobań. Najpopularniejsze są:

  • Czarne - są uniwersalne i pasują do wielu rodzajów elewacji. Są eleganckie i klasyczne, dobrze się odznaczają i podkreślają wygląd domu.
  • Białe - są subtelne i dobrze komponują się z jasnymi elewacjami. Dość praktyczne i uniwersalne dzięki czemu długo pozostaną w modzie.
  • Brązowe - są często wybierane do budynków o ciepłych kolorach elewacji, takich jak cegła lub drewno. Sprawdzą się także na białych ścianach, szczególnie gdy dom posiada inne elementy w tym kolorze.
  • Szare - są neutralne i mogą pasować zarówno do jasnych jak i ciemnych elewacji. Są doskonałym wyborem dla osób poszukujących minimalistycznego designu.
  • Srebrne i chromowane (metaliczne) - takie jak stal nierdzewna czy mosiądz pasują do wielu stylów architektonicznych i są odporne na warunki atmosferyczne.

Warto także zwrócić uwagę na kontrast między kolorem kinkietu, a kolorem elewacji, aby uzyskać efekt wizualny, który podkreśli wygląd budynku.

Odporne kinkiety zewnętrzne LED ze zmienną barwą światła

Lampy LED mogą mieć różną barwę światła i inaczej oświetlać elewację budynku co jest ważne przy budynkach nowoczesnych i klasycznych. Ciepła biel (2700K - 3000K) jest polecana dla tarasów, ogrodów i miejsc rekreacyjnych. Neutralna biel (3500K - 4000K) jest doskonała do ogólnego oświetlenia zewnętrznego. Jest jasna i wyraźna, co jest przydatne przy oświetlaniu wejść do budynków. Zimna biel (powyżej 4000K) jest bardzo jasna i wybierana do miejsc wymagających intensywnego światła takich jak parkingi i place wokół domu. Najlepiej pasuje do budynków nowoczesnych. Wybierając kinkiet LED weź pod uwagę ogólny design elewacji i otoczenia, aby barwa światła harmonijnie współgrała z resztą domu. Są też modele z regulacją, co pozwoli dostosować światło do każdego miejsca i celu.

Kinkiety ścienne zewnętrzne do oświetlenia ogrodzenia

Jednym z popularnych rozwiązań są kinkiety ścienne, które montuje się na ogrodzeniu. Są nie tylko ozdobą ogrodzenia, ale również pełnią istotną rolę w zapewnieniu oświetlenia w przestrzeni zewnętrznej. Ich umiejscowienie na ogrodzeniu pozwala oświetlić ścieżki, wejścia i wjazdy na posesję. Pełnią funkcję odstraszającą dla osób niepożądanych. Dostępne są w różnorodnych stylach (nowoczesne, klasyczne, retro), kształtach (okrągłe, kwadratowe, tuby) i materiałach (ze stali nierdzewnej, metalu, aluminium). Mogą być wpuszczane w elewację lub montowane bezpośrednio na ogrodzeniu. Niektóre posiadają wbudowaną kamerę oraz funkcję wideodomofonu, dzięki czemu zastępują kilka urządzeń jednocześnie. Mając połączenie z siecią WiFi można przeglądać i patrzeć zdalnie co się dzieje wokół domu.

Czy wybrać kinkiet zewnętrzny z wbudowanym czujnikiem ruchu?

To idealne rozwiazanie, które ma wiele zalet. Z najważniejszych, które warto wymienić to:

  • Bezpieczeństwo - mogą zwiększyć bezpieczeństwo wokół twojego domu poprzez automatyczne włączanie się oświetlenia w momencie wykrycia ruchu w pobliżu. Jest to szczególnie przydatne w nocy, gdy oświetlenie może odstraszyć potencjalnych intruzów.
  • Oszczędność energii - włączają się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, co prowadzi do oszczędności energii elektrycznej. Nie musisz martwić się o to, że oświetlenie zostanie włączone przez całą noc, gdy nie ma nikogo na zewnątrz.
  • Komfort użytkowania - nie trzeba pamiętać o ręcznym włączaniu i wyłączaniu świateł. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy wracasz do domu z rąk pełnymi zakupów lub gdy masz gości.
  • Trwałość - ponieważ są włączane tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, diody LED lub inne źródła światła mają tendencję do dłuższej żywotności, co może zmniejszyć częstotliwość konieczności wymiany żarówek w porównaniu z tradycyjnymi modelami.

Wodoodporne kinkiety zewnętrzne z IP44, IP54, IP65

Pogoda ma istotny wpływ na żywotność kinkietów i każdej innej lampy, która mocowana będzie na domu lub w ogrodzie. Będzie miała styczność z deszczem, wiatrem, słońcem i mrozem. Te wszystkie czynniki atmosferyczne mogą mieć wpływ na potencjalne uszkodzenie oprawy i źródła światłą, dlatego zwracaj uwagę na odpowiednie stopnie ochrony IP. Minimalne przez nas zalecane klasy IP to 44, 54 i 65, które odporne będą na wilgoć, ale i także pył oraz kurz, z którymi również mogą mieć styczność lampy zewnętrzne. Zwykłe oprawy lamp nie sprawdzą się w trudnych warunkach co spowoduje uszkodzenie i konieczność wymiany kinkietu lub żarówki.

Oznaczenia IP44, IP54 i IP65 dotyczą stopnia ochrony przeciwko wilgoci i pyłom, a są one często stosowane w kontekście oświetlenia, jakimi są kinkiety zewnętrzne. Co oznaczają konkretne klasy szczelności?

IP44
  • Ochrona przed ciałami stałymi o wielkości powyżej 1 mm.
  • Ochrona przed kroplami deszczu z dowolnego kierunku.
IP54
  • Ochrona jak przy klasie IP44.
  • Chroni przed dużymi strugami wody z różnych kierunków.
IP65
  • Ochrona jak przy klasie IP54.
  • Ochrona przed zalewającą wodą padającą z dowolnego kierunku - silne deszcze i mocne strumienie wody, ale nie jest zaprojektowany do całkowitego zanurzenia w wodzie.

Odpowiednie oznaczenie IP jest ważne, gdy chcesz używać lamp na zewnątrz przez długi czas - nieprzerwanie i niezawodnie. Kinkiety z wyższym stopniem ochrony, takie jak IP65, są bardziej odporne na trudne warunki atmosferyczne i mogą być stosowane w miejscach, gdzie są narażone na bezpośrednią ekspozycję na deszcz czy śnieg. Warto jednak zawsze sprawdzić specyfikacje produktu, aby upewnić się, że spełniają one konkretne wymagania dotyczące ochrony przed wilgocią i pyłami.

Wybór nowoczesnych kinkietów zewnętrznych

Kupując nowoczesne oświetlenie ścienne na dom, zwróć uwagę na dostępne rodzaje opraw i źródło światła Mogą to być oprawy tradycyjne, w których znajdziesz gniazda na żarówki GU10. Są przeważnie większe i mogą mieć pewne ograniczenia co do kształtów oraz ich geometrii. Zaletą jest jednak to, że w każdej chwili można wymienić żarówkę na nową, zmieniając przy tym barwę światła na ciepłą lub zimną, mniej lub bardziej jasną.

W przypadku modeli LED, jest więcej możliwości doboru ich do nowoczesnych aranżacji, ale już na samym początku musisz zdecydować o tym jaką barwę światła będą emitować. Dotyczy to również mocy, którą będą miały wbudowane ledy. Te z diodami LED mają tę zaletę, że oprawy są małe i mogą przybierać wiele różnych designerskich kształtów. Mogą być o wiele lepszą ozdobą w aranżacjach nowoczesnych niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Ich żywotność jest bardzo długa, a gwarancje producentów przedłużone na tyle, że posłużą Ci przez wiele lat. Jest to bardzo istotne, ponieważ kinkiety na elewacji najczęściej włączane są na całe noce, a to wpłynie na niższe rachunki za prąd. Ich wadą może być to, że już na początku należy zdecydować o intensywności światła oraz barwie LED.

Dobór odpowiednich kinkietów podyktowany jest wieloma czynnikami. Przed zakupem należy zastanowić się, gdzie zamontowane będą kinkiety na elewacji. Można to zrobić na wszystkich ścianach budynku (na środku każdej ściany domu), na narożnikach ścian, przy bramie garażowej czy tarasie. Nie warto dublować kinkietów z oświetleniem w podbitce dachu czy też z naświetlaczami LED. Wszystko jednak zależy od tego jak została przygotowana zewnętrzna instalacja elektryczna.