newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jakie lampy będą najlepsze do oświetlenia tarasu

To jakie lampy wybierzesz będzie zależało od samego tarasu. Ważnych jest kilka aspektów, a w tym czy taras jest zadaszony, czy ma dobudowaną pergolę, czy masz doprowadzoną instalację elektryczną, czy graniczy z elewacją budynku, czy może jest wysunięty do ogrodu, czy wokół tarasu rośnie trawa. Jeśli jednak chodzi o technologię, najlepszymi lampami na taras będę te LED, które oszczędzą więcej energii elektrycznej w przypadku, gdy chcesz by oświetlenie tarasu działało również w nocy.

Wybierać możesz spośród ciekawych kinkietów, które powiesisz zarówno na ścianie jak i zabudowie tarasu - jeśli ma pergolę lub drewniane wykończenia. To samo tyczy się lamp wiszących, które możesz powiesić pod sufitem tarasu lub na elementach drewnianych - belkach. Trawa wokół tarasu pozwoli Ci zainstalować lampy stojące oraz słupki. Mają one tę zaletę, że wyposażone mogą być w czujniki ruchu oraz zmierzchu. Wtedy lampa nie musi palić się całą noc, a jedynie wtedy, gdy wyjdziesz na taras. Podobnym rozwiązaniem mogą być naświetlacze, które spełnią podobną rolę jak słupki stojące. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są lampy stołowe i podłogowe zewnętrzne, które nie różnią się niczym od tych wewnętrznych, a odpowiednio dostosowaną ochroną szczelności IP Ta pozwala uchronić lampę przed zniszczeniem na wypadek warunków atmosferycznych.

Lampy wiszące - gdzie je powiesić na tarasie?

W przypadku lamp wiszących podstawowym warunkiem ich montażu jest przeznaczone do tego miejsce. Taras musi posiadać zadaszenie lub być umiejscowiony w obrysie domu by mieć możliwość zawieszenia lampy, która niekiedy może być ciężka. Idealnym miejscem na powieszenie lamp wiszących będą drewniane belki pergoli. Nasze tarasowe lampy wiszące posiadają wysoką szczelność dzięki czemu nie musisz ich zdejmować na zimę. Wytrzymają zarówno deszcze jak i mrozy i upały. Dobry montaż ważny jest również z powodu możliwych podmuchów wiatru. Masywna lampa może stawiać duże opory powietrza i bujać się na wietrze. Dlatego ważne jest jej odpowiednie umiejscowienia oraz mocowanie. Nie możesz powiesić jej zbyt blisko ściany bowiem rozbujana przez wiatr, może w nią uderzać i się rozbić - lub uszkodzić elewację budynku. W naszym sklepie znajdziesz wiele lamp wiszących na taras, ale większą część z nich stanowią te klasyczne. W nowoczesnych aranżacjach raczej rzadko mocuje się oświetlenie wiszące. Zwykle są to lampy ścienne zewnętrzne, hermetyczne i designerskie, które zdobią i oświetlają wybrane miejsca na tarasie.

Ścienne kinkiety zewnętrzne z czujnikiem zmierzchu i ruchu

Jednym z najbardziej popularnych typów oświetlenia tarasu są kinkiety zewnętrzne. Ich prosty montaż, duży wybór oraz mnogość stylów sprawia, że wybierane są najczęściej. Zamontować je można na ścianie, drewnianych słupach, metalowych poręczach i wielu innych miejscach, o ile wcześniej doprowadzona tam przewody elektryczne. W odróżnieniu od innych typów lamp, posiadać mogą czujniki ruchu oraz czujniki zmierzchu. To bardzo sensowne rozwiązanie jeśli na tarasie lub do jego zejścia są wybudowane schody. W momencie, gdy wyjdziesz na taras, nie musisz wciskać włącznika. Kinkiety zapalą się samoczynnie i zgasną po pewnym czasie, gdy opuścisz taras.

W naszym sklepie znajdziesz również ciekawe kinkiety tarasowe LED z możliwością inteligentnego zarządzania poprzez aplikację. Oprócz wspomnianych wyżej funkcji i ledów, będziesz mieć możliwość ściemniania lub rozjaśniania źródła światła. Dostosujesz oświetlenie do zwierząt, o ile takie masz w ogrodzie. To nowoczesne lampy ścienne, które można połączyć ze słupkami oraz reflektorami, które jako komplet, stanowić będą całe oświetlenie ogrodu. Mowa tutaj o rozwiązaniach marki Steinel. Zachęcamy do poznania właśnie tych produktów.