newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Dlaczego warto wybrać kinkiet? Sypialnie bardzo często są niedużymi pomieszczeniami, w których wolna przestrzeń jest bardzo ważna. Dużą zaletą kinkietu jest więc to, że nie zajmuje on miejsca na podłodze czy na małym stoliku nocnym, na którym zawsze brakuje wolnej przestrzeni. Jaki kinkiet wybrać? Jeśli chodzi o czytanie, wybór jest już jasny. Należy wybrać taki kinkiet, przy którym wzrok nie zmęczy się szybko. Jeśli zależy Ci na przytulnej atmosferze, wybierz klasyczne kinkiety z materiałowymi abażurami. Im ciemniejsza i grubsza tkanina, tym bardziej klimatyczne światło uzyskasz. Takie kinkiety powieś nad łóżkiem lub nad komodą.

Najlepsze miejsce na kinkiet w sypialni

Zanim powiesisz kinkiet w swojej sypialni, zastanów się nad tym do czego będzie Ci on pomocny. Powodów dla których warto zamocować tam kinkiet jest wiele, ale najczęściej wybiera się je dla konkretnych zastosowań:

- jako lampy nocne nad łóżko

- jako lampy do czytania książek

- jako oświetlenie dekoracyjne sypialni

Jeśli jeszcze nie wybrałeś sprawdzonego modelu, zastanów się czy nie kupić tego, który zapewni ci oświetlenie nocne albo możliwość czytania książek. Kinkiet powieszony nad łóżkiem może mieć specjalne ramie, które skierujesz w wybrane przez Ciebie miejsce. Dzięki temu nie oślepi on innych osób w pomieszczeniu. To rozwiązanie zdecydowanie lepsze niż lampka stojąca, która oświetla całe pomieszczenie. Oprócz ramienia z oczkiem led, może mieć również typowy abażur, taki sam jak w lampie stojącej. Jest nawet wiele modeli, które można wysuwać lub wsuwać w ścianę, lecz w tym przypadku będzie wiązało się to z wykonaniem oddzielnych prac jeszcze przed pomalowaniem sypialni.

Miejsce nad łóżkiem to nie jedyne rozwiązanie do montażu kinkietu. Może być to także każda inna dowolna ściana. Niektóre wybrane modele mogą mieć wbudowane lusterko z podświetleniem, które dedykowane są do toaletki umieszczonej w sypialni.

Aranżacje oświetlenia ściennego w sypialni

Kupując kinkiet masz do wyboru wiele możliwości. Kinkiet może mieć jedynie żarówkę jak jest to w przypadku stylu loft, abażur w stylu nowoczesnym i klasycznym, albo szklany klosz. Wszystko zasadniczo rozchodzi się jednak o stylistykę wykończenia sypialni oraz to co się komu podoba. Aranżując sypialnię weź pod uwagę klimat, który ma w niej panować. Kinkiety z abażurami będą zabierać część światła i wprowadzać klimatyczną atmosferę, szklany klosz lub żarówka mocniej oświetli całe pomieszczenie. W tym przypadku zadbaj o to by barwa światła emitowana przez żarówkę była ciepła i delikatna. Ma to duży wpływ na funkcjonalność, sen i wypoczynek w sypialni.

Aranżacji z kinkietami w sypialni znajdziesz wiele. Najczęściej dostarczają ich projektanci i architekci wnętrz na swoich stronach czy blogach. Zastanów się również czy nie lepiej skorzystać z usług projektanta, który wykona dla ciebie wizualizację całej sypialni wg twojego pomysłu. Mogłoby się zdawać, że 2 tysiące złotych to dużo za projekt, jednak patrząc na to ile pieniędzy przeznaczysz na meble i dodatki, ostatecznie oszczędzisz na tych nietrafionych.

Wyposażenie do mieszkania kupuje się raz na wiele lat. Jeśli nie masz pewności czy meble będą pasować i zgrywać się z kinkietem, jeszcze raz rozważ pomoc architekta, który zaprojektuje ci sypialnię i oświetlenie.