Lampy dla dzieci

Projektując pokój swojego dziecka myślisz o kolorze ścian, o meblach czy dodatkach. Niestety bardzo często zapominasz, że bardzo ważne w tym wszystkim jest oświetlenie pokoju dziecinnego. To w tym pomieszczeniu Twoja pociecha spędza najwięcej czasu. Jest to dla niej nie tylko sypialnia, ale też bawialnia, plac treningowy, gabinet i miejsce odpoczynku. Dziecięcy pokój spełnia wiele funkcji, a do każdej z nich potrzebne jest odpowiednie oświetlenie. Dlatego zadbaj o odpowiedni dobór lampy zwracając uwagę na barwę światła, ilość lumenów oraz kelwinów.

Popularne lampy do pokoju dziecka i nastolatka

Kinkiety dziecięce do łóżka

Lampki do nauki na biurko

Lampy wiszące dla dzieci

Lampy sufitowe do pokoju dziecięcego

W przypadku większych dzieci, ważne są lampy, które oświetlą biurko małego naukowca. Tutaj bardzo istotne jest, by jasne światło oświetlało cały blat. Dlaczego nie wystarczy światło centralne? Zazwyczaj biurko stoi przodem do ściany, więc światło zostaje za plecami ucznia. W ten sposób cały blat jest niedostatecznie doświetlony. Pamiętaj też o takich detalach jak strona, na której ustawisz lampę. Dla ucznia praworęcznego, lampę ustaw z lewej strony i odwrotnie. Tak by światło nie było zasłaniane ręką, którą dziecko pisze.

W tej kategorii znajdziesz ciekawe dziecięce lampy w pastelowych kolorach oraz lampki nocne dla dziewczynki i chłopczyka. Pamiętaj jednak, że lampa dla dziecka to nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność, barwa i natężenie światła.

Jaką lampkę biurkową wybrać do zabawy i nauki?

Dzieciństwo to przede wszystkim zabawa i beztroska, ale nie można zapominać także o tym, że maluchy muszą się także uczyć. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają także rodzice, nie tylko j(...)

Lampy do nauki i zabawy – jak dobrać oświetlenie?

W zasadzie, urządzenie takiego wnętrza należy przemyśleć pod kątem higieny zabawy i nauki, psychologii oraz kwestii bezpieczeństwa w pokoju. Zaczynając od wprowadzenia zmian w mieszkaniu, (...)

Przestrzeń nastolatki – jak zaaranżować pokój i wybrać odpowiednie lampy

W życiu rodzica przychodzi moment, w którym jego mała córeczka zaczyna dorastać. Nastolatka w domu to nie lada wyzwanie. Zmiana zainteresowań, zmiana sposobu bycia, a co za tym idzie inne pot(...)

Poradnik młodego elektryka – rodzaje żarówek

Żarówka to przedmiot często niedoceniany, nie przykładamy do niej dużej wagi, nie przygotowujemy się do jej zakupu. Ale czy to dobrze? Wyobraź sobie swój dzień bez światła. Poranna toale(...)