newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Czym jest kinkiet nowoczesny?

Styl nowoczesny jest pojęciem bardzo szerokim. Posiada on wiele odłamów, które kształtowały się na przestrzeni lat, a powracają zmodyfikowane w nieco innej odsłonie. Takim stylem nowoczesnym mogą być wnętrza industrialne. Charakteryzują się dość dużą surowością, a lampy w tym przypadku to często same żarówki na kablu lub konstrukcji stalowej. To styl charakterystyczny dla epoki przemysłowej. Same kinkiety industrialne to najczęściej metalowe oprawy lub ramiona z dekoracyjną żarówką.

Z innych ciekawych aranżacji nowoczesnych wyróżnić można styl skandynawski, retro czy glamour. Co prawda każdy będzie odróżniał się i niekiedy łączył kilka typów styli, ale śmiało można powiedzieć o nich, że są nowoczesne. Wystarczy spojrzeć na dodatki oraz wykończenie, niekiedy skromne, a niekiedy z dużym rozmachem. W zależności od stylu, cena kinkietów nowoczesnych może się znacząco różnić. Lampy industrialne jednak należą do jednych z tańszych, aniżeli te w stylu glamour.

Budowa i formy nowoczesnych kinkietów

Styl nowoczesny nie ma żadnych granic. Wielu projektantów stale pracuje nad nowymi modelami lamp, które to przyciągną swoich zwolenników. Obecnie oprócz ciekawej konstrukcji jak kinkiety na wysięgniku czy kinkiety na regulowanym ramieniu, mamy do czynienia także z użyciem nowoczesnych technologii. Nie zdziwią cię rozmaite kształty i rozmiary lamp, a także ich rodzaj montażu. W naszym sklepie znajdziesz kinkiety nowoczesne z gniazdem USB lub te sterowane telefonem lub pilotem. Wystarczy prosta aplikacja by gasić i zapalać światło bez wstawania lub dotykania włącznika.

Z najbardziej popularnej i znanej budowy wyróżnić można kinkiet z wyłącznikiem i wtyczką, designerskie kinkiety z kablem czy kinkiety na długich ramionach i wysięgnikach. Oczywiście to nie jedyne rozwiązania, ale najbardziej rozpowszechnione, które mają ułatwiać nam życie i być funkcjonalne.

Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Kinkiety wybierane są najczęściej do salonów, sypialni, korytarzy i mniejszych pokojów. W sypialni pełnić mogą rolę lampek nocnych nad łóżkiem, na korytarzy stanowić będą ciekawe i klimatyczne oświetlenie i ozdobę wypełniającą przestrzeń, z kolei w salonie jako dodatkowe źródło światła i design. Mogą być mocowane nad fotelami, gdzie posłużą jako lampy do czytania. Niektóre z nich mają nawet specjalne oczka ledowe z giętkim ramieniem do podświetlania wskazanego miejsca.

Ważna jest jednak wysokość montażu kinkietu na ścianie. Nie powinien być on zamocowany na wysokości naszych oczu czy głowy - najlepiej nieco wyżej. Wszystko tutaj jednak zależy od wysokości pokoju. Nie powinien też być zamontowany zbyt wysoko sufitu bo w innym wypadku straci swój urok.

Nowoczesne kinkiety w technologii LED

Nie wszystkie lampy muszą posiadać wtyki na żarówki. Mogą być wyposażone w diody i panele LED i być zintegrowane z obudową. W związku z tym ważnym czynnikiem przy zakupie kinkietu led jest jego żywotność i gwarancja. O ile wiele firm zapewnia, że ich produkty wyświecą niekiedy i 25 000 godzin, tak w praktyce może wyglądać to nieco inaczej. W takim przypadku wybieraj modele, które mają przedłużoną gwarancję nawet do 10 lat.

Tego typu kinkiety LED mają możliwość regulowania barwy światła oraz jej natężenia. Dzięki temu możesz wykorzystać je do zbudowania ciekawej atmosfery w zależności od przeznaczenia pomieszczenia - przytulna sypialnia czy jasny salon.

Jeśli obawiasz się nowoczesnych technologii, wybierz modele, które zasilane są zwykłymi żarówkami ledowymi - te zawsze można wymienić. Najbardziej popularnymi są te z trzonkami GU10. Koszt jednej nie przekracza obecnie 10 zł, dlatego wymiana dwóch żarówek w kinkiecie po 5 latach nie będzie zbyt kosztowna i trudna.