newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Kupując wiszące kule do swojego domu musisz mieć na uwadze wielkość pomieszczenia. Jeśli jest ono niewielkie lub dziwnie rozłożone, zamów tę małą lub kilka mniejszych. W dużym salonie sprawdzą się większe modele żyrandoli ball, lub całe pęki lamp połączone w 5, 7 lub większą ilość niczym bukiet kwiatów. Wybierać możesz z pośród modeli miedzianych, aluminiowych po bardziej szczegółowe wykończenia - matowe lub te z połyskiem.

Gdzie w salonie powiesić wiszącą kulę lub żyrandol ball?

W salonie znajdziesz wiele miejsc na powieszenie kuli lub innej lampy typu ball. Wybór tego konkretnego będzie zależał od wielkości samej lampy i ilości kul. Wybierać możesz spośród pojedynczych, podwójnych lub potrójnych lamp ball. Pojedyncza odnajdzie się dobrze nad stołem, nad wyspą lub w samym salonie. Poza samym miejscem, ważna jej również jej wielkość. Jedna wielka ogromna szklana kula będzie idealna jako główne źródło światła. Z kolei trzy mniejsze, ale pojedyncze, dobrze oświetlą inne miejsce w salonie.

Jednak salon to nie jedyne miejsce, gdzie sprawdzi się taki typ oświetlenia. Zobacz, gdzie jeszcze można zawiesić srebrne lub białe szklane kule.

Lampy z wieloma wiszącymi kulami na antresolę

Wiszące kule na bardzo długich przewodach lub linkach stalowych idealnie wpasują się do wysokich pomieszczeń. Najlepszym tego przykładem będą wysokie antresole oraz klatki schodowe z wysokimi sufitami. To właśnie w nich można powiesić lampę na 3, 4, a nawet 5 kul obok siebie. Mogą być zamocowane w jednej podsufitce, albo każda jako oddzielna kula. W takim układzie dają nie tylko światło, ale wspaniałą dekorację wolnych przestrzeni z których i tak w żaden sposób nie da się wykorzystać.

Lampa ball na antresoli nie musi być zawieszana na jednym poziomie. Jedna może znajdować się bliżej sufitu, druga nieco niżej, ta największa najniżej podłogi jednak w taki sposób, by nie przeszkadzała domownikom. Kolor żyrandola z powodzeniem można dobrać do pozostałych dodatków i mebli. Mogą być srebrne, czarne czy transparentne. Poznaj aranżacje oraz inspirację w naszym poradniku.

Gdzie jeszcze można zamontować szklane kule?

Chyba nie ma ograniczeń, co do miejsca w jakich mogą zawisnąć. Coraz częściej kupowane są do sypialni nad łóżko, do łazienek nad blaty oraz szafki czy klatki schodowe. Najpiękniej jednak prezentują się w domach, które mają duże przestrzenie łącznie z ich wysokością. Czym większa szklana kula tym większą dekorację stanowi lampa. Minimalistyczne modele są równie atrakcyjne i są alternatywną dla innych lamp wiszących.

Sprawdź naszą bogatą ofertę lamp ball w wielu kolorach. Posiadamy nie tylko te szklane, ale również wykonane z tworzyw, gęsich piór i metalu. Szklany klosz jest jednak w tym wypadku najbardziej praktyczny i funkcjonalny. Łatwo zadbasz o utrzymaniu jej w czystości, dzięki czemu zawsze będzie się pięknie prezentować w salonie czy na antresoli.