newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jak oświetlić ganek?

Oświetlenie tego małego pomieszczenia nie jest wyjątkowo trudne. Musisz zadbać o odpowiedni rodzaj opraw, barwę światła i szczelność oprawy. Jeśli ganek jest miejscem nieogrzewanym, sprawdzą się te z ochroną IP44. Jeśli jednak jest w nim grzejnik, sprawdzi się każdy rodzaj oprawy oświetleniowej, która przystosowana jest do montażu wewnątrz.

W przypadku barwy światła, postaw na mocną i zimną lampę, która oświetli całe pomieszczenie. Będzie to pomocne przy podstawowych czynnościach jak ubieranie i zakładanie butów.

Jak dobrać lampy na ganek?

W ganku sprawdzą się 3 rodzaje oświetlenia i są to lampy sufitowe, plafony oraz kinkiety. Jeśli masz miejsce na suficie, wybierz jedną większą szklaną lampę z białym kloszem, który dobrze rozprowadzi światło po pomieszczeniu. Jeśli pomieszczenie jest niskie, dobrym rozwiązaniem będzie plafon LED o płaskiej budowie. Kinkiety mogą być oświetleniem pomocniczym, ale i głównym. W tym przypadku, podobnie jak wyżej - wybierz kinkiet ze szklanym kloszem, np. w kształcie kuli. Ważne by był mleczy co sprawi, że zapewni równomiernie rozproszone światło w całym ganku.

Lampy wiszące na ganek przed domem

Niektóre ganki posiadają budowę otwartą, gdzie hula wiatr i pada deszcz. Zadaszona jest tylko jego niewielka część, ale za to posiada elementy konstrukcyjne, do których można podwiesić lampę wiszącą. W tym przypadku musisz uwzględnić materiał z jakiego wykonana będzie oprawa oraz jej szczelność. Wilgoć i mróz może powodować usterki w żarówkach, które trzeba będzie częściej wymieniać. Najlepszym rozwiązaniem na taką kolej rzeczy są lampy wiszące z IP44 do zastosowania zewnętrznego. W naszej ofercie znajdziesz ich wiele, ale większość wykonana jest w stylu klasycznym. To mosiężne i stalowe lampy ze szklanymi przesłonami, w których montuje się żarówki LED. Posiadają regulację zwisu, na wypadek gdyby ganek był niski lub wyższy niż tradycyjne pomieszczenia.