newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dobór kinkietów do salonu i pokoju gościnnego

Wybierz kinkiet dostosowany do wielkości salonu oraz powierzchni ścian. Zbyt duży będzie zaburzał równowagę pomiędzy innymi elementami wystroju, zaś zbyt mały zostanie niezauważony i stanie się zbędny.

Przed zakupem zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pozwolą stworzyć Ci piękny salon i pokój gościnny zarówno dla domowników jak i gości. Oto najważniejsze porady, do których stosują się projektanci i architekci wnętrz:

 • Dobierając kinkiet utrzymaj pomieszczenie w jednolitym stylu.
 • Zdecyduj jaką rolę pełnić będzie kinkiet - dodatkowe źródło światła czy ozdoba salonu.
 • Montuj kinkiety w centralnej części ściany. Zachowaj równe odstępy od mebli i innych dodatków.
 • Kolor kinkietu musi pasować do pozostałych dodatków wyposażenia.
 • Weź pod uwagę barwę światła oraz jego natężenie. Czy ma pełnić funkcję nastrojową, czy oświetlać odrębną strefę w salonie - strefę wypoczynkową, czy strefę do czytania książek.
 • W przypadku długich ścian postaw na dwa lub trzy kinkiety (jeden kinkiet na 3m szerokości ściany)
 • Jeśli na ścianie jest lustro, zamocuj dwa kinkiety po obu jego stronach.
 • Kinkiety możesz montować nad różnego typu komodami, kredensami, niewielkimi szafkami oraz stolikami.
 • Możesz dobrać funkcjonalne kinkiety z włącznikiem sznurkowym. Będą używane jedynie przy konkretnych zadaniach i czynnościach.
 • Kinkiety nie zajmują dodatkowego miejsca na suficie i podłodze, dzięki czemu sprawdzą się w mniejszych pokojach, które nie powinny być przytłoczone wieloma dodatkami.
 • W nowoczesnym pomieszczeniu ciekawą dekoracją będą kinkiety na wysięgniku z długim ramieniem. Dzięki regulacji i możliwości obracania, stworzysz odrębną strefę funkcjonalną.
 • Wysokość montażu powinna przypadać na około 150-180cm licząc od poziomu podłogi.

Przy zakupie zwróć uwagę na rodzaj klosza w lampie. Pełny i szklany będzie dobrze rozpraszał światło i oświetlał całą przestrzeń. Klosze zamknięte ku górze lub dołowi, oświetlą tylko specjalnie wyznaczoną strefę.

Kup kinkiet w kolekcji z innymi lampami

Kinkiety w salonie są tylko dodatkowym źródłem światła lub kolejną dekoracją. By całe pomieszczenie miało spójny charakter i styl, rozważ zakup całej kolekcji oświetlenia - żyrandole, lampy wiszące, stojące czy sufitowe. Jest to istotne podczas wyboru, gdyż nie każda marka i producent tworzą takie harmonijne i jednolite kolekcje.

Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy Twój dom będzie wykończony w stylu klasycznym. Wnętrza nowoczesne mogą być wyposażone w oświetlenie różnego typu, o różnych kolorach, kształtach czy funkcjach.

Kinkiet na ścianie jako dekoracja salonu

Kinkiet może być równie wspaniałą dekoracją całego pokoju jak obrazy i dzieła sztuki powieszone na ścianie. Dzięki nim możemy oświetlać przeróżne zakamarki i tworzyć świetlne ozdoby. Wykorzystując kontrasty można dekorować pokój - mocując np, czarny kinkiet na białej ścianie. Podobnie można wykorzystać inne kolory i kontrasty.

Do dyspozycji posiadasz również oryginalne kinkiety na wysięgniku, które również będą stanowić ciekawą ozdobę ściany w pokoju gościnnym. Wybierz taki model, który można obracać w różnych kierunkach i regulować klosz. Dzięki temu będzie można skierować światło na wybraną przestrzeń lub miejsce. Może to być stolik, sofa, biblioteczka i każde inne miejsce w pokoju. To uczyni go pięknym i oryginalnym.

Montaż kinkietu na ścianie

Miejsce montażu kinkietu powinno być uzależnione od jego funkcji. Jeśli są w nim miejsca ciemne, które wymagają doświetlenia, tam należy rozważyć jego powieszenie, oczywiście gdy zostało wcześniej przewidziane odpowiednie wykonanie instalacji elektrycznej. W innym wypadku jedynym rozwiązaniem może być użycie kinkietu z kablem do kontaktu.

Samego montażu dokonuje się według instrukcji obsługi, którą dołącza producent do opakowania. Wysokość zawieszenia przewiduje sam projekt instalacji elektrycznej, projekt wnętrza lub to, gdzie zostało wyznaczone do tego miejsce - kable w ścianie. W każdym przypadku jednak nie obejdzie się bez wiercenia otworów.

W naszym sklepie oświetleniowym znajdziesz wiele kinkietów do pokoju gościnnego w każdym stylu, kolorze, czy materiale. Są wykonane starannie z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu będą pełnić swoją funkcję przez wiele lat. W razie potrzeby, skonsultuj się z naszym biurem obsługi klienta.