newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

W zależności od modelu, jedne będą rozświetlać pomieszczenie bardziej, inne zaś staną się głównie dekoracją. Ciekawym rozwiązaniem są srebrne modele z czarnymi zawieszkami i sznurkami z kryształów. Każdy detal, który został w nich wkomponowany sprawia, że staje się on unikatowy. Raz jeszcze zachęcamy do zapoznania się z ofertą świecznikowych żyrandoli w salonie oświetlenia ardant.pl. W razie problemów, nasi konsultanci służą Ci pomocą.

Poznaj naszą szeroką ofertę świecznikowych żyrandoli do salonu. Jeśli będziesz potrzebować porady, zadzwoń do naszego biura obsługi, a przekażemy Ci więcej szczegółowych informacji o wykończeniu i użytych materiałach.

Złote i srebrne żyrandole ze świecznikami

Ten typ oświetlenia nie wpisze się do każdego domu czy mieszkania. Raczej ciężko sobie go wyobrazić w małym blokowym mieszkaniu. Przede wszystkim chodzi tutaj o wysokość pomieszczenia. By żyrandol świecznikowy wpasował się idealnie i ozdobił salon, musi znaleźć się do tego duża przestrzeń oraz wysoki sufit - jak na przykład w kościele lub kamienicy. Wypada by żyrandol zwisał na dość długim łańcuchu, a przestrzeń wokół nie go była pusta. To właśnie ona ma być dekoracją samą w sobie.

Złoty lub srebrny żyrandol świecznikowy pasować będzie do wnętrz bardzo luksusowych oraz pałacowych. Nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie można je podziwiać, ale często są to restauracje, hotele, kościoły, zajazdy, pensjonaty, siedziby firm czy banków. Planując tak ekstrawaganckie oświetlenie musisz zadbać o pozostałe elementy wyposażenia wnętrz - meble, obrazy, lustra, zastawy czy stół. To nad nim może zawisnąć srebrny lub złoty żyrandol na wiele pięknych żarówek przypominających świeczki.

Jak dobrać lampę ze świecznikami do salonu?

O ile kolor czy wykończenie pozostaje prywatną oceną, o tyle rodzaj żyrandola powinien komponować się w salonie z jego pozostałymi elementami. Odnajdzie się wśród mebli pokrytych jasnymi tkaninami, naturalnym drewnem jak buk czy dąb, wśród wełnianych dywanów oraz eleganckiego stołu. Nie od razu musisz postawić na największy model i ilość świeczników. Mniejsze formy wyglądają równie ciekawie i ozdobią nawet mniejsze pokoje. Do niego warto byłoby dobrać oświetlenie ścienne - w tym samym komplecie.

Jeśli w Twoim salonie znajduje się wiele dodatków jak zasłony, firany, piękne meble - możesz rozważyć opcję zakupu z dodatkowymi abażurami. Wtedy to one będą dodatkowo zdobić salon, a wieczorową porą wprowadzą sporą nutę niecodziennego klimatu. Dobierając żyrandol do salonu, poznaj także te z kryształowymi zdobieniami w postaci łańcuszków czy zawieszeń. Gdy przeniknie przez nie światło, w piękny sposób rzucą wiele świetlików na wszystko wokół. Ten widok będzie na prawdę niecodzienny.