newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Żyrandole bardzo dobrze prezentują się w sypialniach gdzie tworzą wyjątkowy klimat. Ekscentryczne pokaźne żyrandole sypialniane wyglądają idealnie gdzie stają się reprezentacyjną częścią całego wnętrza. Jeśli sypialnia jest stosunkowo niskie, wtedy wybieramy żyrandol, w którym źródła światła skierowane są do góry. Jednak w przypadku niskich wnętrz lepiej zdecydować się na plafony, które również mogą być niezwykle zdobne. W przypadku wysokiego sufitu, wybieramy żyrandole ze źródłami światła skierowanymi do dołu.

Czy w sypialni sprawdzi się żyrandol?

Sypialnie to na pomieszczenia niewielkie oraz zaciszne, gdzie stawia się na oświetlenie klimatyczne. Nie każda sypialnia będzie spełniała warunki by umieścić w niej żyrandol. Dodatkowo ważny jest również sam rodzaj i budowa żyrandola. Jest wiele typów żyrandoli z abażurami, kloszami czy żarówkami dekoracyjnymi. Ostateczny wybór powinien być podyktowany tym co chcę się osiągnąć.

Nie możesz zapomnieć, że sypialnia to miejsce, gdzie większość osób udaje się na spoczynek, czyta książkę czy ogląda filmy. Nie może być tu zbyt wiele światła, które będzie bardziej rozbudzać niż wprowadzać w wyciszenie i uspokojenie. Ma na to wpływ nie tylko barwa światła i natężenie, ale właśnie to w jaki sposób został zaprojektowany żyrandol, jakie posiada klosze oraz ich kolor.

Jak dobrać żyrandol do sypialni?

Jeśli taki typ oświetlenia chcesz zamontować w swojej sypialni, to koniecznie przemyśl klika zasadniczych problemów, które mogą pojawić się po zakupie. Po pierwsze nie możesz kupić żyrandola, który będzie zbyt duży jak na pomieszczenie. Wielkość lampy musi być dostosowana do powierzchni oraz innych dodatków.

Po drugie - zwróć uwagę na wysokość sypialni i to czy żyrandol nie ma zbyt długiego zawieszenia. Niekiedy zbyt krótkie zawieszenie sprawia, że żyrandol traci swój urok i źle wygląda w pomieszczeniu. Być może lepszym rozwiązaniem będzie jednak lampa sufitowa.

Po trzecie - rodzaj kloszy również są istotne. Najczęściej dobiera się te, które osłaniają źródło światła rozpraszając je po pomieszczeniu i dające jedynie delikatne światło. Żyrandole z "gołymi" żarówkami będą dawać efekt odwrotny.

Po czwarte - barwa światła i natężenie - postaw na ciepłe barwy i niewielkie moce żarówek w żyrandolu. Sypialnia powinna być klimatyczna i romantyczna, a nie pobudzająca i rozbudzająca. Światło i barwa powinna uspokajać i pozwolić szybko zasnąć przy każdej nadarzającej się okazji.

Żyrandol a styl w sypialni

W przypadku sypialni najczęściej mamy do czynienia ze stylem klasycznym oraz nowoczesnym. Żyrandole nowoczesne bardzo często posiadają ledy jako źródło światła, ich klosze są odkryte więc ciężej jest znaleźć ten funkcjonalny i pasujący. Większy wybór znajdziesz w śród plafonów, które również mogą pełnić rolę żyrandola w sypialni.

W sypialni klasycznej będziesz mieć większe pole do popisu, a przez to łatwiej dobierzesz żyrandol. Mowa tutaj o modelach z materiałowymi abażurami, które same w sobie są klimatyczne, ale dodatkowo tworzą romantyczny klimat. Mogą to być również żyrandole szklane w ciemniejszej kolorystyce - byle to nie było szkło transparentne. Spotykamy również klosze welurowe jak i te z tworzywa - te także sprawdzą się w klasycznym stylu.

Przed zakupem żyrandola do sypialni, koniecznie poznaj aranżacje, zmierz swoje pomieszczenie, jego wysokość i dopiero wtedy zacznij wybierać. Będzie to pomocne i pozwoli Ci uniknąć błędów aranżacyjnych, które wiążą się z dodatkowymi kosztami oraz zmarnowanym czasem.

Podsumowując: żyrandol sypialniany to najważniejsza lampa pod względem stylu, rozmiar dopasowuje się do masywności mebli i elementów dekoracyjnych, w wysokich pomieszczeniach wybieramy żyrandole ze światłem padającym na dół, w niskich pomieszczeniach decyduj się na żyrandole ze światłem padających na sufit.