Żyrandole do sypialni

Żyrandol to najbardziej efektowna lampa w sypialni pod względem stylu. Rzadko stanowi jedyne źródło światła, zazwyczaj stosuje się również inne oświetlenie wspomagające. Żyrandol w sypialni powinien współgrać ze stylem w jakim jest urządzone wnętrze, jak również pasować rozmiarem do mebli i elementów dekoracyjnych. Im większe łóżko czy fotele, tym większy powinien być żyrandol. Zbyt mały sypialniany „zginie” w każdym pomieszczeniu. Żyrandol we wnętrzu jest po to, aby przyciągać uwagę i zdobić. Nie ma żadnej odgórnej zasady, jaki kształt pasuje do sypialni – wszystko zależy od stylu w jakim chcemy urządzić wnętrze.

Żyrandole bardzo dobrze prezentują się w sypialniach gdzie tworzą wyjątkowy klimat. Ekscentryczne pokaźne żyrandole sypialniane wyglądają idealnie gdzie stają się reprezentacyjną częścią całego wnętrza. Jeśli sypialnia jest stosunkowo niskie, wtedy wybieramy żyrandol, w którym źródła światła skierowane są do góry. Jednak w przypadku niskich wnętrz lepiej zdecydować się na plafony, które również mogą być niezwykle zdobne. W przypadku wysokiego sufitu, wybieramy żyrandole ze źródłami światła skierowanymi do dołu.

Podsumowując: żyrandol sypialniany to najważniejsza lampa pod względem stylu, rozmiar dopasowuje się do masywności mebli i elementów dekoracyjnych, w wysokich pomieszczeniach wybieramy żyrandole ze światłem padającym na dół, w niskich pomieszczeniach decyduj się na żyrandole ze światłem padających na sufit.