newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jaki kinkiet do sypialni wybrać?

Sypialnie bardzo często są niedużymi pomieszczeniami, w których wolna przestrzeń jest bardzo ważna. Dużą zaletą kinkietu ściennego jest to, że nie zajmuje on miejsca na podłodze, czy na małym stoliku nocnym, na którym zawsze brakuje wolnej przestrzeni. Jeśli lubisz czytać książki w łóżku, wybierz model, który zamontujesz nad szafką nocną. Najlepszy może okazać się kinkiet LED ze specjalnym, regulowanym oczkiem do czytania. Można je ustawiać w dowolny sposób, a dodatkowa regulacja natężenia światła sprawi, że Twój wzrok nie będzie się męczył zbyt szybko. Jeśli zależy Ci na przytulnej atmosferze, wybierz klasyczne lampy z materiałowymi abażurami. Im ciemniejsza i grubsza tkanina, tym bardziej klimatyczne światło uzyskasz. Takie kinkiety powieś nad łóżkiem lub nad komodą.

Jeśli dopiero wykańczasz lub remontujesz swoją sypialnię, możesz kupić kinkiet podtynkowy, który po odpowiednim montażu będzie się wysuwał ze ściany. To kolejny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w małym pomieszczeniu.

Najlepsze miejsce na montaż kinkietu w sypialni

Zanim zamontujesz lampy, zastanów się nad tym, jaka będzie ich funkcja. Tych może być wiele, ale najczęściej wykorzystuje się je jako:

  • lampy nocne nad łóżko
  • lampy do czytania książek
  • oświetlenie dekoracyjne

Jeśli jeszcze nie wybrałeś sprawdzonego modelu, zastanów się czy nie kupić tego, który zapewni Ci oświetlenie nocne wraz z możliwością czytania książek. Kinkiet z abażurem i regulowanym ramieniem powieszony nad łóżkiem, spełni te dwie funkcje jednocześnie. Dzięki niemu nie będziesz musiał włączać światła centralnego, co jest komfortowe dla innych osób, przebywających w tym samym pomieszczeniu. To rozwiązanie zdecydowanie lepsze, niż lampka stojąca, która oświetla całe wnętrze. Posiadamy także kinkiety, które można chować w ścianie. W ich przypadku będzie wiązało się to z wykonaniem oddzielnych prac, jeszcze przed pomalowaniem sypialni.

Miejsce nad łóżkiem to nie jedyne rozwiązanie do montażu lampy. Może to być każda inna ściana nad komodą i kredensem. Posiadamy także lampy ścienne z wbudowanym lusterkiem z podświetleniem LED. Są dedykowane do toaletki, przy której można nałożyć perfekcyjny poranny makijaż.

Aranżacje oświetlenia a styl wnętrza

Kupując kinkiet do sypialni, masz do wyboru wiele możliwości. Może mieć jedynie żarówkę stylizowaną do stylu loft, czarny abażur do stylu nowoczesnego lub szklany mleczny klosz do stylu klasycznego. Ostateczny wybór powinien być podyktowany Twoimi upodobaniami i tym, co Ci się podoba. W tym celu weź pod uwagę klimat, jaki chcesz osiągnąć po włączeniu światła. Materiałowe i welurowe abażury będą pochłaniać część światła wprowadzając klimatyczną atmosferę, zaś szklany klosz lub żarówka, mocniej oświetli całe pomieszczenie. W tym przypadku zadbaj o to, by barwa światła emitowana przez żarówkę była ciepła i delikatna. Ma to ogromny wpływ na funkcjonalność, sen i wypoczynek.

Inspiracji i aranżacji oświetlenia sypialni możesz szukać na naszym blogu. Dostarczają ich projektanci i architekci wnętrz, którzy z nami współpracują. Posłużą Ci radą, a w razie potrzeby, możesz zwrócić się do nich z pomocą. Rozważ także skorzystanie z usług projektanta, który wykona dla ciebie wizualizację wnętzra według Twojego pomysłu. Dzięki niej zobaczysz jak wybrany przez Ciebie kinkiet, będzie się prezentował w sypialni. Pamiętaj, że wyposażenie do mieszkania kupuje się raz na wiele lat!

nasz blog

Najnowsze wpisy