newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Coraz większa liczba osób przykłada więcej uwagi już nie tylko wnętrzom w swoich domach i mieszkaniach, ale także ogrodom. O ile pięknie założony i prowadzony ogród sam w sobie jest wielką dekoracją dla domowników, gości czy przechodniów, tak wykorzystanie oświetlenia pozwala wprowadzić nieco więcej tajemniczości już po zmroku. W poniższym wpisie pokażemy państwu gdzie znaleźć mogą zastosowanie zewnętrzne reflektory ogrodowe wbijane w ziemię.

Reflektory LED do oświetlenia drzew i krzewów

To jeden z najbardziej popularnych sposobów na wykorzystanie tego typu lamp zewnętrznych. Nie ma nic piękniejszego niż oświetlona od dołu korona drzew w środku wiosny czy też na jesień. Gdy światłu towarzyszy wiatr, efekt staje się jeszcze silniejszy, w ogrodzie odbywa się istna gra świateł – zielona wiosną, a żółto brązowa na jesień.
reflektorki wbijane do oświetlenia krzewów w ogrodzie
Do wyboru jest wiele typów reflektorów ze szpikulcami, które wystarczy wbić w ziemię i cieszyć się urokliwym światłem nocnym. Ważne jest jednak to, by w odpowiednie miejsca doprowadzić przewody zasilające. Gdy to jednak nie jest możliwe, wykorzystać można w tym celu oczka zasilane panelami solarnymi, które energie będą pobierać ze słońca. Więcej na ten temat pisaliśmy już na naszym blogu w artykule: lampy do oświetlenia drzew – jak je dobrać. Znajdziecie tam wiele wskazówek, które ułatwią zakup odpowiednich modeli.

Reflektorki wbijane do oświetlenie tarasu i pergoli – eksponowanie architektury

Dzięki wbijanym reflektorom LED istnieje możliwość eksponowania innych miejsc w ogrodzie jak chociażby pergola, taras czy weranda. Nie chodzi tutaj jednak by reflektorki świeciły w trakcie grillowania czy imprezy w ogrodzie. To oświetlenie, które ma za zadanie eksponować ciekawy design i przykuwać uwagę w konkretnych miejscach w ogrodzie. Równie dobrym pomysłem może być oświetlenie hamaku czy huśtawki na drzewie.
oświetlenie altany reflektorkami wbijanymi w ziemię
Plusem reflektorów jest to, że mogą być one oddalone od oświetlanego miejsca nawet o 10 m. To kluczowe dla osób, które nie mają w pobliżu źródła zasilania, a pergola znajduje się stosunkowo blisko włącznika do sieci. Oczywiście nie powinno zabraknąć też miejsca na typowe lampy tarasowe, których wybór jest bardzo szeroki.

Reflektorki ledowe do oświetlenia basenów i oczek wodnych

Coraz częściej w naszych ogrodach znaleźć można oczka wodne, a nawet baseny. Mowa tutaj o tych, które wykonane są w ziemi. Jeśli ktoś z Was posiada taki basen lub oczko, warto podkreślić jego urok własnie odpowiednim oświetleniem. Jest to ciekawa opcją dla osób, które posiadają baseny bez oświetlenia w dnie lub ścianach.
reflektorek do oświetlenia oczka wodnego i basenu
Nie ma nic piękniejszego niż krystalicznie czysta woda, lekko płynąca dzięki dyszom powodując marszczenie się tafli. Do tego wystarczy wbić reflektorek niedaleko krawędzi basenu lub oczka, by pięknie wyeksponować jego uroki. Światło, które będzie się odbijać od powierzchni wody, dodatkowo ozdabiać może ściany i przestrzeń wokół basenu.

Co jeszcze można oświetlić w ogrodzie za pomocą reflektorków?

Pomysłów jest mnóstwo, ale wszystko zależy od możliwości technicznych, od tego co masz w ogrodzie. Podsumowując, najczęściej są to:
 • drzewa i krzewy,
 • kwiaty, murki, ławeczki,
 • baseny i oczka wodne,
 • altany, tarasy, pergole,
 • podjazdy, alejki w ogrodzie,
 • hamaki i huśtawki,
 • całe domy.
Jeśli szukasz ciekawych reflektorków, poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze i sprawdzone przez wielu klientów z uwagi na solidną jakość wykonania, żywotność, nowoczesny wygląd i gwarancję.

Przegląd reflektorków wbijanych LED do ogrodu

Prezentowane modele produkowane są przez niemieckie firmy Paulmann i Steinel. To wysoka jakość i możliwość sterowania lampami za pomocą aplikacji w telefonie. Wszystkie powyższe modele znajdziesz we wpisie: lampy do oświetlenia drzew i krzewów. O samym montażu wybranych modeli przeczytać możesz w naszym artykule jak oświetlić ogród z systemem Plug&Shine. To ciekawy i zarazem najłatwiejszy system, w którym poza wbijanymi reflektorkami, posiada także inne typy lamp. W razie zainteresowania niniejszymi modelami, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Zalety wbijanych reflektorów ogrodowych

 • Możliwość obracania i nakierowania ich w wybrane miejsca,
 • Silny strumień światła pozwalający oświetlić przestrzeń na 10m,
 • Energooszczędność – wykorzystanie technologii LED,
 • Odporność na warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, mróz, słońce,
 • Prosty system montażu lampy
 • Eksponowanie trudnodostępnych miejsc w ogrodzie,
 • Możliwość oświetlenia basenów, oczek wodnych, altan, tarasów,
 • Stosunkowo niska cena przy wysokiej jakości wykonania.
Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł, zapraszamy również do zapoznania się z podobnym, ale bardziej dla osób lubiących nowoczesną technologię i inteligentne rozwiązania. We wpisie jak wykonać inteligentne oświetlenie ogrodu opisaliśmy jak dobrać lampy na elewację, ogrodzenie oraz pozostałych części ogrodu. Już niebawem seria filmów o samym montażu oświetlenia ogrodowego. Zapraszamy do częstszego odwiedzania naszego bloga!