newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jak wybrać lampy wiszące na przydomowy taras?

Kupując lampę zewnętrzną musisz zadbać o odpowiednie dla niej miejsce. Zastanów się czy będzie narażona na wiatr, deszcz czy słońce. Jeśli będzie miała styczność z wodą i wilgocią, stopień ochrony IP powinien być wyższy, a materiał z jakiego jest wykonana - odporna na korozję i rdzę. To zwiększy jej żywotność i sam wygląd. Lampa wykonana ze słabych materiałów, w której będzie gromadzić się woda, szybciej przestanie działać lub ulegnie uszkodzeniu. Starci swój ładny wygląd co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami jej naprawy lub wymiany.

Oprócz typowych modeli wykonanych z metalu, warto poznać ofertę lamp wykonanych z rattanu, które są niezniszczalne i odporne na warunki atmosferyczne. Występują w wielu kolorach (szare, czarne, białe), dzięki czemu łatwo je dobrać do innych dodatków. Ich minusem jest to, że przeznaczone są do aranżacji nowoczesnych. W przypadku tarasów urządzonych w stylu klasycznym, musisz pogodzić się z większym wydatkiem, który podyktowany jest koniecznością zastosowania takich materiałów jak stal nierdzewna, żeliwo czy mosiądz. Zastosowanie innych może powodować wykwit rdzy i utratę wyglądu w dość krótkim czasie.

Lampy wiszące ogrodowe do altany i pergoli

Lampy zewnętrzne są idealnym rozwiązaniem do oświetlania altan ogrodowych. Dzięki posiadaniu takiej konstrukcji w naszym ogrodzie, możemy cieszyć się przestrzenią do spotkań towarzyskich, niezależną od domowej atmosfery. W sytuacjach, gdy brakuje nam tarasu, a pogoda nie sprzyja, altana z odpowiednim oświetleniem staje się przytulnym schronieniem. Lampy w altanie umożliwiają rozrywkę aż do późna, eliminując problem niedostatecznego światła. To również piękna ozdoba samej przestrzeni ogrodowej, gdzie w fajnym i przyjemnym klimacie można zjeść romantyczną kolację lub poczytać ulubioną książkę.

Montaż lampy wiszących na tarasie

W przypadku montażu podstawowym warunkiem jest wybór odpowiedniego miejsca. Taras musi posiadać zadaszenie lub być umiejscowiony w obrysie domu by mieć możliwość zawieszenia lampy, która niekiedy może być ciężka. Idealnym miejscem na jej powieszenie będą drewniane belki pergoli i innych konstrukcji drewnianych bądź stalowych - oczywiście jeśli takie posiadasz.

Co ważne, nasze zewnętrzne lampy wiszące posiadają wysoką szczelność dzięki czemu nie musisz ich zdejmować na zimę. Wytrzymają zarówno deszcze jak i mrozy oraz upały. Dobry montaż ważny jest również z powodu możliwych podmuchów wiatru. Masywna lampa może stawiać duże opory powietrza i bujać się na wietrze. Dlatego ważne jest jej odpowiednie umiejscowienia oraz mocowanie. Nie możesz powiesić jej zbyt blisko ściany bowiem rozbujana przez wiatr, może w nią uderzać i się rozbić - lub uszkodzić elewację budynku.

Sam montaż nie różni się zupełnie od montażu lampy w środku domu. Warto jednak zadbać o to, by była mocno przykręcona ponieważ modele zewnętrzne są zwykle cięższe od pozostałych.