newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Małe i duże plafony LED

Dzięki technologii LED i niewielkim diodom, które odpowiadają za emisję światła, możemy w dzisiejszych czasach projektować i tworzyć na prawdę niewielkie lampy sufitowe. Chodzi tutaj przede wszystkim o ich kształty oraz formę. To dotyczy właśnie nowoczesnych plafonów LED, które mogą być nie tylko małe, ale i bardzo płaskie. W niektórych modelach wysokość profilu LED to już nawet 1 cm. Tylko tyle trzeba by wbudować w nie nowoczesne ledy. One z powodzeniem oświetlą nie jeden hol czy korytarz.

.

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal chętnie wybieramy duże plafony, które niekiedy przyjmują rozmiary 1x1m. Duża oprawa również ma swoje atuty, które wykorzystywane są np. do wbudowania specjalnych inteligentnych rozwiązań, które z kolei wykorzystuje się do sterowania. Można w nich znaleźć głośniki czy kamery. A ty jakiego plafonu LED poszukujesz - małego czy dużego? Sprawdź nasze lampy znanych producentów z Polski, Niemiec, Dani czy Szwecji i zamów online.

Lampy sufitowe LED z wpuszczanymi oprawami

Wpuszczane lampy sufitowe zyskują na popularności od przeszło 4 lat. To modele, które po zamontowaniu w suficie nie odstają ani nie wystają oszczędzając miejsce w pomieszczeniu. Dodatkowo w zależności od koloru (czarne i białe) mogą stanowić bardzo atrakcyjną dekorację sufitu, ale i pomieszczenia. To często oprawy w kształcie kołoa, prostokąta lub kwadratu. W nich znajdują się oczka LED lub wbudowane taśmy led.

Należy wziąć pod wagę to, że zakup wpuszczanej lampy sufitowej LED będzie wiązać się z wykuciem specjalnych otworów (jeśli strop jest betonowy) lub wykonania otworów w suficie podwieszanym. Lampom led należy zapewnić odrobinę wentylacji. Pomimo tego, że nagrzewają się o 95% mniej, muszą się chłodzić jak inne źródła światła. Ingerowanie w strop lub sufit podwieszany w przyszłości może wiązać się z koniecznością jego naprawy, gdyby zapadła decyzja o zmianie lampy sufitowej.

Plafony LED na pilota i aplikację mobilną

Równie często wybieranym oświetleniem sufitowym są plafony LED sterowane pilotem lub telefonem. Najczęściej takie plafony posiadają kilka możliwości na sterowanie nimi. Oprócz tego, że można je zapalić lub zgasić na odległość, masz możliwość zmiany natężenia światła (jasności), a w modelach z diodami RGB, możesz ustawiać dowolne kolory światła. Z uwagi na stały rozwój inteligentnych rozwiązań, bardziej polecane będą plafony LED sterowane aplikacją na telefonie. Dają one często możliwość podłączenia wielu źródeł światła i sterowanie lampami w całym pomieszczeniu.

Niekiedy napotkać można plafony LED bardziej rozbudowane i wyposażone nawet w głośniki. Dzięki połączeniu WiFi lub Bluetooth możesz puszczać z nich muzykę z telefonu, włączać i wyłączać kiedy chcesz. To ciekawa propozycja na oświetlenie łazienki, gdzie podczas kąpieli można się zrelaksować i wypocząć. Pamiętać trzeba to, że nie są one najtańsze, a w domu może pojawić się kolejny pilot.

Lampy sufitowe ledowe z czujnikiem ruchu

Lampy sufitowe LED dzięki swoim kształtom mogą być montowane praktycznie wszędzie. To doskonałe rozwiązanie na oświetlenie klatki schodowej, korytarza lub wejścia do domu. Do ciągów komunikacyjnych jak korytarze czy schody, warto zastanowić się nad wyborem plafonu LED z czujnikiem ruchu. Dzięki temu nie musisz za każdym razem gasić i zapalać światła, jak tylko udajesz się na inne piętro. To fajna opcja dla osób, gdzie dzieci śpią na górze i mają problem z zapalaniem światła w nocy.

Lampa sufitowa z czujnikiem ruchu sprawdzi się także przy wyjściu z domu - na schodach wejściowych czy ganku. Dzięki temu każda osoba, która pojawi się w pobliżu lampy, spowoduje jej włączenie i oświetlenie tego miejsca. Niesie to za sobą oszczędność energii elektrycznej, bowiem lampa na suficie nie świeci przez całą noc. Jak w każdym przypadku ledów, możesz wybierać barwy światła oraz strumień świetlny by łatwiej wkomponować je w estetykę całej elewacji.