newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dobrze oświetlony taras to miejsce, w którym lubią przesiadywać domownicy i ich goście. Nic tak nie poprawia nastroju jak spotkania ze znajomymi podczas wiosennych wieczorów. W tym celu zadbaj o oświetlenie główne, które rozjaśni stół, meble, krzesła i całą przestrzeń centralną. Mogą to być zewnętrzne lampy sufitowe i wiszące. Kolejnym krokiem będzie dobór oświetlenia dodatkowego, które stanie się akcentem dekoracyjnym i zbuduje przyjemny nastrój. Mogą to być różnego rodzaju lampki stołowe i podłogowe. Niezależnie od rodzaju, wybieraj tylko sprawdzone oprawy, wykonane z trwałych materiałów i odpornych na zmieniające się warunki zewnętrzne. Skorzystaj z inspiracji i trendów wnętrzarskich, które prezentują wszelkiego typu aranżacje i zdjęcia gotowych rozwiązań i projektów.

Lampa na taras - jakie oświetlenie wybrać?

Sklepy zasypują nas tysiącami różnego rodzaju produktów, a tylko nieliczne z nich będą akcentem dekoracyjnym. Jakie wybrać by ozdobiły, a jednocześnie były funkcjonalne? W naszej ofercie znajdziesz ciekawe rozwiązania:

  • Stojące i wiszące lampy rattanowe
  • Lampy mobilne i przenośne
  • Lampiony stołowe
  • Girlandy wiszące
  • Kule ogrodowe
  • Lampy wiklinowe

Modele rattanowe pięknie się prezentują i są funkcjonalne ze względu na ich trwałość. Lampy mobilne możesz wynosić na zewnątrz tylko, gdy tego potrzebujesz. Mogą zmieniać swoje miejsce w zależności od potrzeb. Lampiony, girlandy i kule to modele głównie dekoracyjne, które tworzą nastrojowy i ciekawy klimat otoczenia. Chcąc stworzyć przytulną atmosferę, postaw na kilka modeli jednocześnie - stojące, wiszące i dekoracyjne.

Lampy tarasowe sezonowe i całoroczne - wybierz najlepsze

Zima i jesień to miesiące, w których siedzimy w domu. Jaki ma to wpływ na oświetlenie zewnętrzne? Nie wszystkie lampy mogą przebywać na dworze przez cały rok, dlatego rozróżnia się te sezonowe i całoroczne.

Lampy całoroczne wykonane są z materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne - mróz, wilgoć, deszcz. Do nich zaliczyć można te wykonane z rattanu, wszelkiego rodzaju stali, żeliwa i tworzyw sztucznych. Lampami sezonowymi będą te wykonane z wikliny, naturalnych materiałów jak papier, bawełna czy len. Dlaczego warto zwrócić uwagę na to przed zakupem? Oświetlenie sezonowe musisz wnosić do środka każdego roku. Jeśli tego nie zrobisz, mogą ulec uszkodzeniu lub tracić na swoim wyglądzie. Dodatkowo należy posiadać odpowiednie miejsce do jego składowania. W przypadku całorocznych, ten problem nie występuje, dlatego są lepszą opcją dla osób, które nie mają miejsca i czasu by o to zadbać.

Wybierać możesz spośród ciekawych kinkietów zewnętrznych, które powiesisz zarówno na ścianie jak i zabudowie - jeśli ma pergolę lub drewniane wykończenia. Inne to wszelkiego rodzaje naświetlacze i reflektory LED, które rzucają światło kierunkowe. Mogą być wyposażone w czujniki ruchu i zmierzchu posiadające samowyzwalacze, które automatycznie włączają i wyłączają światło. Ostatnim i mniej popularnym sposobem jest montaż oczek gruntowych w ziemi i deskach tarasowych. To rozwiązanie dla osób, które dopiero planują wykonać podłoże - położyć deski lub kostkę czy płyty z betonu. Są bardzo oryginalnym rozwiązaniem, na które warto się zdecydować już na etapie budowy domu.

Lampy solarne na taras - mobilne i przenośne

Na pewno słyszeliście o oświetleniu solarnym, które dostarcza światło nocą dzięki wcześniejszemu naładowaniu baterii i akumulatorów za pomocą energii słonecznej. Są praktyczne, ale bardzo często zawodne, szczególnie gdy przez cały tydzień panuje pochmurna pogoda. Alternatywą dla nich są lampy przenośne LED, które można ładować za pomocą USB. Wystarczy ją wnieść do domu, podłączyć do gniazdka i pozostawić na 8-12 godzin. Gdy się naładuje, może świecić nawet przez trzy wieczorne spotkania ze znajomymi. Posiadają 3-stopniową regulację natężenia światła oraz są w 100% mobilne. Dzięki temu będą dobrym źródłem światła w środku, ale i na zewnątrz. Są lekkie, trwałe i pięknie się prezentują - zaprojektowane z myślą o dekoracji przestrzeni.

Lampy zewnętrzne z ochroną IP44, IP54, IP65

Kupując dedykowane oświetlenie zewnętrzne na taras, należy upewnić się, że posiada ono niezbędną ochronę i klasę szczelności. Tylko wtedy masz gwarancję, że jest przeznaczona do zastosowania na otwartym powietrzu - jest odporna na wilgoć, deszcz, mróz czy kurz. Zagwarantuje Ci długotrwałą pracę, a w razie usterek umożliwi prostą i szybką reklamację urządzenia. Produkty, które tej ochrony nie mają, nie powinny być montowane na zewnątrz - jeśli to zrobisz to tylko na władne ryzyko.