newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Sterowanie zdalne i możliwości zewnętrznych lamp SMART

W ofercie posiadamy wiele lamp ściennych do montażu na elewacji domów. By mieć możliwość sterowania oświetleniem zewnętrznym, należy zainstalować aplikację na swoim telefonie lub tablecie. Jest ona darmowa i udostępniana przez producenta. To dzięki niej Twój telefon połączy się z lampą, dzięki czemu za jego pośrednictwem możesz włączać, wyłączać lub regulować barwy i natężenie światła.

Warto zaznaczyć to, że lampy łączy się w większe grupy, którymi można zarządzać na różne sposoby. Każda kolejna lampa jest swojego rodzaju nadajnikiem BlueTooth, dzięki czemu instalowane co pewien czas, będą się ze sobą komunikować i przekazywać sygnał dalej. Szczegółowe warunki i zastosowanie wraz z instrukcją sterowania znajdziesz w instrukcji producenta, w katalogach lub filmach i artykułach instruktażowych. W razie dobory oświetlenia sterowanego zdalnie, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Inteligentne lampy sterowane telefonem - łączenie w grupy

Jeśli już zamontujesz swoje lampy na elewacji, następnym krokiem będzie ich konfiguracja. Zanim zaczniesz łączyć lampy w grupy, musisz zastanowić się jaki efekt oświetlenia chcesz osiągnąć. Przykładową sytuacją może być to, że posiadasz 8 kinkietów z czego 4 są przed domem, a 4 za domem. W taki sposób połączysz je w grupy, czyli powstaną 2 sekcje, które mogą działać niezależnie od siebie lub wszystkie jednocześnie. Jest to ciekawe rozwiązanie jeśli nie chcesz rozświetlać całej nieruchomości, a tylko te miejsca, w których przebywasz.

Wychodząc na zewnątrz tarasem, zapalić się mogą kinkiety zewnętrzne tylko wokół tarasu. Jeśli jednak ktoś z gości będzie chciał wejść drzwiami frontowymi, zapali się tylko część oświetlenia przed domem. Ciekawe jest to, że każda lampa może świecić inaczej - mieć inne natężenie czyli jedna będzie świecić jaśniej, a druga nieco ciemniej. To nie jedyne możliwości jakie dają lampy inteligentne, ale niewątpliwie jest to ciekawe rozwiązanie dla wielu osób, które lubią nowoczesne rozwiązania SMART.

Czujniki ruchu i zmierzchu w lampach sterowanych zdalnie

Ciekawe jest to, że oprócz możliwości ustawienia godzin w jakich mają świecić dane lampy, włączać się mogą tylko wtedy, gdy zapadnie zmrok lub lampa wykryje ruch. Nie musza one świecić stale i nieprzerwanie. Odpowiednio zaprogramowane mogą wzbudzać się na określony czas po czym przechodzić w stan spoczynku i tryb eko. To pozwala oszczędzać na elektryczności i rachunkach za prąd.

Lampy z czujnikami ruchu i zmierzchu są odporne na różnego typu powiewy wiatru, małe zwierzęta czy opady atmosferyczne. Odpowiednie dostosowanie czujników, ustawienie wymaganych lumenów będzie decydować o pracy lampy. To wiele z możliwych rozwiązań, które urozmaicą, ale i uproszczą sterowanie oświetleniem zewnętrznym.

Pamiętaj, że producenci w większości oprócz kinkietów posiadają również słupki oświetleniowe LED do ogrodu czy naświetlacze LED, które stanowią ostatecznie cały komplet oświetlenia domu i posesji.