newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Najlepszy kinkiet dla dziecka - podpowiadamy

Pokój dziecięcy nie obejdzie się bez odpowiedniego oświetlenia. Jego wybór zależy jednak od tego w jakim wieku jest dziecko, czy jest to chłopczyk czy dziewczynka. Na podstawie tego będzie można dopiero wybrać sam kinkiet jak i jego kolor czy funkcjonalność.

W pokoju dziecinnym dobrze sprawdzają się kinkiety bez kloszy, z odsłoniętymi żarówkami, dające dużo światła. Do tradycyjnego pokoju należy wybrać kinkiet w podobnym stylu. Przy wyborze kinkietu należy pamiętać też o kolorystyce dodatków. Jeśli we wnętrzu królują srebrne wykończenia, w takich też powinien być kinkiet. Srebrne wykończenia pasują do takich kolorów, jak błękit, szarość, biel.

Jeśli Twoje dziecko jest jednak starsze i ma własny pomysł na swój pokój - pozwól mu zadecydować, w końcu to ono będzie w nim spędzać najwięcej czasu.

Jest wiele kinkietów dla dzieci, a najczęściej wyróżniają je różnego typu ozdoby, kolory oraz postacie z bajek. Chłopcom dedykowane są te niebieskie, a dziewczynkom różowe. W obu przypadkach można jednak postawić na kolory bardziej neutralne jak żółty i zielony. Jeśli Twoje dziecko już mówi i ma swoje zdanie, najlepiej zapytaj je o to jaki kinkiet będzie mu się podobał najbardziej. Jest ich wiele począwszy od tych w kropki, motyle, groszki, pieski czy kotki.

Rola kinkietów dla dzieci w pokoju

Kinkiety dziecięce najczęściej mają spełniać rolę oświetlenia nocnego, które jest włączone podczas gdy dziecko śpi, oczywiście jeśli do tego celu nie dobrano już odpowiednich lampek led wkładanych do gniazdka. Kinkiet dla dziecka powinien zapewnić również dostateczną ilość światła do zabawy czy nauki, w zależności od tego gdzie jest zamontowany. Barwa światła jaką będzie emitować powinna być neutralna. Jej intensywność można ograniczyć dodatkowo kolorem abażuru lub samym kloszem, który pochłonie część światła lub skieruje strumień tylko w poziomie albo pionie.

Gdzie powiesić kinkiet w pokoju?

Jeśli mowa jest o maluchach i niemowlakach, kinkiet dziecięcy nie powinien być mocowany bezpośrednio nad głową dziecka. W innym wypadku może powodować problemy z zasypianiem lub oślepiać dziecko bezpośrednio po wstaniu. Takie rażące światło może mieć wpływ na samo kształtowanie się wzroku niemowlaka, dlatego kinkiet najlepiej powiesić na innej ścianie niż to do której przysunięte jest łóżeczko. Jeśli pomieszczenie jest duże, zawsze możesz doposażyć pokój w dodatkową lampkę nocną stawianą na podłodze czy tę wkładaną do gniazdka led. Jest również sporo lamp na baterie, które przejściowo będą pomocne, a na które nie wydasz wiele pieniędzy.

Ważna jest również wysokość wieszania kinkietu dziecięcego. Nie może być on zamocowany zbyt nisko jeśli dziecko jest zbyt małe i jeszcze nie wie jak się nim obsługiwać. Jeśli dziecko jest już większe i zna zasady obchodzenia się z wszelkiego typu gniazdkami i włącznikami, celowo możesz powiesić go nieco niżej lub wybrać ten ze sznurkiem, który powoduje jego włączenie. Pamiętaj jednak, że przedmioty w pokoju dziecięcym muszą mieć dużo wyższą jakość wykonania i być odporne na wiele uszkodzeń. Z pewnością zdarzy się, że kinkiet zostanie czymś uderzony lub rozkręcony na części pierwsze.

Proponowane kinkiety dziecięce dla maluchów

Jest wiele lamp, które mogą oświetlać pokój dziecka. Jeśli jeśli twój syn lub córka ma dopiero 7 lat, możesz wybrać mu samodzielnie rodzaj kinkietu. Jeśli już ma ulubionych bohaterów bajkowych czy książkowych, z pewnością znajdziesz kinkiet z abażurem, który pokryty jest materiałowym obrazkiem. Znajdziesz również firmy, które na specjalne zamówienie wykonają dla ciebie taki abażur lub mają już wiele wzorów. Dzięki temu nie musisz kupować samej lampy, a tylko klosz, który wymienisz także za pewien czas. To ciekawe rozwiązanie, gdy twoje dziecko będzie przechodzić kolejne okresy dojrzewania.

Z najciekawszych kinkietów dla dzieci, które możemy polecić posiada producent oświetlenia Kaja. Posiada on co prawda wiele innych lamp, ale jako jedyny wiele z nich właśnie przeznaczonych jest do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Wśród tych lamp koniecznie zapoznaj się z takimi modelami jak: lampa panda, chmurka, tęcza, wszelkiego typu lampy z napisami, lampy w samochody, liski, koniki, dinozaury czy samoloty i gitarę. Ciekawe kolory oraz wzory z pewnością przypadną do gustu najmłodszym, ale i młodzieży.

Pamiętaj, że kinkiety dziecięce z czasem trzeba będzie zastąpić innym oświetleniem. Chyba, że masz pewność, że w pokoju pojawi się kolejne dziecko, które przejmie cały dobytek poprzednika lub stanie się jego współposiadaczem.