newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Wiele materiałów takich jak miedź, chrom, nikiel czy mosiądz dodatkowo wkomponuje się w nietypowe wnętrze tradycyjne. Zadbaj o oryginalność i dobierz kinkiety ścienne renomowanych producentów. Posiadamy wiele kinkietów klasycznych i szklanych w przystępnych cenach. Jeśli masz problem z doborem konkretnego, napisz do nas lub zadzwoń.

Jak rozmieścić kinkiety w pomieszczeniu?

Kinkiety odnajdą się właściwie w każdym pomieszczeniu, lecz ważne jest ich odpowiednie rozmieszczenie i podłączenie. Salon w stylu klasycznym nie obejdzie się bez oświetlenia ściennego. Mogą to być kinkiety kryształowe w pięknych oprawach lub te bardziej klasyczne z abażurami. Zwykle odnajdą się w nim przynajmniej dwa egzemplarze, ale jeśli salon jest stosunkowo duży, może być ich więcej. Najczęściej stanowią komplet z pozostałym oświetleniem w tym samym pomieszczeniu.

Dobrym miejscem na ich podłączenie są duże ściany, które zdobić mogą takie dzieła sztuki jak obrazy czy płaskorzeźby. Dzięki delikatnemu oświetleniu podkreślą dodatkowo wiele elementów dekoracji. Innym miejscem dla kinkietów mogą być ściany nad kredensami, komodami oraz niewielkimi stoikami. Przed zakupem musisz jednak wiedzieć, że te ze szklanymi kloszami będą równomiernie oświetlać całą przestrzeń rozpraszając światło wokół. Jeśli chcesz by wnosiły do pomieszczenia bardziej klimatyczną atmosferę i jednakowo stanowiły element oświetlenia nocnego, wybierz te z materiałowymi abażurami. Stawiając na ciemniejsze kolory materiału, wpuścisz do pomieszczenia mniej światła, a salon nabierze bardziej urokliwego klimatu.

Jakie kinkiety będą najlepsze do sypialni

Lampy ścienne polubią także sypialnię. To miejsce, gdzie nie spędzamy aktywnie zbyt wiele czasu, ale w którym potrzebna jest wyciszająca atmosfera. Kinkiety w sypialni odgrywać mogą kilka funkcji - oświetlenia nocnego oraz tę dekoracyjną. Będą przydatne do czytania ulubionych książek, ale pozwolą również na delikatne rozświetlenie pomieszczenia w nocy.

Kinkiety dobierane do sypialni powinny dawać delikatne światło. Można tutaj postawić na barwę ciepłą, która nie będzie sprawiać problemu partnerom podczas wstawania. Warto zaznaczyć, że kinkiety klasyczne posiadają przeważnie nieco większe rozmiary. Umieszcza się je przeważnie nad łóżkiem lub szafkami nocnymi, gdzie dzięki włącznikowi mamy do nich bardzo prosty dostęp. W tym wypadku powinno się wcześniej odpowiednio zaplanować instalację elektrycznej by nie wymuszały na nas każdorazowego wstawania z łóżka przy gaszeniu i zapalaniu.

W jaki sposób i gdzie je zamontować kinkiet?

Jeśli w pomieszczeniu przewidziano dwa kinkiety, musisz zapewnić im odpowiednie zasilanie na podwójny włącznik. Mija się z celem podłączanie obu pod jeden - zapalenie uruchamia obie lampy. W tym celu musisz poprowadzić dodatkowy przewód, który da im niezależność w działaniu. Sama wysokość na jakiej montuje się kinkiety zależy już od przeznaczenia i wysokości pomieszczenia. Kinkiety w łazience nie powinny oślepiać domowników dlatego powinny być zamontowane powyżej linii oczu, zaś w sypialni mogą być mocowane nieco niżej tak, by dawać dostateczną ilość światła w to miejsce, na którym nam zależy. Zwykle każdy projekt domu przewiduje odpowiednią wysokość montażu oświetlenia wraz z włącznikami i gniazdkami.

Jeśli w Twoim domu nie przewidziano włączników przy łóżku, rozejrzyj się za gniazdkiem. W sklepach oświetleniowych jest wiele kinkietów z włącznikiem na kablu, które podłączyć możesz bezpośrednio do kontaktu.