newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Jak dobrać lampę do ogrodu by podkreślić jego urok?

Lampy zewnętrzne muszą pełnić dwie funkcję - dostarczać odpowiednią ilość światła dla komfortu i bezpieczeństwa domowników oraz podkreślać architekturę ogrodu. W tym celu wybierz takie, które oświetlą alejki, przejścia chodniki, ciągi komunikacyjne, którymi poruszają się ludzie. Do tego celu najlepiej nadają się:

  • Duże i małe latarnie
  • Lampy stojące - kule i kwadraty
  • Reflektory zewnętrzne
  • Słupki stojące LED

Wszystkie te rodzaje oświetlenia mogą być równocześnie typem lamp solarnych. Dzięki nim można oświetlić przestrzeń bez dostępu do prądu i energii elektrycznej. Nie wymagają skomplikowanego montażu i prowadzenia przewodów elektrycznych co jest ich niewątpliwą zaletą.

Projektowanie oświetlenia ogrodowego krok po kroku

Przy planowaniu oświetlenia musisz określić ile lamp będzie potrzebnych i w jakim miejscu je zamontować. Zdecyduj się czy będą to lampy solarne czy tradycyjne led podłączone do instalacji elektrycznej. Jeśli ogród jest duży, z wieloma alejkami, przejściami, schodkami i bogatą roślinnością, postaw na wiele typów i modeli. Posiadamy wiele rodzajów opraw - do montażu w ziemi, słupki i lampy kule. Nie przesadzaj z ich ilością, zawsze możesz dokupić i rozbudować projekt wraz ze wzrostem roślin i krzewów.

W naszym sklepie oferujemy wiele modeli w różnych kolorach - białe, szare, czarne i srebrne. Dysponujemy również wieloma stylami do wyboru, począwszy od nowoczesnych po klasyczne i retro.

Ogrodowe lampy przenośne - ustaw je gdzie zechcesz

Instalacja elektryczna skazuje Cię na to, że dana lampa będzie tam stała już dożywotnio. Wybierając modele przenośne i mobilne, możesz konfigurować oświetlenie dowolnie. Jest to dobre rozwiazanie, gdy ogród jest jeszcze młody, rośliny i drzewa niskie. Wraz ze wzrostem mogą one przysłaniać zamontowane lampy i ograniczać ilość światła. Stojące słupki przenośne pozwolą Ci zmieniać ich miejsce dowolnie w zależności od pory roku. Możesz je ustawić pod drzewem, przy tarasie czy pergoli. Dysponujemy wieloma takimi egzemplarzami, które można ładować przy pomocy USB. Nie musza mieć dostępu do prądu dzięki czemu są idealne do ogródków działkowych.

Lampa ogrodowa LED z nowoczesnymi funkcjami personalizacji

Wybrane modele naszego oświetlenia posiadają wiele atrakcyjnych funkcji, które pozwalają na personalizację światła w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Do najpopularniejszych należą te z czujnikami ruchu, czujnikami zmierzchu, z możliwością sterowania barwą i natężeniem światła, a niekiedy i zmianą kolorów światła. Zwykle wyposażone są w nie lampy LED, które zużywają mało energii elektrycznej. Dzięki swoim funkcjom znacznie ułatwiają życie domowników włączając się i wyłączając automatycznie, gdy lampa wykryje ruch. Sterowanie odbywa się przy pomocy telefonu po uprzednim wgraniu aplikacji producenta. Instalacja i konfiguracja jest prosta, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy nasz klient.

Latarnie wolnostojące ogrodowe - solidne wykonanie i piękny wygląd

W naszym sklepie znajdziesz wiele typów latarni, które wyróżniają się zarówno kształtem, budową, jak i wysokością. Dzieli się je na latarenki i słupki od 60 do 100cm wysokości, oraz na wysokie latarnie ogrodowe sięgające nawet 2m. Mogą mieć jedno, dwa lub trzy źródła światła. Same w sobie są ozdobą działki, ale jeszcze piękniej prezentują się nocą zaraz po włączeniu.

Wykonane są z solidnych materiałów: stali, żeliwa, aluminium, a niekiedy i tworzywa. Dzięki temu ich konstrukcja jest solidna i odporna na porywy wiatru czy opady deszczu. Wszystkie posiadają zabezpieczenia i wysoką ochronę IP44, IP54 i IP65. To sprawia, że nie są im straszne opady deszczu, śniegu czy siarczysty mróz. Pięknie się prezentują przy rabatach i przejściach. Wybierając bardziej klasyczny model, staną się ciekawą dekoracją zielonego trawnika.

Barwa oświetlenia ogrodowego i polecane żarówki

Większość naszych produktów w ofercie nie wymaga dokupowania żarówek. Są wyposażone w ledy, które posiadają z góry określoną barwę światła oraz maksymalną moc. Te wyjątkowe egzemplarze najczęściej są zasilane żarówkami GU10, E27 czy E14. Kupując je pamiętaj, żeby nie były zbyt mocne i jaskrawe. Ogród musi mieć swój klimat i urok, a ten uzyskasz delikatnym światłem o ciepłej barwie. Zbyt jaskrawe może powodować efekt odwrotny przez co Twoja posesja straci na wyglądzie.