newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Żyrandole w kształcie kuli - trendy w oświetleniu

Trend na szklane kule w oświetleniu nie przemija od wielu lat, ale teraz wszedł w nową fazę. Potocznie o tych lampach mówi się - molekuły. Najczęściej składają się z wielu kloszy, które obsadzane są na kablach, okrągłych obręczach lub ramionach. Dla osób bardziej wymagających dobrym wyborem będą duże żyrandole kule - z 10, a nawet 20 kloszami. Ich oferta jest bardzo bogata i różnorodna ze względu na samą budowę jak i kolor: złote, białe, czarne, miedziane, a nawet żółte i czerwone.

To popularne modele, które znajdą swoje miejsce szczególnie w salonie. Są okazałe i pięknie zdobią pomieszczenie. W zależności od wielkości i ilości kloszy, oświetlą również sypialnie urządzoną w nowoczesnym stylu. Są bardzo popularne i najczęściej wybieranymi produktami w 2024 roku.

Żyrandol kule - dobór kloszy a ilość światła

Ich główną zaletą jest piękny i designerski wygląd, ale druga to ilość światła, które mogą zapewnić. Przy wyborze ważny jest odpowiedni dobór szklanych kloszy, które mogą różnie oddawać światło. W naszym sklepie oferujemy klosze:

  • Mleczne (białe) - dobrze rozpraszają światło, nie oślepiają pomimo tego, że mogą być nisko zawieszone nad stołem w salonie.
  • Transparentne (bezbarwne) - zapewniają cieplejsze i delikatniejsze światło, które nie oślepia. By dobrze oświetlały przestrzeń, muszą mieć wiele kloszy.
  • Kolorowe - to lekko zabarwione szkło, które może być delikatnie różowe, szare lub bursztynowe. Są bardziej eleganckie i wykończone w połysku.

Wszystkie mogą mieć klosze o różnej średnicy: 15, 20, a nawet 30 cm i być zamocowane na jednej lampie, tworząc ciekawe konfiguracje. Szczególnie ładnie prezentują się na łukach i długich belkach, które są nimi niemalże oblepione na około. W naszym sklepie posiadamy najwięcej modeli złotych, czarnych oraz białych. Mogą mieć różną ilość kul, a dzięki temu znajdą swoje miejsce we wszystkich pomieszczeniach oraz aranżacjach stylistycznych.