newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Żyrandol ze świecznikami - jak dobrać do salonu?

O ile kolor czy wykończenie pozostaje prywatną oceną, o tyle rodzaj żyrandola powinien komponować się w salonie z jego pozostałymi elementami. Odnajdzie się wśród mebli pokrytych jasnymi tkaninami, naturalnym drewnem jak buk czy dąb, wśród wełnianych dywanów oraz eleganckiego stołu. Nie od razu musisz postawić na największy model i ilość świeczników. Mniejsze formy wyglądają równie ciekawie i ozdobią nawet mniejsze pokoje. Do niego warto byłoby dobrać oświetlenie ścienne - w tym samym komplecie.

Jeśli w Twoim salonie znajduje się wiele dodatków jak zasłony, firany, piękne meble - możesz rozważyć opcję zakupu żyrandola z dodatkowymi abażurami. Wtedy to one będą zdobić salon, a wieczorową porą wprowadzą sporą nutę niecodziennego klimatu. Dobierając go, zobacz także te z kryształowymi zdobieniami w postaci łańcuszków i zwisów. Gdy przeniknie przez nie światło, w piękny sposób rzucą wiele świetlików na wszystko wokół. Ten widok będzie na prawdę niecodzienny.

W zależności od ilości ramion i świeczników, jedne będą rozświetlać pomieszczenie bardziej, inne zaś staną się głównie dekoracją. Ciekawym rozwiązaniem są srebrne modele z czarnymi zawieszkami i sznurkami z kryształów. Każdy detal, który został w nich wkomponowany sprawia, że staje się on unikatowy.

Oferta żyrandoli świecznikowych - złote i srebrne

Ten typ oświetlenia nie wpisze się do każdego domu czy mieszkania. Raczej ciężko sobie go wyobrazić w małym blokowym mieszkaniu. Przede wszystkim chodzi tutaj o wysokość pomieszczenia. By żyrandol wpasował się idealnie i ozdobił salon, musi znaleźć się do tego duża przestrzeń oraz wysoki sufit - jak na przykład w kościele lub kamienicy. Wypada by zwisał na dość długim łańcuchu, a przestrzeń wokół niego była pusta. To właśnie ona ma być dekoracją samą w sobie.

Złoty lub srebrny żyrandol pasować będzie do wnętrz bardzo luksusowych oraz pałacowych. Nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można je podziwiać, ale często są to restauracje, hotele, kościoły, zajazdy, pensjonaty, siedziby firm czy banków. Planując tak ekstrawaganckie oświetlenie musisz zadbać o pozostałe elementy wyposażenia wnętrz - meble, obrazy, lustra, zastawy czy stół.

Żyrandol świecznikowy do wnętrz Hampton i Art Deco

Wnętrzarskie trendy nieustannie ewoluują, ale dwa style są niezmiennie eleganckie - to Hampton i Art Deco. Kluczowe elementy obu z nich to świeczniki zamontowane w geometrycznych formach - lampionach obudowanych szkłem. Są wykonane z metalu w kolorze srebra, niklu i chromu. To masywne lampy o bardzo luksusowym wyglądzie na planie koła lub kwadratu, np. żyrandol Rigga, Ascher, Corinne i Ambassador. To masywne i ciężkie modele, które wymagają solidnego montażu.

Nie ma w nich miejscach na abażury i klosze. Żarówki w kształcie świeczek są odkryte i stanowią główną dekorację. Producenci dołączają je w komplecie, a dodatkowo otrzymujesz kilka sztuk na wypadek wymiany. Warto wziąć to pod uwagę na przyszłość, jeśli ma być użytkowany przez wiele lat. Nie masz pewności, że lampa wyjdzie z produkcji, a ty zostaniesz z wybrakowanym egzemplarzem za kilka tysięcy złotych.

Poznaj naszą szeroką ofertę sklepu. Jeśli będziesz potrzebować porady, zadzwoń do naszego biura obsługi, a przekażemy Ci więcej szczegółowych informacji o wykończeniu i użytych materiałach.