newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Plafonów IP44 - do jakich pomieszczeń?

Lampy z IP44 znajdują zastosowanie w różnych obszarach. Są idealnym rozwiązaniem do oświetlenia łazienek, gdzie wilgoć może być dotkliwym problemem. Mogą być montowane na suficie lub na ścianie blisko wanny lub pod prysznicem. W kuchniach, gdzie występuje para wodna, zapewniają nie tylko odpowiednie oświetlenie, ale także skuteczną ochronę przed wilgocią pochodzącą z gotowania. Mogą być stosowane również w pomieszczeniach gospodarczych, pralniach, suszarniach i piwnicach.

Warto zaznaczyć, że to uniwersalne lampy, które mogą być montowane w każdym innym suchym pomieszczeniu - o ile podoba Ci się jego design i styl. Ich cena może być odrobinę wyższa niż lamp, które nie posiadają ochrony IP44.

Jaki plafon sufitowy IP44 wybrać?

Wybierz plafon wykonany z materiałów odpornych na korozję, takich jak chrom, nikiel lub stal nierdzewna. Dzięki temu obudowa będzie zawsze prezentować się pięknie i elegancko. Postaw na oświetlenie LED ze względu na energooszczędność i trwałość oraz odpowiednią ilość światła oraz kąt wiązki dostosowany do potrzeb pomieszczenia.

Zapewniając dobre parametry techniczne, dobierz lampę, która będzie pasować do pomieszczenia pod względem kolorystyki i designu.

Plafony zewnętrzne z IP44

Lampy, które posiadają klasę szczelności IP44 lub wyższą, z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz - przy drzwiach wejściowych, na gankach i na tarasie. Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów do zastosowań zewnętrznych są plafony LED, które dodatkowo wyposażone zostały w czujniki ruchu i zmierzchu. Ich szczelna, a nawet hermetyczna budowa zapewnia trwałość i odporność, zaś czujniki sprawiają, że są funkcjonalne i energooszczędne. Światło włącza się tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Bardzo płaski kształt i duża ilość światła, którą dostarczają diody LED sprawia, że to świetny wybór do miejsc z niższym sufitem. Dlatego plafon IP44 najczęściej spotkasz nad drzwiami wejściowymi do domu, gdzie duża lampa mogłaby zostać uszkodzona podczas wchodzenia i wychodzenia z budynku.