newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Minimalistyczne oświetlenie scandi - bądź hygge!

Lampy sufitowe w stylu skandynawskim odznaczają się niewielką ilością detali i prostotą. To produkty o banalnej budowie, najczęściej okrągłe lub podłużne, które wykonane są z metalu i tworzywa. Charakteryzuje je minimalizm, dlatego często są niewielkie, ale rozświetlają wnętrze ze zdwojoną siłą. Jest to spowodowane długą zimą i krótkim dniem, dlatego Duńczycy i Szwedzi tak szczególną uwagę przykuwają do właściwego oświetlenia. Pozwalają by światło wpadało przez okna, przechodziło z pomieszczenia do pomieszczenia, odbijając się przy tym od jasnych ścian. Wszystkie elementy wyposażenia muszą tworzyć przyjemną i ciepłą atmosferę, dlatego niezastąpione są przy tym lampy sufitowe w przeróżnych formach: plafony, żyrandole i lampy wiszące. Jeśli już potrzebują sztucznego światła, musi spełniać swoją rolę, poprawiając dobre samopoczucie i nastrój.

Drewniane lampy sufitowe prosto ze Skandynawii

Ilość lasów jaką posiadają mieszkańcy Skandynawii jest ogromna. Nie dziwi więc fakt, że tworzą z niego designerskie lampy i oświetlenie. To jednak nie jedyne naturalne materiały jakich używają do ich produkcji, to także jasna wełna, skóra, filc, len, miedź i szkło. Najczęściej połączenie kilku jednocześnie, daje najlepsze efekty dekoracyjne. Pamiętają przy tym o podstawowej funkcji i zadaniach - dużej ilości światła. Kolory i wykończenia lamp sufitowych są starannie dobierane i przemyślane, gdzie króluje biel i błękit, jasne drewno i pastelowe odcienie. Te przyjazne barwy rozjaśniają każdy ciemny zakamarek, ale i pochmurną pogodę w sercach i umysłach.

W sklepie Ardant zebraliśmy dla Państwa wyjątkowe lampy sufitowe w stylu skandynawskim, które wprowadzą odrobinę tego prawdziwego klimatu rodem z Danii, Norwegii i Szwecji.