newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Rodzaje szarych lamp sufitowych

Przed zakupem lampy w szarym kolorze warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób uzyskany został kolor. Najczęściej są to oprawy, klosze, reflektory wykonane z metalu, które są lakierowane lub malowane proszkowo na wiele odcieni. To także lampy z szarymi abażurami tekstylnymi - atłasowymi i welurowymi. Ostatnim typem są różnego rodzaju plafony sufitowe wykonane z tworzywa, które swój kolor zawdzięczają barwnikom i pigmentom. Mogą być wykonane na wysoki połysk lub mat, co definiuje możliwości ich zastosowania w bardziej nowoczesnych lub eleganckich wnętrzach. Większość z nich jest łatwa w aranżacji niemalże w każdym pomieszczeniu, które posiada jasne (białe) ściany. Nie są zbytnio kontrastujące i tworzą dość przytulną atmosferę po włączeniu światła.

Szare tuby sufitowe i spoty - lampy betonowe

Szare tonacje mogą pochodzić również od naturalnych materiałów takich jak cement, czyli uzyskiwany z niego beton. Najcześciej wykonuje się je w specjalnych formach odlewniczych, dlatego mogą posiadać drobne pęknięcia, puste pęcherzyki powietrza i grudki piasku. Dzięki temu wyglądają naturalnie i wyjątkowo nowocześnie. Świetnie prezentują się na białych sufitach oraz ścianach. W zależności od ilości użytego cementu, mogą być jasne lub ciemne.

Lampa sufitowa z szarego dymionego szkła

Do eleganckich wnętrz polecane są lampy wykonane ze szkła, których klosze mogą mieć kształt bański lub różnej średnicy kul. Szara barwa pochodzi od lekkiego zadymiania, a niekiedy stosowania powłok, które przypominają lustra. Jeśli są niewłączone, można się w nich przejrzeć. Będą odbijać światło co sprawia, że są bardzo eleganckie i oryginalne. Po włączeniu światła, w środku widać dekoracyjną żarówkę, która rozprasza miękkie i ciepłe światło. Za ich pomocą można stworzyć klimatyczne wnętrze. Warto jednak zaznaczyć, że nie powinny być stosowane jako oświetlenie główne - centralne.