newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Do jakiego stylu pasuje szary kinkiet?

By się o tym przekonać warto poznać aranżacje scandi, o których wspomnieliśmy powyżej. Najczęściej przejawia się on łączeniem szarości z naturalnymi kolorami jakim jest chociażby drewno. Do jasnego i ciemnego brązu pasować będzie kinkiet jasnoszary, ale i ciemny szary. Dodatkowo sam kinkiet może nawiązywać do stylu eko, gdzie trzony czy ramiona będą miały zdobienia z prawdziwego drewna. Szary kinkiet świetnie będzie prezentował się na samym łóżku wykonanym z drewna, przy drzwiach lub w pomieszczeniu, gdzie podłoga została wykonana z naturalnych desek.

Obok szarych odcieni warto zastanowić się nad mieszaniem oświetlenia bowiem równie dobrze wyglądać będzie kompozycja kinkietów białych z tymi szarymi. Tego typu kompozycje fajnie będą wyglądać na wytapetowanych ścianach, ścianach z czerwonej cegły czy drewnianych panelach. Poznaj nasze aranżacje i zdjęcia produktowe w katalogu, a przekonasz się jak wiele możliwości dają szare odcienie.

Szare kinkiety w stylu skandynawskim

Szarość i jej odcienie to jedne z bardziej popularnych kolorów, które spotkać możemy we wnętrzach nowoczesnych, a chyba najbardziej popularny jeśli chodzi o wnętrza scandi. Tak jak i czerń, lubi kontrasty i dobrze odnajdzie się na tle białych ścian oraz wkomponuje się w ciemniejsze dodatki, meble czy dywany i narzuty. Warto zwrócić uwagę na to, że styl skandynawski nie lubi typowych żyrandoli, gdzie ich zamiennikiem są lampy wiszące, a oprócz szarych kinkietów jako oświetlenie dodatkowe wybierane są lampy stojące.

Kinkiety skandynawskie w kolorze szarym to wiele możliwości dekoracyjnych, ale nie brakuje tych, które są wzbogacone o dodatkowe elementy i szczegóły dekoracyjne jak elementy drewniane, białe kable i przewody, włączniki czy długie składane ramiona. Styl scandi to umiejętność łączenia wyrafinowanego stylu z funkcjonalnością o czym możemy przekonać się chociażby odwiedzając uznane sklepy sieci IKEA. Wybór kinkietów szarych to ogrom modeli różnej wielkości, o różnej budowie i funkcjonalności.

Inne kolory kinkietów w tym odcieniu

Jeśli obawiasz się czy szary kolor sprawdzi się w Twojej sypialni czy salonie, rozważ dwie pozostałe opcje - czerń i biel. Zwróć jedynie uwagę na szczegóły jego wykonanie czyli połysk i mat. Mogłoby się zdawać, że ten sam kolor, ale efekt będzie zupełnie inny. To samo dotyczy odcieni szarości - tutaj również możesz znaleźć powierzchnie w połysku jak i macie.

Jeśli lubisz mocne kontrasty, wykorzystaj kinkiety w kolorze czarnym na białe ściany lub kinkiety bielsze na ściany ciemniejsze. Jeśli czerń nie jest dla Ciebie wygodna, poznaj modele grafitowe czy te z większa ilością detali - ramiona, składane wysięgniki. Jeśli nie lubisz tworzywa sztucznego, spójrz w kierunku szkła i metalu, które pomimo zachowania barwy, inaczej prezentuje się na materiale z jakiego wykonane są lampy. Inaczej wygląda kolor szary na szkle, a inaczej na powierzchni drewnianej. Obejrzyj nasze zdjęcia produktów, poznaj katalogi, a w razie problemów poproś o pomoc z doborem naszych doradców.