newsletter

Otrzymuj newsletter

Zapisując się otrzymasz 30zł rabatu przy zakupach min. 300 zł.

Czy biel sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach?

Kolorystyczny dobór lamp ściennych do pozostałych elementów dekoracyjnych w pokoju ma istotne znaczenie w ogólnym postrzeganiu wnętrza. O ile z nietypowymi kolorami może być problem, o tyle takie problemy praktycznie nie występują jeśli zdecydujesz się na biel.

Biały kinkiet będzie dobrym dodatkiem do każdego innego wybranego koloru - czy to ciemnych wytapetowanych ścian, drewnianych mebli lub czarnych pokryć i foteli. To uniwersalna i ponadczasowa kolorystyka, która jak dotąd jeszcze nigdy nie wyszła z mody. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na samą geometrię kinkietów, ich kształty, zdobienia czy wielkość - mamy wiele kinkietów nowoczesnych o ciekawych formach i designie. To one zadecydują ostatecznie o tym, jak będzie się prezentował biały kinkiet w danym pomieszczeniu - łazience czy sypialni.

Do jakich kolorów pasować będzie biel?

Już wspomniano powyżej, że nie ma ograniczeń co do zastosowania białych kinkietów z jakimikolwiek innymi kolorami oraz dodatkami w pomieszczeniu. Biel od zawsze lubiła kontrasty, czyli mocne podkreślenia konkretnych elementów wyposażenia wnętrz. W tym wypadku oświetlenie może być dodatkowym i pięknym elementem dekoracji, a światło które wniesie do pokoju, doda temu wszystkiemu nowego uroku.

Jeśli i ty lubisz kontrasty, zastanów się nad łączeniem oświetlenia ściennego z tapetami, obrazami czy nieco ciemniejszymi kolorami ścian. Jeśli jednak kinkiet ma być powieszony na białej ścianie, poszukaj modeli z niewielkimi zdobieniami - złote, czarne czy brązowe detale. Może być to niewielka obwódka wokół klosza czy czarny wiszący przewód z włącznikiem kinkietu. Drobnych elementów odróżniających lampę na tle białej ściany może być wiele.

Zdobienia i detale w białych kinkietach

Nowoczesne kinkiety to najczęściej biel z niewielkimi detalami w postaci mocowań, przewodów, żarówek czy uchwytów w ciemniejszych lub miedziano złotych odcieniach. Takie kreacje i modele prezentują się bardzo ciekawie. Miedziane i złote zdobienia dodają im odrobinę elegancji, ale nie upodabniają ich do modeli klasycznych. W zależności od wielkości lampy ściennej, zdobień złoto-czarnych czy miedzianych może być więcej lub mniej.

Odmiennym stylem oraz kolorystyką do bieli w tym przypadku, będą kinkiety industrialne. W ich przypadku najczęściej lampa jest całkowicie czarna, a napotkać możemy jedynie złoto białe zdobienia. Zachęcamy do poznania tego stylu, który również wpasuje się do jasnych i białych pomieszczeń - salonów czy sypialni i łazienek. Nic nie stoi również na przeszkodzie by poznać nasz cały katalog kinkietów złotych i miedzianych, które będą oddawać więcej elegancji i uroku. W razie problemów z doborem, poproś o poradę naszych konsultantów.