newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Najlepsze modele kinkietów do oświetlenia zewnętrznego domu

Dobór odpowiednich kinkietów podyktowany jest wieloma czynnikami. Przed zakupem należy zastanowić się, gdzie mocować kinkiety zewnętrzne. Można to zrobić na wszystkich ścianach budynku (na środku elewacji), na narożnikach ścian, przy bramie garażowej czy tarasie. Nie warto dublować kinkietów z oświetleniem w podbitce dachu czy też z zewnętrznymi naświetlaczami LED. Jeśli tę decyzję masz za sobą, zwróć uwagę na pogodę.

Pogoda ma istotny wpływ na żywotność kinkietów i każdej innej lampy, która mocowana będzie na domu lub w ogrodzie. Będzie miała styczność z deszczem, wiatrem, słońcem czy mrozem. Te wszystkie czynniki atmosferyczne mogą mieć wpływ na uszkodzenie lampy, dlatego zwracaj uwagę na odpowiednie stopnie ochrony IP. Minimalne przez nas zalecane to IP44, które odporne będą na wilgoć, ale i także pył oraz kurz, z którymi również mogą mieć styczność lampy zewnętrzne. Zwykłe oprawy lamp nie sprawdzą się co w konsekwencji będzie wiązało się z częstą wymianą żarówek albo całej oprawy.

Oszczędność energii czyli nowoczesne kinkiety LED

Kupując oświetlenie zewnętrzne domu, przemyśl to na jaki typ źródła światła będą wybrane oprawy. Mogą to być typowe kinkiety, w których znajdziesz gniazda na trzonki żarówek jak E27 czy GU10. Zwykle takie modele są nieco większe i mogą mieć ograniczenia co do kształtów oraz ich geometrii. Zaletą jest jednak to, że można wymieniać źródło światła na ciepłe lub zimne, mniej lub bardziej jasne.

W przypadku kinkietów zewnętrznych LED, jest więcej możliwości doboru ich do nowoczesnych aranżacji. Panele i diody LED wbudowane fabrycznie sprawiają, że oprawy są małe i mogą przybierać wiele różnych kształtów. Ich żywotność jest jednak tak długa, a gwarancje producentów przedłużone na tyle, że posłużą Ci przez wiele lat. Jest to też ważny wybór na wypadek, gdyby oświetlenie zewnętrzne świeciło przez całe noce, co oczywiście pozytywnie odbije się na rachunkach za prąd. Wadą może być natomiast to, że już na początku należy zdecydować o intensywności światła oraz barwie LED.

Inteligentne kinkiety z czujnikami ruchu i zmierzchu

W ofercie i katalogu sklepu Ardant znajdziesz również takie produkty jak kinkiety zewnętrzne w wbudowanymi czujnikami ruchu oraz zmierzchu. To idealne rozwiązanie, które zapewnia wygodę oraz obniża wielkość rachunków za energię elektryczną. Ten typ kinkietów z czujnikami ruchu znajduje zastosowanie na elewacji tuż przy garażach, wejściach do domu czy też tarasach. Dzięki czujnikowi na podczerwień wykrywany jest ruch, który rozświetla kinkiet. Świeci się on tak długo, jak zsotało to ustawione - 1,2 czy też 5 minut. Podobnie regulować można samą czułość i to z jakiej odległości ma "wyłapywać" ruch dany kinkiet.

W nowszych modelach kinkietów czujniki posiadają możliwość ustawiania ilości lumenów czyli intensywności światła, która będzie emitowana z ledów. Innymi ciekawymi rozwiązaniami jest to, że można nimi sterować przy pomocy aplikacji i telefonu. Takie rozwiązanie będzie doskonałe w przypadku zamocowania kinkietu przy tarasie lub pergoli. Mowa tutaj o kinkietach i lampach zewnętrznych od firmy Steinel. Produkty tego producenta są nowoczesne i nafaszerowane inteligentnymi rozwiązaniami. To wszytko obudowane dobrymi jakościowo materiałami i oprawami, które polubią futurystyczne aranżacje.

Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli miejscem do oświetlenia jest wjazd na posesję lub taras, zamiast kinkietów zewnętrznych sprawdzą się także naświetlacze LED. Te również wyposażone są w czujniki ruchu oraz zmierzchu, ale mają możliwość regulacji oraz emitują znacznie większa ilość światła niż oprawy ścienne. Najlepiej będzie jednak jeśli zapoznają się Państwo z naszą pełną ofertą oświetlenia zewnętrznego.