newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

A być może posiadasz już lampę w swoim domu, a chcesz tylko nadać jej nowego wyglądu i blasku - zastąp klasyczny abażur nowoczesnym, zamiast okrągłego wybierz prostokątny, a biel zamień w czerń. Z pewnością będzie to lampa nie do poznania. Sklep Ardant posiada wiele abażurów do różnego typu lamp - jeśli masz problem z doborem, skontaktuj się z naszą obsługą. Pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

Jak dobrać klosz do lampy wiszącej?

Klienci najczęściej decydują się na zakup całych lamp w sklepie Ardant jednak nie jest to koniecznością. Jeśli szukasz lampy wiszącej na pojedynczym zwisie, zastanów się nad zakupem samego klosza, do którego wystarczy dobrać odpowiednie zawieszenie do lampy. Mogą to być kolorowe kable w ciekawych i trwałych oplotach. Nie musisz decydować się jedynie na biel lub czerń, znajdziesz u nas również wiele innych propozycji.

Może zdarzyć się tak, że w lampie wiszącej uszkodzi lub stłucze się tylko szklany klosz. W takim przypadku warto rozważyć zakup samego klosza lub abażuru, który zamocowany zostanie w starej oprawie. To również dobry sposób na odświeżenie lampy w pomieszczeniach. Jeśli za jakiś czas znudzi Ci się stara oprawa, zmienisz ją na nową. Sam dobór klosza uzależniony jest od tego jak zamocowany jest on w oprawie na kablu. Sprawdź naszą ofertę zwisów i porównaj je ze starym. Gdy nie będzie on pasował do lampy, zawsze możesz go zwrócić.

Nowoczesny klosz do lampy stojącej

Innym typem lamp, w których można wymienić klosz ze starego na nowy lub dobrać inny, będą lampy stojące. Dzięki takiej zmianie klosza lampa może wyglądać zupełnie inaczej i piękniej. W lampach stojących najczęściej stosuje się abażury okrągłe lub kwadratowe wykonane z tworzywa sztucznego oklejonego kolorowymi tkaninami. Sposób montażu przeważnie jest taki sam, ale lepiej wcześniej to sprawdzić. W tym celu możesz do nas zadzwonić - po kontakcie z producentem upewnimy się, czy w Twojej lampie stojącej uda się zamontować wybrany abażur.

Zwykle nie ma żadnych problemów w przypadku zmiany klosza, gdzie lampa pochodzi od tego samego producenta co zamiennik. Rzadko kiedy zdarza się by mocowanie było inne, chyba że lampa stojąca ma całkiem inną budowę. Tu również możesz poprosić o pomoc naszych pracowników.

Wymiana szklanych kloszy w lampie

W przypadku kloszy szklanych wymiana jest nieco bardziej skomplikowana bowiem nie każdy producent oferuje zamienniki do swoich produktów. O ile producent nie sprzedaje oddzielnie kloszy i samych opraw oświetleniowych, przed zakupem konkretnej szklanej oprawy należy upewnić się o rodzaj mocowania. Być może klosz wymaga odpowiedniego zawieszenia, a nawet linki stalowej, która utrzyma ciężar szkła. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić lamę lub dokupić nowy szklany klosz do starej, napisz do nas przez formularz kontaktowy. Postaramy się zgromadzić wszystkie niezbędne informacje. Warto w przesłanej do nas korespondencji zostawić zdjęcia konkretnego zawieszenia lub klosza.