newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jak działają lampy na dotyk? Wygoda i funkcjonalność

Często nazywane również lampami dotykowymi, działają za pomocą technologii czujnika. Składają się z dwóch głównych elementów: podstawy i panelu dotykowego. Podstawa lampy zawiera elektronikę kontrolującą działanie oraz zasilanie. Panel dotykowy to część obudowy, która reaguje na dotknięcie użytkownika. Działa na podstawie przewodności elektrycznej lub wykorzystywać technologię pojemnościową. Specjalny panel ma wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany napięcia i interpretuje je jako polecenia włączenia i wyłączenia. Ta technologia jest stosunkowo prosta w obsłudze i eliminuje tradycyjne przełączniki serwując nam wygodne rozwiązania.

Dotykowe lampki nocne mogą mieć jeszcze jedną ciekawą funkcję - ściemniacz. Dzięki niemu po dwukrotnym lub trzykrotnym dotknięciu lampy, zmienisz natężenie światła. Najcześciej posiadają 3-stopniową funkcję ściemniania, dzięki czemu możesz dostosować poziom światła do konkretnych czynności. To idealne rozwiązanie w przypadku lampek nocnych postawionych w sypialni, gdzie nie zawsze potrzebujesz silnego oświetlenia. Może ona świecić z maksymalną mocą np. podczas czytania. Gdy juz skończysz, przełącz ją w tryb relaksu, a będzie emitować delikatne i przytulne światło.

W naszym sklepie posiadamy każde z tych urządzeń, ale przed kupnem dokładnie zapoznaj się z dostępnymi funkcjami. Bardziej nowoczesne lampki mogą mieć wbudowane wszystkie, a niektóre posiadać tylko jeden z wspomnianych wyżej trybów.