newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Naświetlacze do oświetlenia garażu

Najbardziej popularnymi lampami są naświetlacze. Dają intensywne światło, które bardzo dobrze oświetli wjazd i przestrzeń dookoła. Ich wybór jest niezwykle szeroki, od małych urządzeń dających skupione światło, po obrotowe umożliwiające oświetlenie dużej przestrzeni jednocześnie. Posiadają wbudowane czujniki ruchu i zmierzchu, dzięki czemu zapalają się automatycznie, gdy samochód znajdzie się pod bramą wjazdową.

Kinkiety jako oświetlenie bramy wjazdowej

Kinkiet zewnętrzny to lampa, która najczęściej wykorzystywana jest jako oświetlenie drzwi wejściowych, ale równie dobrze sprawdzi się nad bramą garażową. Najważniejsze, by dobrze dobrać natężenie oprawy oraz by istniała możliwość odpowiedniego ustawienia kąta padania światła. Kinkiet nie emituje tak intensywnego strumienia świetlnego jak naświetlacz, bywa jednak wystarczający. Najlepiej zamontować go po obu stronach wjazdu. Również mogą być wyposażone w czujniki ruchu i zmierzchu.

Lampy w podbitce nad garażem

Jeśli aranżujesz oświetlenie garażu na etapie budowy, z pewnością zainteresuje Cię ciekawa opcja, jaką są lampy w podbitce dachowej. Rozwiązanie daje bardzo ciekawy, estetyczny efekt całego budynku. Mankamentem jest to, że lampy muszą świecić przez całą noc, co nie jest zbyt energooszczędne - chyba, że i tak używasz tego rodzaju oświetlenia na codzień.

Lampa nad garaż – z czujnikiem ruchu czy bez?

Dużą popularnością cieszy się oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Uruchamiają się tylko wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba – po zachodzie słońca i wykryciu ruchu. To bardzo energooszczędne i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się nad bramą wjazdową. Dzięki temu nie będzie trzeba wychodzić z samochodu, by zapalić lub zgasić światło przed budynkiem. Warto wybrać modele lamp z wyższej półki, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o ich niezawodność i jakość.

Oświetlenie garażu bez prądu – czy to możliwe?

Najlepszy efekt świetlny nad garażem z pewnością dają lampy zasilane sieciowo. Zdarza się jednak, że garaż powstaje na długo po budowie domu lub zwyczajnie nie chcemy doprowadzać zasilania przez działkę. W takiej sytuacji można wykorzystać lampy solarne. Lampa może być zamontowana gdzie indziej, a panel solarny wyprowadzony w innym miejscu. Zwykle długości przewodów dostarczanych przez producentów wynosi 5m.