newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jak wybrać wiszące oświetlenie tarasu?

Kupując lampę wiszącą na taras musisz zadbać o odpowiednie dla niej miejsce. Zastanów się czy lampa będzie narażona na wiatr, deszcz czy słońce. Jeśli będzie miała styczność z wodą i wilgocią, stopień ochrony IP powinien być wyższy, a materiał z jakiego jest wykonana - odporna na korozję i rdzę. To zwiększy jej żywotność i sam wygląd. Lampa, która wykonana będzie ze słabych materiałów i w, której będzie gromadzić się woda, szybciej przestanie działać lub ulegnie uszkodzeniu czy korozji. Starci swój ładny wygląd co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami jej naprawy lub wymiany.

Jeśli chodzi o styl lampy tarasowej, najczęściej spotyka się ją w wykończeniach klasycznych, a mniej w nowoczesnych. Zwykle charakterystyczne cechy tej lampy to czarny lub brązowy kolor - wielu odzieniach. Mniej spotyka się srebrne i białe modele, które z uwagi na możliwe zabrudzenia jak kurz, ciężko utrzymać w czystości by ostatecznie nie straciły swojego pierwotnego wyglądu i designu. Jeśli już bardzo zależy Ci na lampie białej lub jaśniejszej, wybierz modele szklane, które łatwiej będzie wyczyścić.

Jak zamocować lampę wiszącą na tarasie?

Przed zakupem lampy wiszącej na taras, musisz zastanowić się jak i gdzie ją powiesić. Nie każde miejsce będzie do tego odpowiednie. Jeśli lampa ma wisieć pod dachem, wystarczy zachować odpowiednią odległość od ściany, by niespodziewane porywy wiatru nie rozbujały lampy, która uderzyć może w ścianę, a co gorzej w okno. Jeśli nie masz wielkiego pola manewru do do montażu, zwróć uwagę na wysokość jej zwisu. Jeśli jest możliwość regulacji, problem zniknie jeśli chodzi o możliwe uszkodzenia. Pojawić się może natomiast inny, który spowoduje, że lampa na krótkim kablu, będzie wyglądać inaczej niż, gdyby przewód był dłuższy.

Podobny problem może pojawiać się nad drzwiami otwierającymi się na zewnątrz tarasu. Musisz uważać, by odległość od sufitu do górnej ramy drzwi czy okna, nie była zbyt mała. Inaczej przy otwieraniu drzwi możesz uszkodzić lampę.

Sam montaż tarasowego oświetlenia wiszącego nie różni się zupełnie od montażu lampy w środku domu. Warto jednak zadbać o to, by lampa była mocno przykręcona do sufitu. Modele zewnętrzne są zwykle cięższe od pozostałych, a dodatkowo wchodzi w grę czynnik wiatru, o którym wspomniano już wcześniej.